رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

طلا چهار هفته صعود پشت سر هم ،همه توجه ها به داده‌های CPI ایالات‌متحده.

​​​​​​XAU / USD پس از شکست در زیر سطوح تکنیکال کلیدی تلاش کرد تا زیان‌های خود را جبران کند.

​​​​​​​​جریان ریسک به دلار آمریکا کمک کرد تا در طول هفته قدرت جمع کند.

​​​​​​​سرمایه گذاران در انتظار داده‌های CPI آمریکا قبل از تصمیمات سیاست گذاری Fed در 22 سپتامبر هستند.

​​​​​​​​طلا این هفته جدید را با آرامش آغاز کرد و دستاوردهای هفته‌های گذشته را در روز دوشنبه تحکیم کرد. با بازگشت حجم معاملات به سطوح عادی پس از تعطیلات روز کارگر در ایالات‌متحده، جفت XAU / USD به سمت پایین رفتند و در روز سه‌شنبه ۱.۶ % از نزول کرد زیرا محیط بازار در مخالف ریسک کردن به دلار کمک کرد تا تقاضا را افزایش دهد . اگر چه این جفت توانستند بخش کوچکی از خسارات خود را در روز پنج شنبه پاک کنند، اما هفته زیر ۱۸۰۰ دلار را بسته شد و نزدیک به ۲ % نزول کرد.

آنچه هفته گذشته اتفاق افتاد

​​​​​​​​داده‌های چین در روز سه‌شنبه نشان داد که صادرات به میزان ۲۵.۶ درصد به صورت سالانه در ماه اوت در مقایسه با انتظار بازار ۱۷.۱ درصد افزایش داشته‌است. علاوه بر این، Eurostat گزارش داد که تولید ناخالص داخلی “‏GDP” ‏در منطقه یورو به میزان ۲ / ۲ % در سه‌ماهه دوم توسعه یافت، برآورد تحلیلگران برای کاهش ۶ / ۰ % بهتر شد. با این حال، علی‌رغم این انتشار خوش بینانه داده‌ها، وضعیت بازار خراب شد و شاخص‌های اصلی صاحبان سهام جهانی افت کردند. به نوبه خود، شاخص دلار آمریکا “‏DXY” ‏۳۵ / ۰ % افزایش یافت و XAU / USD را مجبور کرد تا پایین‌تر برود.

روز چهارشنبه، اداره آمار کار ایالات‌متحده اعلام کرد که ایجاد کردن شغل JOLT به یک سطح جدید رسید – یعنی ۱۰.۹ میلیون نفر در ماه جولای. در یک نکته منفی، شاخص خوش بینی اقتصادی IBD / TIPP در ماه سپتامبر از ۵۳.۶ در ماه اوت، به پایین‌ترین سطح خود در سال ۲۰۲۱ رسید. این ارقام نتوانست بر احساسات بازار تاثیر بگذارد و دلار آمریکا قدرت خود را در برابر رقبای اصلی خود حفظ کرد.

پس از جلسه سیاست گذاری ماه سپتامبر، بانک مرکزی اروپا “‏ECB” ‏در بیانیه خود اشاره کرد که شرایط تامین مالی مطلوب می‌تواند با سرعت نسبتا کمتری از خرید برنامه اضطراری همه‌گیر “‏PEPP” ‏حفظ شود. واکنش اولیه بازار به این هدایت پیشرو ظاهرا پرمناقشه به جفت EUR / USD کمک کرد تا بالاتر بروند و فشار فروش کم در اطراف دلار راه را برای بازگشت به XAU / USD هموار کرد. با این حال، کریستین لاگارد، رئیس ECB، روشن ساخت که این تصمیم بیشتر یک تعدیل بود تا یک تعدیل و سر و ته EUR / USD را پوشش می‌داد. در همین حال، نشریه هفتگی وزارت امور خارجه ایالات‌متحده نشان داد که ادعاهای اولیه بیکاری از زمان شروع پاندمی در ۳۱۰۰۰۰ به پایین‌ترین سطح خود رسید.

قبل از تعطیلات آخر هفته، سرمایه گذاران تا حد زیادی داده‌های ایالات‌متحده را نادیده گرفتند که نشان داد شاخص قیمت تولید کننده “‏PPI” ‏برای تقاضای نهایی از ۷.۸ % در ماه جولای به ۸.۳ % در سال افزایش یافت. پس از شروع آخرین روز هفته در قلمرو مثبت، شاخص‌های اصلی وال استریت به سمت جنوب تغییر جهت دادند و DXY یک جهش را نشان داد که باعث شد XAU / USD نزدیک به حد پایین‌تر محدوده هفتگی خود بسته شود.

هفته آینده

​​​​​​​​اولین انتشار داده‌های تاثیر گذار از این هفته، گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده سه‌شنبه “‏CPI” ‏از ایالات‌متحده خواهد بود. لورتا استر، رئیس بانک ذخیره فدرال کلیولند، روز جمعه گفت که او ریسک‌های پیش‌بینی تورم را وارونه می‌بیند و حمایت خود را از کاهش قیمت تا قبل از پایان سال اعلام کرد. در همین راستا، رئیس‌ ذخیره فدرال آتلانتا، رافائل بوتیک، اشاره کرد که بهتر است در سال جاری تیپر مطالعات CPI قوی‌تر از حد انتظار می‌تواند باعث شود تا سرمایه گذاران قیمت‌گذاری را با کاهش در خرید دارایی‌ها آغاز کنند و به دلار آمریکا و بالعکس کمک کنند.

در روز چهارشنبه، تولید صنعتی چین و ارقام فروش خرده‌فروشی برای ایجاد انگیزه جدید مورد بررسی قرار خواهند گرفت. با این حال، واکنش خاموش بازار به آخرین داده‌های معاملات چین نشان می‌دهد که ​​​​تاثیر این مطالعات بر احساس بازار به احتمال زیاد محدود باقی می‌ماند.

​​​​​​​​فروش خرده‌فروشی و بررسی تولید ناخالص فیلادلفیا روز پنج شنبه پیش از داده‌های اولیه شاخص دست‌مزد مصرف‌کننده دانشگاه میچیگان در پرونده اقتصادی آمریکا نشان داده خواهد شد.

gold calender

چشم‌انداز تکنیکال طلا

​​​​​​​​پس از کاهش مشاهده‌شده در نیمه اول هفته، به نظر می‌رسد چشم‌انداز تکنیکال نزدیک به طلا با تعصب شدیدی خنثی شده‌است. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی “RSI” ‏در نمودار روزانه به کم‌تر از ۵۰ کاهش یافت.

در سمت پایین، حمایت اولیه در ۱۷۹۰ دلار قرار دارد، که در آن ۳۸.۲ درصد از بهبود آخرین روند قرار دارد. رسیدن قیمت نزدیک به آن سطح می‌تواند در را برای افت های اضافی به میزان $ ۱،۷۸۰ “‏سطح ایستا، % ۵۰  فیبوناچی” ‏و $ ۱،۷۶۰ “‏سطح ایستا” باز کند.

مقاومت اولیه را می توان در سطح ۱۸۰۰ / ۰۵ دلار “‏سطح روانی، میانگین حرکتی ۵۰ روزه، میانگین ۱۰۰ روزه” ‏نسبت به ۱،۸۱۰ دلار “‏میانگین حرکتی ۲۰۰ روزه” و ۱،۸۱۵ دلار “‏میانگین حرکتی ۱۰۰ روزه”‏مشاهده کرد.

​​​​​​​​

gold technical

نظرسنجی احساسی طلا

​​​​​​​​با وجود عملکرد ضعیف طلا در این هفته، صندوق پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که کارشناسان هفته آینده شاهد جهش با میانگین قیمت ۱،۸۱۳ دلار هستند.

poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-weekly-forecast-xau-usd-snaps-four-week-winning-streak-eyes-on-us-cpi-data-202109101807

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.