رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

​​​​​دلار آمریکا آمادگی بهتری برای پیروزی دارد

بانک مرکزی اروپا در برخورد با یورو بسیار محتاط‌تر از آن چیزی بود که انتظار می‌رفت .

​​​​​​​​فروش خرده‌فروشی آمریکا و داده‌های مربوط به تورم این هفته در مرکز قرار دارند.

​​​​​​​EUR / USD پتانسیل صعودی خود را در دراز مدت از دست داده‌است، که می‌تواند به صورت مجدد به پایین ترین قیمت ۲۰۲۱ کاهش یابد.

​​​​​​​​این جفت EUR / USD در این هفته تسلیم شدند و در حدود ۱.۱۸۳۰ پس از عدم حرکت به فراتر از آستانه ۱.۱۹۰۰ پس از گزارش استخدام آمریکا، آن را به پایان رساندند. دلار آمریکا تا روز پنج شنبه که تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی اروپا و بازدهی ضعیف اوراق‌قرضه دولت آمریکا، هر دو را تحت‌تاثیر قرار داد، در وضعیت بدی قرار گرفت.

احساسات بازار در طول نیمه اول هفته بدتر شد، اگرچه هیچ کاتالیزور خاصی در پشت چنین حرکتی وجود نداشت. تقویم خالی اقتصاد کلان و گسترش نوع دلتا کرونا موجب دامن زدن به نگرانی‌ها در مورد مسیر بازیابی می‌شود که می‌تواند دلیلی برای این وضعیت ملالت‌بار باشد. با کمال تعجب، تقاضا برای اوراق‌قرضه دولتی کم بود.

تیپری که تیپر نیست

​​​​​​​​روز پنج شنبه، هنگامی که بانک مرکزی اروپا تصمیم خود را در مورد سیاست پولی اعلام کرد، اوضاع تغییر کرد. همانطور که به طور گسترده پیش‌بینی شده‌بود، بانک مرکزی نرخ خود را بدون تغییر گذاشت، با نرخ اصلی تامین مالی مجدد در ۰۰ / ۰ %. بانک مرکزی همچنین برنامه خرید اوراق بهادار اضطراری “‏PEPP” ‏را در ۱،۸۵۰ میلیارد تا حداقل سال ۲۰۲۲ حفظ کرده‌است، اگرچه این برنامه با سرعت کمتری تا 20 میلیارد ادامه خواهد یافت.

شایان‌ذکر است که سیاست گذاران آماده تنظیم همه ابزارها هستند تا از تثبیت تورم در هدف ۲ % خود در میان‌مدت اطمینان حاصل کنند. لاگارد با اشاره به اینکه انتظار می‌رود تورم بالا موقتی باشد و در نتیجه تنگناها باشد، نرخ EUR / USD را کاهش داد. او در مورد بهبود اقتصادی خوش بین به نظر می‌رسید، اما اشاره کرد که توسعه همه‌گیر همچنان راه خود را ادامه خواهد داد. در نهایت، او گفت که بانک مرکزی مجددا PEPP را تنظیم می‌کند، نه اینکه تیپر کند. همچنین در روز پنج شنبه، اوراق‌قرضه دولت آمریکا پس از یک مزایده ۳۰ ساله خزانه‌داری که بیش از حد متوسط تقاضا را جذب کرد، کاهش یافت. بازده اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات‌متحده به ۱.۲۸۷ % کاهش یافت، که زیر آستانه بحرانی ۱.۳۰ % شکسته شد، اگرچه در اواخر روز در مورد دوم تثبیت شد.

تشویق چهره‌های اقتصاد کلان

​​​​​​​​در یک نکته مثبت، ادعاهای اولیه بیکاری آمریکا برای این هفته در ۳ سپتامبر به ۳۱۰،۰۰۰ تعدیل فصلی رسید که پایین‌ترین سطح در تقریبا ۱۸ ماه بود و انتظارات را شکست داد. علاوه بر این، قیمت تولید کننده در کشور در ماه آگوست بالا بود و به ۸.۳ % YoY رسید.

​​​​​​​​داده‌های اروپایی با نشانه‌های مثبتی که از آلمان می‌آمدند، ترکیب شده‌بودند. ​​​​​​سفارشات کارخانه در ماه ژوئیه ۲۴.۴ درصد افزایش‌یافته است، در حالی که تولید صنعتی در همان دوره ۵ درصد افزایش‌یافته است. این یادداشت از تحقیق ZEW آمده‌است، چرا که احساسات اقتصادی در آلمان در ماه سپتامبر به ۲۶.۵ و در اتحادیه اروپا ۳۱.۱ کاهش یافت.

در روزه‌ای آتی، توجه به داده‌های ایالات‌متحده باز خواهد گشت. ​​​​​​​این کشور آخرین مطالعه از داده‌های تورم ماه اوت و فروش خرده‌فروشی ماه اوت را منتشر خواهد کرد که پیش‌بینی می‌شود در این ماه به میزان ۰.۷ درصد کاهش یابد. در نهایت، در روز جمعه، تمرکز بر برآورد اولیه شاخص مصرف‌کننده میشیگان خواهد بود که در 70.2 پیش‌بینی شده‌است.

اتحادیه اروپا چند رقم کوچک و برآورد نهایی ارقام تورم ماه اوت را منتشر خواهد کرد.

​​​​​​​​

calender

چشم‌انداز تکنیکال EUR / USD

​​​​​​​​به نظر می‌رسد که جفت EUR / USD آماده اند تا کاهش آن را در دراز مدت ازسر گیرند. نمودار هفتگی نشان می‌دهد که این جفت به رشد خود در زیر میانگین ۲۰ روزه ادامه می‌دهند، اگر چه میانگین ۱۰۰ روزه از بالای میانگین ۲۰۰ روزه عبور می‌کند، هر دو در حدود ۱.۱۵۸۰  در عین حال، شاخص‌های تکنیکال در سطوح منفی به طور حاشیه‌ای کم‌تر شده‌اند که نشان‌دهنده علاقه خرید محدود است.

نمودار روزانه نشان می‌دهد که EUR / USD بسیار پایین‌تر از میانگین ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در حالی که بالاتر از میانگین حرکتی ۲۰ روزه است، باقی می‌ماند. مورد دوم شتاب قدرت خود را از دست داده و در حال حاضر با ۵۰ % بازگشت آخرین اجرای صعودی در ۱.۱۷۸۰ هم‌گرایی دارد. سر شاخص شتاب به شدت پایین‌تر از خط ۱۰۰ خود قرار دارد، در حالی که شاخص RSI در سطوح خنثی صاف است.

این جفت در  1.1908 در ماه جولای با فروشندگان ملاقات کردند و پس از انتشار NFP، این سطح را به یک مقاومت بحرانی تبدیل کردند. فراتر از آن، سطح بعدی برای توجه ۱.۲۰۰۰ جلوتر از منطقه قیمت ۱.۲۰۶۰  است. ​​​​​به طور منفی، سطوح حمایتی در ۱.۱۸۰۰ و ۱.۱۷۵۵ واقع شده‌اند، ۶۱.۸ % بهبود آخرین پیشرفت روزانه. یک شکست در زیر مورد آخر،پایین ترین های سال را در ۱.۱۶۶۳ نشان می‌دهد.

​​​​​​​​technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR / USD

​​​​​​​​به گفته نظر‌سنجی پیش‌بینی FXStreet، جفت EUR / USD احتمالا در هفته‌های آینده تحت فشار خواهند ماند. فروشنده‌ها در چشم اندازه‌ای هفتگی و ماهانه در اکثریت هستند، اگر چه به طور متوسط، این دو در بالای شکل ۱.۱۸۰۰ دیده می‌شوند. در دیدگاه سه‌ماهه، تعداد کسانی که برای اهداف بالاتر معامله می‌کنند به ۴۳ % افزایش می‌یابد، و کسانی که به دنبال کاهش هستند را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

از سوی دیگر، نمودار بررسی کلی نشان می‌دهد که فروشنده‌ها در کنترل باقی می‌مانند، زیرا سه میانگین حرکتی پایین‌تر شده‌اند و اوج را از هفته گذشته برمی گردانند.

poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-us-dollar-better-poised-to-triumph-202109101512

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.