رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

خریدارها داده‌های شغلی آمریکا را در نظر دارند، و سود بیشتری می‌خواهند

یک گزارش نا امید کننده در رابطه با پرداخت‌های غیر کشاورزی ایالات‌متحده، گمانه‌زنی در مورد تاخیر در کاهش هزینه‌ها را دامن زد.

​​​​​​​بانک مرکزی اروپا در تاریخ ۹ سپتامبر جلسه سیاست پولی خواهد داشت.

​​​​​​​​EUR / USD صعودی است و می‌تواند پیشروی خود را به منطقه قیمت ۱.۲۰۰۰ گسترش دهد.

​​​​​​​دلار آمریکا در طول هفته پس از نظرات ملایم از رئیس فدرال رزرو ایالات‌متحده جروم پاول و اطلاعات مربوط به اشتغال محلی ارائه شد، که همه آن‌ها به تاخیر در کاهش هزینه‌ها اشاره دارند.

تیپ کنیم یا نکنیم

​​​​​​​​نظرات پرمناقشه از مقامات مختلف Fed و فشارهای تورمی منجر به این گمان شده‌است که بانک مرکزی ایالات‌متحده سیاست پولی بسیار سست خود را تا پایان سال کاهش خواهد داد. با این حال، رئیس پاول این امیدها را در سمپوزیوم جکسون هول کاهش داد و نگرانی خود را در مورد اثرات بالقوه گسترش گونه دلتا کرونا در بازیابی اقتصادی ابراز کرد.

او اشاره کرد که ممکن است در سال جاری تیپرینگ رخ دهد، مشروط بر این که اقتصاد به سمت اهداف Fed پیش برود. او در مورد تورم گفت که البته در این سطوح، این یک علت نگرانی است، اما افزود که این نگرانی با تعدادی از عواملی که نشان می‌دهند این موارد بالا احتمالا موقتی هستند، تعدیل می‌شود.

پاول در مورد اشتغال گفت که این بخش در حال بهبود است اما راه دیگری برای رفتن دارد. در طول چند روز گذشته، ارقام اقتصاد کلان حرف‌های او را تایید کردند و آب سرد را به امید بازار ریختند.

در داده های ADP آمار اشتغال ضعیف پیش‌بینی شده‌است، زیرا بخش خصوصی ۳۷۴ هزار شغل جدید به زیر ۶۱۳ هزار شغل اضافه کرده‌است. علاوه بر این، بخش فرعی اشتغال تولید ISM از 9 / 52 به 49 رسید. در نهایت، گزارش پرداخت‌های غیر مزرعه‌ای یک ناامیدی بزرگ بود، چرا که کشور فقط ۲۳۵ هزار شغل جدید اضافه کرد، و ۷۵۰هزار مورد را از دست داد. نرخ بیکاری مطابق انتظار به ۵.۲ % رسید، در حالی که نرخ مشارکت نیروی کار در ۶۱.۷ % تغییری نکرد.

بانک مرکزی اروپا اکنون به حالت تعلیق درآمده است

​​​​​​​​بانک مرکزی اروپا در تاریخ ۹ سپتامبر تشکیل جلسه می‌دهد و شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که این بانک سیاست پولی خود را حفظ کند. سیاست گذاران اروپایی در مورد اعلام تغییر در سیاست فعلی خود محتاط بوده‌اند و عمدتا بر روی پیشرفت‌های همه‌گیر متمرکز شده‌اند.

فراتر از بانک‌های مرکزی، داده‌های منتشر شده در این روزها بسیار ناامید کننده بودند. شاخص عوارض اقتصادی اتحادیه اروپا در ماه آگوست به ۱۱۷.۵ رسید، در حالی که CB آمریکا اعتماد مصرف‌کننده را در همان ماه به ۱۱۳.۸ کاهش داد.

همچنین مارکیت آخرین داده‌های PMI های آگوست خود را منتشر کرد، که اکثر آن‌ها از برآورده‌ای اولیه دچار بازبینی‌های رو به پایین شدند، که به هر حال نشان‌دهنده توسعه است.

تقویم اقتصادی علاوه بر نشست ECB در پنج شنبه آینده، آلمان سفارشات کارخانه جولای، تولید صنعتی و تراز معاملات را منتشر خواهد کرد.این کشور همچنین بررسی ماه سپتامبر ZEW را منتشر خواهد کرد، که با دید احساسی اقتصادی در حال بهبود به ۵۶.۷ است.

افزون بر آن،  اتحادیه در سه‌ماهه دوم سال، تجدید نظر در تولید ناخالص داخلی خود را منتشر خواهد کرد، در حالی که ایالات‌متحده از نظر ارقام اقتصاد کلان، یک هفته آرام دارد.

EURcale 637662789994298835 EURcale 637662789994298835

چشم‌انداز تکنیکال EUR / USD

جفت EUR / USD ‏پس از آنکه در 1.1908 از بازار خارج شدند، به صورت هفتگی افزایش می‌یابند. این رقم نیز از بالاترین قیمت روز ۳۰ ژوئیه است. شاخص‌های تکنیکال به بهبود در سطوح منفی ادامه داده‌اند، که به طور خلاصه نشان‌دهنده گسترش صعودی بلند مدت است.

با توجه به نمودار روزانه، این جفت برای ششمین روز متوالی، صعودی هستند. این جفت به خوبی بالای میانگین ۲۰ روزه حرکت کرده‌اند، که به آرامی بالاتر می‌رود. با این حال، این جفت هنوز هم کم‌تر از جفت های بلندتر است، با میانگین حرکت ۱۰۰ روزه که در حال حاضر در حدود ۱.۱۹۵۰ است، که مقاومت دینامیکی را تشکیل میدهد. در همین حال، شاخص‌های تکنیکال به شدت در سطوح مثبت بالاتر هستند.

فراتر از ۱.۱۹۵۰، سطح مقاومت بعدی، آستانه روانی ۱.۲۰۰۰ است که به منطقه قیمت ۱.۲۰۶۰ / ۷۰ می‌رسد.

حمایت اصلی در این نقطه ۱.۱۸۲۰ است، با سفته بازه‌ای که اگر جفت بالاتر از سطح باقی بماند آن را نگه می‌دارند.

در زیر آن، این ریزش می‌تواند به سمت منطقه قیمت ۱.۱۷۵۰ ادامه یابد.

eurusd1sep4th eurusd1sep4th

نظرسنجی احساسی EUR /USD

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که سرمایه گذاران اغلب در کوتاه‌مدت بی‌طرف هستند، زیرا ۴۶ % از کارشناسان مورد نظرسنجی، اهدافی را حول منطقه قیمت فعلی دنبال می‌کنند.

آن‌هایی که به سطوح پایین‌تر امید دارند، در چشم‌انداز ماهانه اکثریت را تشکیل می‌دهند، که این جفت به طور متوسط در حدود ۱.۱۸۴۴. دیده می‌شوند. خریدار ها در دیدگاه فصلی دوباره در صدر قرار می‌گیرند، و به ۴۳ % می‌رسند.

با این حال، نمودار کلی یک تصویر متفاوت را نشان می‌دهد. میانگین‌های حرکت در سه بازه زمانی مورد مطالعه به شدت صعودی شده‌اند، اگرچه در دیدگاه ماهانه، بیشتر اهداف در زیر سطح فعلی جمع می‌شوند 

نظرسنجی احساسی

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-bulls-cheer-tepid-us-employment-data-more-gains-in-the-docket-202109031520

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.