رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

بازارها در انتظار اقدام بانک مرکزی هستند

 نخست‌وزیر ژاپن، سوگا، از شرکت در انتخابات پاییز خودداری می‌کند.

وضعیت اضطراری کووید در توکیو و شهر های دیگر تا پایان سپتامبر تمدید شد.

USD / JPY تا حدود ۱۱۰.۰۰ باقی می‌ماند.

نظر سنجی پیش‌بینی حرکت معکوس بسیار کمی را می‌بیند.

USD / JPY ‏با پیشرفت‌های ضد و نقیضی روبرو شد که باعث شد این جفت در فاصله زمانی نزدیک به ۱۱۰.۰۰ از اواسط ماه آگوست، بدون هیچ گونه حرکتی در داخل این منطقه قرار گیرند.

پس از شروع هفته در دوشنبه، یک تعطیلات در آمریکا، در ۱۰۹.۷۲، در چهارشنبه به ۱۱۰.۴۵ رسید، بالاترین از ۱۳ اوت، اما برگشت پنجشنبه‌ این دو را در ۱۰۹.۷۱ به پایان رساند. جمعه حرکت خفیف به ۱۰۹.۸۹ سکون را تایید کرد.

​​​​​​​usd/jpy

نرخ‌های ثابت خزانه‌داری آمریکا و معاملات امن دلار در حال کاهش با استعفای نخست‌وزیر ژاپن، یوشیپوست سوگا، داده‌های ضعیف اقتصادی و یک وضعیت همه‌گیر گسترده در بسیاری از نقاط کشور مواجه شد. آقای سوگا سال پیش به خاطر دلایل سلامتی شینزو آبه را عوض کرده بود.

​​​​​​​​رهبری حزب حاکم دموکراتیک لیبرال LDP ‏در یک رای بین حزبی در ۲۹ سپتامبر تصمیم‌گیری خواهد شد و برنده انتخابات عمومی پاییز و احتمالا دولت جدید را رهبری خواهد کرد. سه نامزد ریاست رقابت LDP را بر عهده دارند: سانائه تاکایچی، وزیر سابق ارتباطات و اولین زنی که برای پست رهبری رقابت می‌کند؛ فابیو کیشیدا، وزیر امور خارجه پیشین که سال گذشته در رای‌گیری رهبری حزب در جایگاه دوم پس از آبه قرار گرفت. و تارو کونو، وزیر کنونی واکسیناسیون که به عنوان وزیر دفاع و امور خارجه خدمت کرده‌است.

هر کسی که انتخاب شود، یک بسته محرک اقتصادی برای اقتصاد رو به رشد ژاپن، مطمئنا توسط دولت جدید تصویب خواهد شد. هزینه‌های کسری بودجه بسته به اندازه، به ضعف موجود اضافه خواهد شد.

​​​​​​​​آمار ژاپن نشان می‌دهد که اقتصاد ژاپن از تجدید قدرت پاندمی رنج می‌برد. به طور کلی هزینه‌های خانه‌داری در ماه ژوئیه با ۰.۷ % تنها یک چهارم پیش‌بینی ۲.۹ % بود، پس از افت ۵.۱ % در ماه ژوئن. ​​​​تولید ناخالص داخلی در سه‌ماهه دوم کمی بهتر از پیش‌بینی شده‌بود اما انتظار می‌رود در سه‌ماهه سوم به شدت کاهش یابد. در نهایت، نظرسنجی “اکو واترز” که رونده‌ای اقتصادی منطقه‌ای را دنبال می‌کند، در ماه آگوست در چشم‌انداز و جلوه‌های فعلی به شدت کاهش یافت.

 آمار آمریکا به طور نامتناسبی بین ارقام احساسات مصرف‌کننده و اطلاعات مشاغل قوی تقسیم شد. بررسی خوشبینی اقتصادی IBD / TIPP در ماه آگوست به حالت انقباض رسید در حالی که بازار کار تعداد بی‌سابقه‌ای از موقعیت‌های باز را برای پنجمین ماه پیاپی در ماه جولای ثبت کرد و ادعاهای اولیه بیکاری به پایین‌ترین سطح خود از این بیماری همه‌گیر کاهش یافت.

بدبینی مصرف‌کننده تابعی از تورم است که در سال جاری رشد سریعی داشته‌است. ​​​​​شاخص قیمت تولید کننده برای ماه آگوست به روند صعودی خود ادامه داد و اطمینان حاصل کرد که قیمت‌های مصرف‌کننده به روند رو به افزایش خود ادامه خواهند داد. نرخ خزانه‌داری ۱۰ ساله افزایش کم‌تر از یک نقطه به ۱.۳۲۶ درصد و ۲ سال افزایش یک نقطه به ۰.۲۱۹ درصد ثابت بود.

حتی کریستین لاگارد، رئیس‌ ECB، در کنفرانس مطبوعاتی پس از تصمیم‌گیری خود در روز پنج شنبه، در مورد بازیابی قاره‌ها، چندان خوش بین نبود که یورو را تقویت کند یا دلار را غرق کند. رئیس بانک مرکزی فدرال، جروم پاول، شاهد واکنش مشابه بازار به وعده خود در ماه آگوست بود.

بازارها به اندازه کافی لفاظی و حدس و گمان داشته‌اند، آن‌ها منتظر اقدام هستند.

​​​چشم‌انداز USD / JPY

​​​​​​​​USD/ JPY وابسته به تکامل سیاست ذخیره فدرال است.

​​​​​​​اطلاعات اقتصادی، چه خوب، چه بد و چه بی‌تفاوت، در دو ماه گذشته قادر به حرکت دلار نبوده است. نشست کمیته بازار آزاد فدرال در روز ۲۱ و ۲۲ سپتامبر، علامت بعدی در مسیر سیاست نرخ جدید است. در اواخر آگوست، آقای پاول اعلام کرد که کاهش در خرید اوراق‌قرضه احتمالا قبل از پایان سال بوده‌است. اما برنامه “برنامه پرداخت‌های غیرکشاورزی” که در ۳ سپتامبر منتشر شد، ۲۳۵،۰۰۰ مورد تا بیش از نیم‌میلیون نفر از انتظار کمتر بود و ممکن است این ماه ضربه مهلکی به اعلام این خبر بزرگ وارد آورد.

در ژاپن، واردات و صادرات و تراز معاملات کالا باید در ماه آگوست به شدت افزایش یابد اما این امر عمدتا به دلیل اثر پایه از سال ۲۰۲۰ است و هیچ اثر ارزی نخواهد داشت.

با توجه به فقدان یک روند اساسی، موانع تکنیکال و حمایت نقش بزرگی در تعیین سطح معاملات و حرکت خواهد داشت.

قیمت‌های مصرف‌کننده و فروش خرده‌فروشی برای ماه آگوست در ایالات‌متحده در مرکز قرار دارند. ​​​​تورم عامل مهمی در کاهش تمایلات مصرف کنندگان است و تاثیر آن بر فروش پس از کاهش غیر منتظره جولای به شدت تحت نظر خواهد بود.

تا زمانی که بازارها تصویر روشن تری از قصد خرید برای برنامه اوراق‌قرضه نداشته باشند، به طور کلی دلار و به طور خاص USD / JPY قادر به توسعه هیچ روند قابل‌توجهی نخواهند بود.

به دنبال ادامه ۱۰۹.۵۰ – ۱۱۰.۵۰ محدوده از سه هفته گذشته باشید، با پتانسیل ضعف تا ۱۰۹.۰۰.

آمار ژاپن در روز 6 تا 10 سپتامبر

calender jpy/usd

آمار آمریکا در روز6 سپتامبر تا 10 سپتامبر

usd/jpy statics

آمار ژاپن در روز 13 سپتامبر تا 17 سپتامبر

statics

آمار آمریکا در روز 13 سپتامبر تا 17 سپتامبر

usd calender

 دیدگاه تکنیکال USD / JPY

کاهش شتاب و موقعیت بی‌طرف نشانه‌های این اقدام هفته هستند. ​​​​​​MACD  همچون شاخص قدرت نسبی ‏RSI تقریبا تخت است. محدوده تغییر آشکار از فضای باز به فضای بسته برای USD / JPY دلیل بی‌طرفی تکنیکال است.

usd/jpy technical outlook

خوشه سه میانگین حرکتی در ده نقطه از بازار غیر معمول است و شاخص روشنی از حداقل حرکت USD / JPY است. میانگین حرکت۵۰ روزه  ‏در ۱۰۹.۹۷ مقاومت متوسط است. ​​​​​​میانگین حرکت ۲۱ روزه در ۱۰۹.۸۴ و میانگین ۱۰۰ روزه در ۱۰۹.۸۰، بیش‌ترین حمایت  را دارند. میانگین حرکت ۲۰۰ روزه در سال ۱۰۷.۹۶ به صعود بهار باز می‌گردد.

مقاومت: ۱۱۰.۰۰، ۱۱۰.۲۵، ۱۱۰.۵۰، ۱۱۰.۷۵، ۱۱۱.۰۰

حمایت: ۱۰۹.۷۰، ۱۰۹.۵۰، ۱۰۹.۲۵، ۱۰۹.۰۵، ۱۰۸.۹۰، ۱۰۸.۷۵

technical outlook

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان‌دهنده احساسات مستقیم مثبت اما ضعیف در بازار است.

poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/usd-jpy-weekly-forecast-markets-demur-awaiting-central-bank-action-202109101358

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.