رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

بیت کوین یک تله صعودی را قبل از سقوط نهایی به 30000 دلار نشان می‌دهد.

قیمت بیت کوین یک چشم انداز صعودی کوتاه مدت را نشان می دهد که می تواند آن را به 40000 دلار برساند.

این خوش بینی می تواند یک تله صعودی قبل از سقوط BTC به 30000 دلار یا کمتر باشد.

بسته شدن روزانه کندل بالای 52000 دلار، تز نزولی را باطل می کند و به طور بالقوه باعث شروع یک روند صعودی می شود.

قیمت بیت کوین طی دو روز گذشته افزایش خریداران را نشان داده است که منجر به افزایش سریع قیمت بیت کوین شده است. این روند صعودی احتمالاً ادامه خواهد داشت زیرا BTC یک سطح روانشناختی مهم را دوباره آزمایش می کند و خریداران را به تله صعودی می کشاند. سرمایه‌گذاران باید نسبت به معکوس‌هایی که کریپتوهای بزرگ را در یک چرخش قرار می‌دهد محتاط باشند.

قیمت بیت کوین، خریدارها را قبل از شروع ریزیش، فریب می دهد

قیمت بیت کوین در ژانویه سقوط کرد و در حدود سطح حمایت هفتگی به 34752 دلار رسید. پس از چند بار آزمایش مجدد این مانع، بیت کوین برگشت کرد و وارد یک روند صعودی شد که تا کنون 16 درصد افزایش داشته است.

در حالی که این روند صعودی جزئی به آلت‌کوین‌ها فضا و حرکت داده است، به نظر می‌رسد تله‌ای است که فروشنده‌ها برای جذب خریداران ناآگاه قبل از سقوط دارایی استفاده می‌کنند. این راه‌اندازی به عنوان تله گاوی شناخته می‌شود و دلیل اینکه سرمایه‌گذاران باید انتظار سقوط را داشته باشند به دلیل تشکیل یک شتاب نزولی است.

اقدام قیمت BTC در 7 سپتامبر 2021 و 10 نوامبر 2021 بالاترین سطح را ایجاد کرد و توهم یک روند صعودی را ایجاد کرد. فرورفتگی بین این قله ها یک منطقه تقاضا ایجاد کرد که از 40794 دلار به 44387 دلار افزایش یافت.

در برخی موارد، کریپتو بزرگ می‌تواند از طریق تقاضا نفوذ کند و سطح 43000 دلار را دوباره آزمایش کند، که تلاقی میانگین حرکتی ساده 50 روزه “SMA” و یک مانع مقاومت هفتگی است.

از آنجایی که بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می دهد و به حد پایین تر در 40,794 دلار نزدیک می شود، برخورد آن قابل قبول است. اعتبار این چشم انداز، نقدینگی سمت فروش زیر سطح حمایت هفتگی 29100 دلار است.

BTC/USDT 1-day chart

افزایش ناگهانی آدرس‌های فعال روزانه از 31 ژانویه بیشتر از چشم‌انداز صعودی کوتاه‌مدت قیمت بیت‌کوین حمایت می‌کند. در زمان نوشتن این مقاله، تعداد آدرس‌های فعال روزانه بسیار بالاتر از میانگین حرکتی 30 روزه “891000” بود.

BTC DAA

در حالی که ممکن است همه چیز از چشم انداز کوتاه مدت خوب به نظر برسد، مدل ” IntoTheBlock’s Global In/Out of the Money GIOM” نشان می دهد که قیمت بیت کوین به آزمایش مجدد یک سد مقاومتی عظیم نزدیک است. تقریباً 3.36 میلیون آدرسی که 2.09 میلیون بیت کوین بین 37925 دلار تا 41547 دلار خریداری کرده اند «خارج از سود» هستند.

بنابراین، هرگونه افزایش فشار خرید که قیمت بیت کوین را به محدوده ذکر شده در بالا سوق دهد، احتمالاً با فشار فروش از سوی دارندگانی که سعی در شکستن قیمت دارند، مواجه خواهد شد. علاوه بر این، سطح حمایت پس از 37,096 دلار به طور قابل توجهی کاهش می یابد، که بیشتر به پایان نزولی قیمت اعتبار می دهد.

BTC GIOM

میخ نهایی در تابوت خریدارها، مدل” Z-score Value Market to Realized Value “MVRV است. این معیار روی زنجیره برای ارزیابی اینکه یک دارایی بیش از ارزش یا کمتر از ارزش گذاری شده است استفاده می شود و این کار را با تقسیم تفاوت بین ارزش بازار و سرمایه واقعی بازار با انحراف استاندارد ارزش بازار انجام می دهد.

این معیار معیارهای MVRV را در تعیین مناطق تاریخی دارای ارزش منصفانه، فروش بیش از حد یا بیش از حد خرید به سطح جدیدی می برد. نوار قرمز نشان دهنده خرید بیش از حد است و معمولاً جایی است که خریداران به سمت بالا  حرکت می کند. با این حال، مقدار سبز نشان دهنده فروش بیش از حد است و جایی است که دارندگان طولانی مدت تمایل به انباشت دارند.

BTC در حال حاضر دارای امتیاز Z MVRV 1.09 است که بسیار بالاتر از باند فروش بیش از حد است که نشان می دهد حرکت نزولی بیشتر دور از ذهن نیست.

BTC MVRV Z-score

در حالی که همه چیز برای قیمت بیت کوین از دیدگاه تکنیکال و زنجیره ای بسیار بدبینانه به نظر می رسد، بسته شدن کندل روزانه بالاتر از حد بالای شکستن 44,387 دلار، چشم انداز نزولی را باطل می کند.

حالت صعودی تنها زمانی مشاهده می شود که بیت کوین بالاتر از 52000 دلار قرار گیرد. در چنین حالتی، سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که قیمت بیت کوین به این روند ادامه دهد و مانع روانی 60000 دلار برسد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-btc-sets-a-bull-trap-before-ultimate-crash-to-30-000-202202040842

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.