رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

هر آنچه که باید در مورد میانگین 200 هفته ای بیت کوین بدانید

با نزدیک شدن به پایان هفته، قیمت بیت کوین دوباره زیر میانگین 200 هفته ای معامله می شود.

شکست این حمایت مهم می تواند منجر به سقوط 50 درصدی دیگر شود.

اگر حرکات گذشته یک سیگنال باشد، یک جهش در اینجا که بالاتر از 52000 دلار ایجاد می‌کند، می‌تواند یک روند صعودی جدید برای BTC ایجاد کند.

قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته دوره های پرتلاطمی را پشت سر گذاشته است. از رسیدن به بالاترین رکورد جدید تا رسیدن به پایین‌ترین سطح سالانه و بازدید مجدد از سطوح از سال 2020، بازارهای کریپتو بسیار بی‌ثبات بوده‌اند.

با موقعیت کنونی خود، BTC می‌تواند با ایجاد یک حرکت بی‌رحمانه دیگر یا یک روند صعودی همه را غافلگیرکنده، در حال آماده شدن برای ویران کردن باشد. فعالان بازار در شوک هستند و بدون در نظر گرفتن جهتی که ارزهای دیجیتال بزرگ در پیش می گیرند.

قیمت بیت کوین و شباهتش به گذشته

قیمت بیت کوین، در تاریخ 12 ساله خود، پنج بار میانگین حرکتی ساده 200 هفته ای “SMA” را علامت گذاری کرده است. از این پنج بار، تنها شش کندل هفتگی زیر این سطح بسته شده و منجر به بهبودی سریع بالای آن شده است.

جالب اینجاست که هر ری‌تست با پایان بازار نزولی و شروع یک چرخه جدید همراه بود. مشاهدات قابل توجه دیگر این است که هر گونه انحراف زیر میانگین 200 هفته ای از 30 درصد عبور نکرده و به سرعت خریداری شده است.

برای اینکه وضعیت صعودی شود، سه چیز باید به ترتیب زیر اتفاق بیفتد:

  1. قیمت بیت کوین باید بالاتر از میانگین 200 هفته ای بازیابی شود.
  2. در یک بازه زمانی هفتگی، بالاتر از آخرین نوسان را با 52000 دلار افزایش دهید.
  3. این چشم انداز صعودی را با ایجاد یک سطح پایین بالاتر نسبت به نوسان پایین قبلی حفظ کند.

اگر این مراحل به ترتیب درست انجام شوند، قطعا همه چیز برای بیت کوین صعودی خواهد بود. با این حال، این روند به دو دلیل می تواند ناپایدار باشد.

  • قیمت بیت کوین با بازار سهام که در آشفتگی به سر می برد، ارتباط زیادی دارد.
  • چشم انداز سیاسی و اقتصاد کلان در حال بدتر شدن است و در آستانه رکود است.

از این رو، اگر جهان وارد رکود شود، حتی بهبودی از سوی بیت کوین باز هم ممکن است خنثی شود.

BTC/USD 2-week chart

حقیقت تاریک میانگین حرکتی 200 هفته ای

آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX، تصویری از بدترین سناریو را ترسیم می کند. او توضیح داد که داده‌های جریان گزینه از Deribit نشان می‌دهد که سود باز 20000 دلار برای BTC و 1000 دلار برای ETH است.

او همچنین می‌افزاید که «محصولات ساختاری OTC عظیمی وجود دارد که حول آن حرکات متمرکز شده‌اند».

هیز توضیح داد که شکست این سطوح می‌تواند باعث سقوط فاجعه‌بار برای اکوسیستم کریپتو شود.

تا آنجایی که نمودارها پیش می روند، بهتر است کتاب دعای لرد ساتوشی خود را بیرون بیاورید و امیدوار باشید که خداوند مهربانی را بر روح بازارهای کریپتو نشان دهد. اگر این سطوح شکسته شوند، ممکن است کامپیوتر خود را خاموش کنید چون نمودارهای شما .برای مدتی بی فایده خواهند بود

در حالی که تاریخ به عنوان مثال عمل می کند و بینش را ارائه می دهد، اتفاقات لزوماً نباید تکرار شوند. در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین بسیار پایین تر از میانگین حرکتی 200 هفته ای معامله می شود و تا کنون هیچ نشانه ای از بهبودی نشان نداده است.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین نشان می دهد که آخرین خط دفاعی حدود 19804 دلار است که بالاترین قیمت در سال 2017 است. جالب توجه است که این سطح با گره‌معاملاتی با حجم بالا هست، که بین مارس 2020 تا ژوئن 2022 ادامه دارد.

از این رو، شکست سطح 19804 دلار همراه با بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان، می‌تواند باعث کاهش 50 درصدی به 12383 دلار شود. سطح حمایت موجود در اینجا از 12383 دلار تا 11753 دلار است.

BTC/USD 1-week chart

از این رو، سرمایه‌گذاران باید با وجود جذابیت کاهش 58 درصدی قیمت بیت‌کوین در دو ماه و نیم گذشته، از خرید در نزول‌ها مراقب باشند. علاوه بر این، نمایه حجم بیت کوین که از مارس 2020 تا ژوئن 2022 ادامه دارد، نشان می دهد که نقطه کنترل “POC”  یا بالاترین نقطه معامله در 9467 دلار است.

بنابراین، در یک حالت بسیار نزولی، اگر اوضاع روند روبه‌رشد ادامه دهد، قیمت بیت‌کوین می‌تواند به زیر سطح حمایت 11753 دلاری برسد و POC را نشانه‌گذاری کند.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-everything-you-need-to-know-about-btc-200-week-ma-202206170857

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.