رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • این سطح حمایت می تواند سرنوشت بیت کوین را مشخص کند.
  • بیت کوین سه ماهه دوم را با بازدهی منفی 56 درصد به پایان رساند که اولین بار در تاریخ 11 ساله آن است.
  • معیارهای روی زنجیره به شکل گیری کف اشاره می کنند، اما تکنیکال ها فضای بیشتری را برای جنبه های منفی نشان می دهند.
  • بسته شدن کندل هفتگی زیر سطح حمایت 19065 دلاری می تواند باعث سقوط 36 درصدی به حدود 12000 دلار شود.

قیمت بیت کوین نیمه اول سال 2022 به پایان رسیده است و اوضاع خوب به نظر نمی رسد. با بازده منفی رکورد، بیت کوین احتمالاً پایین تر خواهد رفت، به خصوص اگر یک سطح حمایت خاص نقض شود.

قیمت بیت کوین در نیمه دوم سال 2022 افزایش یافت

قیمت بیت کوین در سه ماهه دوم 56 درصد سقوط کرد و آن را به بالاترین بازده منفی سه ماهه دوم در 11 سال عمر بلاک چین تبدیل کرد. صرف نظر از این، در چند هفته گذشته شاهد شکل گیری قیمت در یک محدوده محدود، زیر میانگین حرکتی 200 هفته ای در حدود 22500 دلار بوده ایم.

پاسخ قیمت بیت کوین به MA اصلی بالاتر از آن نشان دهنده قدرت احتمالی صعودی است، در حالی که سطح حمایت 19065 دلاری اهداف فروشنده‌ها را آشکار می کند.

با فرض اینکه قیمت بیت کوین بتواند بر میانگین 200 هفته ای غلبه کند – که تقریباً با سطح مقاومت افقی 23,480 دلاری منطبق است – و آن را به کف حمایتی تبدیل کند، نشان می دهد که خریداران در کنترل هستند. این حرکت همچنین نشان خواهد داد که یک تجمع بهبودی در حال تشکیل است.

چنین وضعیتی نشان می دهد که بیت کوین احتمالاً به صعود خود به مانع سخت بعدی با قیمت 29563 دلار ادامه می دهد. اینجاست که همه چیز برای کریپتوی بزرگ پیچیده می شود. یک حرکت قاطع بالاتر از سد فوق، مسیر را برای رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین نقطه کنترل حجم معامله “POC” در سال 2022 در 38990 دلار باز می کند.

با این حال، به طور کلی روند نزولی همچنان غالب است و تنها بسته شدن کندل هفتگی بالای 52000 دلار، بالاترین قیمت را ایجاد می کند و بازگشت بلندمدت را تأیید می کند.

BTC/USDT 1-day chart

حمایت منفعلانه از این چشم انداز صعودی تنها یک معیار زنجیره ای است – عرضه در بورس. این شاخص تعداد بیت کوین های نگهداری شده در صرافی ها را دنبال می کند که طی دو هفته گذشته از 1.94 میلیون به 1.8 میلیون کاهش یافته است.

این کاهش 7.2 درصدی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران دارایی‌های بیت‌کوین خود را از پلتفرم‌های متمرکز خارج می‌کنند و در نتیجه فشار موثر سمت فروش را کاهش می‌دهند که به نوعی برای قیمت بیت‌کوین صعودی است.

BTC Supply on Exchanges

پتانسیل تشکیل کف BTC

شاخص بعدی، سود/زیان خالص تحقق نیافته “NUPL” است که نشان می دهد ممکن است از نقطه نظر تاریخی، کف در حال شکل گیری باشد. با این حال، نگاهی گذرا به نمودار نشان می دهد که شکل گیری کف در یک دوره زمانی اتفاق می افتد و تنها یک نقطه عطف نیست.

شاخص NUPL تفاوت بین دارندگان با سود نسبی تحقق نیافته و زیان تحقق نیافته نسبی را اندازه گیری می کند. از نتیجه برای نشان دادن احساسات بازار استفاده می شود و تغییر در ارزش عددی NUPL می تواند برای درک احساسات سرمایه گذاران مورد استفاده قرار گیرد، که به نوبه خود می تواند به زمان قله و کف بازار کمک کند.

NUPL  وقتی تشخیص می دهد که احساسات سرمایه گذاران در حال ورود به مرحله “طمع” است، که اغلب بهترین زمان برای رسیدن به سود است، بازار اوج می گیرد. در نتیجه این حرکت، اصلاحات قیمت اغلب تسریع می‌شود، که بیشتر احساسات بازار را از حرص به انکار، از انکار به اضطراب، از اضطراب به ترس و از ترس به تسلیم تغییر می‌دهد.

کاپیتولاسیون معمولاً بخش پایینی چرخه را نشان می دهد.

از آنجایی که قیمت بیت کوین از بالاترین حد خود در 69000 دلار به 30000 دلار سقوط کرد، NUPL از حرص به ترس تغییر کرد. کاهش بیشتر قیمت بیت کوین به زیر 30000 دلار در ژوئن 2022 باعث شد که احساسات بازار از ترس به کاپیتولاسیون کاهش یابد.

این شاخص در دهه گذشته دقیق بوده است و نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بیت‌کوین در حال تسلیم هستند، که اغلب برای هر چرخه پایین‌ترین نقطه را نشان می‌دهد. با این حال، یک مشاهده جالب این است که با هر چرخه، دوره تسلیم و بزرگی کاهش یافته است. از این رو، موقعیت فعلی NUPL نمی تواند با اطمینان کامل بگوید که کف بازار در آن قرار دارد.

اما حداقل می توان حدس زد که فرآیند شکل گیری کف آغاز شده است.

BTC NUPL

نشانگر نمایه حجم در نمودار پیوست بالا نشان می دهد که سطح حمایت 19065 دلاری یک نقطه بسیار مهم است. تجزیه این سطح نشان می دهد که سقوط 36 درصدی به 11898 دلار احتمالاً به دلیل عدم وجود گره هایی با حجم بالا است.

با این حال، سرمایه‌گذاران می‌توانند در برخی موارد انتظار کاهش در سطوح حمایتی 15551 دلاری و 13575 دلاری را داشته باشند. صرف نظر از این، اگر فروشنده‌ها موفق به شکستن رد پای 19065 دلاری شوند، افت تا سطح روانی 12000 دلار محتمل به نظر می‌رسد.

از سوی دیگر، بازده ماهانه قیمت بیت کوین نشان می دهد که سه ماهه دوم یک سه ماهه با احتمال بازده تک رقمی بود. با این حال، Q3 آینده بسیار بدتر است و میانگین بازدهی -5.4٪ دارد.

بنابراین، انتظار افزایش BTC در Q3 بعید به نظر می رسد.

BTC monthly returns

به طور خلاصه، بسته شدن کندل هفتگی زیر 19065 دلار منجر به نابودی قیمت بیت کوین و سقوط شدید آن به 12000 دلار یا کمتر خواهد شد. سرمایه گذاران باید در باز کردن موقعیت های خرید اهرمی بر اساس این فرض که بازار نزولی به پایان رسیده است احتیاط کنند.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-this-support-level-can-define-btcs-fate-202207010900

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.