رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • هشدار: 150000 بیت کوین در حال هجوم به بازاراست که می تواند باعث انباشت فروش شود.
  • قیمت بیت کوین در نقطه اتصال مهمی در بهبود خود قرار دارد که می تواند چشم انداز کلان آن را تعیین کند.
  • سرمایه گذاران باید احتیاط کنند زیرا صرافی Mt Gox قصد دارد 150000 بیت کوین را برای مشتریان خود آزاد کند.
  • جهشی که کریپتوی بزرگ را به سطوح قابل توجهی سوق می دهد.

قیمت بیت کوین در تلاش است تا در برابر یک تله‌ی بزرگ از سطوح مقاومت، که همگی برای متوقف کردن حرکت صعودی آن کار می کنند، بالاتر حرکت کند. سرمایه گذاران باید مراقب معاملات در این سطح باشند زیرا ممکن است شاهد نوسانات جدی در بازار باشیم.

داستان Mt Gox رو به پایان است

قیمت بیت کوین پس از رالی در 24 ساعت گذشته بسیار بالاتر از سطح 21000 دلار است. این نوسان زمانی رخ می دهد که Mt Gox، وکیل نوبواکی کوبایاشی، و یک معتمد منصوب در فرآیند توانبخشی بیتکوین فاش کردند که آنها در حال آماده شدن برای پرداخت به مشتریان هستند.

اگرچه این طرح در ابتدا در سال 2018 تصویب شد، اما در سال 2021 تایید شد، اما بیت کوینی که برای مشتریان آسیب دیده ارسال می شود از 850000 به تقریبا 150000 کاهش یافته است. با این حال، نگاهی دقیق تر به معیارهای زنجیره ای نشان می دهد که Mt Gox دارای 137890 بیت کوین در ذخیره ارزی خود است.

با قیمت فعلی 21700 دلار، 150000 بیت کوین 3.25 میلیارد دلار ارزش دارد.

BTC exchange reserve Mt. Gox

یک حدس علمی نشان می دهد که حتی اگر 50٪ از دارندگان تصمیم به فروش دارایی های خود داشته باشند، فشار فروش فوق العاده ای به خریدار‌های ضعیف و کتک خورده BTC اضافه می کند. از این رو، می تواند باعث فروش گسترده شود.

برخی حتی حدس می زنند که می تواند به خودی خود یک رویداد قوی سیاه را تسریع کند.

بنابراین، بیایید نگاهی به قیمت بیت کوین بیندازیم و اگر چنین عملی رخ دهد چه واکنشی نشان می دهد و چه سطوحی می تواند از سقوط احتمالی حمایت کند.

قیمت بیت کوین و پیامدهای آن

قیمت بیت کوین پس از فروش بی رحمانه به 17605 دلار در تلاش برای بازیابی 27 درصد افزایش یافته است. در حالی که این حرکت باعث شده است که بسیاری از آلتکوین ها با پرش های عظیمی روبرو شوند. طی 24 ساعت گذشته بیت کوین 7 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر در ری‌تست میانگین حرکتی 200 هفته ای “SMA” است.

این مانع از دیدگاه تاریخی بسیار مهم است وهمیشه انتهای هر چرخه بیت کوین را با کمی انحراف همراه بوده. با این حال، قیمت بیت کوین در این شکست با تولید نه یک کندل، بلکه چهار کندل هفتگی زیر این سطح، تاریخ جدیدی را ایجاد کرد.

برخی حدس می‌زنند که این بهبود می‌تواند میانگین 200 هفته‌ای را طی کند و سطح روانی 25000 دلار را نشان دهد. حتی قبل از بازبینی این سطح، قیمت بیت کوین باید از سطح مقاومت متوسط 23480 دلار عبور کند.

این روند می تواند صرفاً یک جهش باشد و سرمایه گذاران ناآگاه را قبل از سقوط دوباره بازار به دام بیاندازد.

BTC/USDT 1-week chart

حمایت از این حرکت تا سقف 25000 دلار، مدل IntoTheBlock In/Out of the Money Around Price “IOMAP” است. این شاخص نشان می دهد که نگهدارنده های بیتکوین نسبتا کمی تا حدود 25000 دلار وجود دارد.

از سوی دیگر، گروه حمایتی سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های خود را «نقد» دارند، احتمالاً بازار را در آن سطوح تحت حمایت قرار می‌دهند. فعالان بازار می توانند انتظار داشته باشند که این سرمایه گذاران حتی بیشتر به دارایی های خود بیافزایند و قیمت بیت کوین را با مقاومت کم یا بدون مقاومت بالا ببرند.

BTC IOMAP

اعتبار افزودن به این مقاله ایمیل های اخیری است که به کاربران Mt Gox درباره روند توانبخشی ارسال شده است. اگر این 150000 بیت کوین برای کاربران ارسال شود، آنها می توانند بازار را با فشار فروش بیش از حد سرازیر کنند و مرحله دوم سناریوی پرش گربه مرده را برای قیمت بیت کوین آغاز کنند، که یک فروش بی رحمانه است.

در چنین حالتی، سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که بیت کوین سطح حمایت 19065 دلاری را بازبینی کند، که نقطه میانی فضای خالی که از 29424 دلار به 11898 دلاراست. از این رو، شکست این سد می‌تواند کلیدی برای کاهش سطح بعدی به 11898 دلار یا سطوح حمایتی موجود در بالای آن باشد.

BTC/USDT 1-week chart

نمودار چهار ساعته پیوست شده در زیر، علاوه بر اضافه کردن مشکلات خریدار بیشتر است. این تصویر نشان می دهد که میانگین 200 هفته ای تنها تهدیدی نیست که بیت کوین را تهدید می کند.

تلاقی میانگین حرکتی 200 در چهار ساعته، میانگین حرکتی نمایه 200 روزه چهار ساعته “EMA” و میانگین حرکتی 34 روزه “سبز” در حدود 22700 دلار، نشان می دهد که روند صعودی تقریباً در حدود میانگین 200 هفته ای محدود شده است.

BTC/USDT 4-hour chart

در حالی که ممکن است اوضاع برای قیمت بیت کوین بسیار نزولی به نظر برسد، بسته شدن کندل روزانه بالای 29563 دلار شروع یک روند صعودی خواهد بود، زیرا این حرکت تمام ضررهای تجربه شده از ابتدای ژوئن را از بین می برد.

با این حال، اگر قیمت بیت کوین یک کندل هفتگی بالاتر از 52000 دلار بسته شود، تأیید روند صعودی خواهد بود.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/warning-150-00-bitcoin-tokens-about-to-flood-the-market-could-trigger-sell-off-202207080905

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.