رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • اگر خریدارها کنترل خود را در اینجا از دست بدهند، بیت کوین می تواند دوباره به 21000 دلار بررسد.
  • شکل گیری قیمت بیت کوین در نمودار بازه زمانی پایین تر نشان دهنده یک معکوس بالقوه در روند است.
  • این پیشرفت به بازبینی ناکارآمدی قیمت چهار ساعته در 21,440 دلار اشاره دارد که می تواند تا 21,115 دلار افزایش یابد.
  • چرخش موفقیت آمیز سطح مقاومت 24565 دلاری به کف حمایتی، این تز نزولی را باطل می کند.

قیمت بیت کوین تنظیمات جالبی را نشان می دهد که می تواند حرکت بعدی آن را آشکار کند. با بررسی دقیق ترتکنیکال آن در چشم انداز نزولی مشهود هست.

تحولات اساسی کریپتو

با این حال، همه چیز برای قیمت بیت کوین منفی نیست، وقتی سرمایه گذاران تحولات اساسی که در هفته گذشته رخ داده است را در نظر بگیرند. شاید مهمترین آنها ورود BlackRock، بزرگترین شرکت دارایی در جهان، به فضای ارزهای دیجیتال از طریق مشارکت با یک صرافی دارایی دیجیتال مستقر در ایالات متحده، Coinbase باشد.

خبر این به روز رسانی باعث شد تا سهام کوین بیس بیش از 10 درصد افزایش یابد.

یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های قابل توجه، اعلام عرضه معاملات آتی بیت‌کوین و اتریوم به یورو توسط بورس کالای شیکاگو “CME” در 29 اوت است.

علیرغم این تحولات اساسی، قیمت بیت کوین برای چند ساعت نسبتاً ثابت ماند اما در نهایت به زیر میانگین حرکتی 200 هفته ای “SMA” در 22794 دلار رسید و میانگین حرکت نمایی 30 روزه “EMA” را مجدداً در 22499 دلار تست کرد.

با این حال، اکنون همه چیز نسبتاً بد به نظر می رسد، زیرا این شکل گیری BTC جدید توسعه یافته چشم انداز نزولی را پیش بینی می کند.

قیمت بیت کوین برای سقوط بیشتر آماده است

شکل گیری قیمت بیت کوین که حول میانگین حرکتی 30 روزه می چرخد و آخرین باری که بیت کوین بالاتر از این حالت قرار گرفت، تقریباً 13 درصد افزایش یافت و بالاترین سطح را در 24296 دلار تعیین کرد. این حرکت در پنج روز آینده لغو شد زیرا کریپتو بزرگ سعی کرد از میانگین حرکتی 30 روزه که اخیراً تغییر یافته به عنوان یک سطح حمایت استفاده کند.

با این حال، آنچه جالب است، اقدامات قیمت بیت کوین است که منجر به یک روند نزولی شد: زمانی که BTC سعی کرد از میانگین حرکت 30 روزه به عنوان یک عصا برای جلوگیری از روند نزولی خود استفاده کند، الگوی دو قله را تشکیل داد.

پس از چند روز روند پایین تر از میانگین حرکتی نمایی فوق الذکر، قیمت بیت کوین بار دیگر از طریق میانگین حرکتی 30 روزه سقوط کرد و 8 درصد افزایش یافت و در سطح 50 درصدی اصلاحی فیبوناچی در 24565 دلار رد شد. این مانع نقطه میانی سقوط 42 درصدی بین آوریل و ژوئن 2022 است.

افزودن اعتبار به این چشم انداز نزولی، منطقه عرضه چهار ساعته است که از 23383 دلار به 24194 دلار گسترش می یابد. تا کنون، قیمت بیت کوین قبلاً به این سطح رسیده است و باعث ایجاد یک صعود کوتاه بالقوه شده است. با این حال، سرمایه‌گذاران می‌توانند صبور باشند و منتظر ری‌تست نوسان 23666 دلاری برای افزایش دو برابری باشند.

BTC/USDT 4-hour chart

در آینده، اگر بیت کوین دو قله بالای 23666 دلاری را تشکیل دهد، شکل گیری چارت دوباره را ایجاد می‌کند و شروع سقوط را پیش‌بینی می‌کند.

اهداف این تحلیل شامل میانگین 200 هفته ای در22749 دلار و به دنبال آن ناکارآمدی قیمت در پر کردن ناحیه شکاف در درقیمت 21،440 دلار و 21،115 دلار است.

این مانع بالاترین سطح معامله برای حجم بیت کوین از آوریل 2022 است. جزئیات بیشتر را می توانید در نمودار پیوست شده زیر مشاهده کنید. در POC، فعالان بازار می توانند انتظار افزایش شدید فشار خرید و کشمکش بین خریداران و فروشندگان را داشته باشند.

این مبارزه یک موضوع مشترک در همه شکل گیری های چارتی در کانال موازی صعودی است که از آغاز سال 2022 مشاهده شده‌اند. بنابراین، اگر سرمایه‌گذاران به دنبال کوتاه کردن شکل دوطرفه در 23,66 دلار هستند، باید سود خود را در 21,115 دلار در نظر بگیرند.

BTC/USD 1 -day chart

سناریوهای بی اعتباری برای BTC

اگر سرمایه گذاران با ایده کم کردن قیمت بیت کوین موافق هستند، باید سناریوهایی را نیز در نظر بگیرند که در آنها این مقاله توضیح داده شده و مطالب بالا باطل می شود.

اولین سناریوی ابطال برای سرمایه‌گذارانی است که ضررهای محدودی دارند، یعنی بالاتر از محدوده عرضه چهار ساعته در 23666 دلار. در چنین مواردی، اگر قیمت بیت کوین تصمیم بگیرد FVG یک ساعته را در 24362 دلار ری تست کند، سرمایه گذاران این قیمت تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

در حالی که این ممکن است نزولی به نظر برسد، فعالان بازار می‌توانند حد ضرر گسترده‌تری را تعیین کنند یا در ۲۳۶۶۶ دلار دوباره وارد بازار شوند.

سناریوی ابطال دوم برای فروشنده‌ها بسیار تلخ‌تر از خریدار هاست، زیرا شامل یک چرخش سطح مقاومت 24565 دلاری به یک کف حمایتی است. این توسعه نشان دهنده تجدید حیات حرکت صعودی و بی اعتباری تشکیل ریزش خواهد بود.

در چنین حالتی، فعالان بازار باید به سیگنال‌های بازار توجه کنند و بر این اساس خود را در موقعیتی قرار دهند. این پیشرفت می‌تواند باعث شود که بیت‌کوین سطوح 28000 تا 29000 دلاری را ری‌تست کند تا صعود بلقوه تشکیل دهد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-if-bulls-lose-control-here-btc-could-revisit-21-000-202208050924

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.