رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • آیا بیت کوین می تواند ادغام ETH را خراب کند؟
  • قیمت بیت کوین عرضه ای را در بازه زمانی پایین تری نشان می دهد که از ایده اصلاح حمایت می کند.
  • سرمایه گذاران باید به دنبال سطح 21155 دلار به عنوان هدف کوتاه مدت برای فروشنده ها باشند.
  • چرخش سطح مقاومت 24989 دلاری به کف حمایتی در یک بازه زمانی روزانه، حرکت نزولی برای BTC را باطل می کند.

قیمت بیت کوین برای دومین بار در معرض رد گسترده در یک مانع حیاتی قرار می گیرد که احتمال برگشت را نشان می دهد. نگاهی بیشتر به بازه زمانی پایین‌تر نشان می‌دهد که این چشم‌انداز نزولی می‌تواند تحت شرایط خاصی امکان‌پذیر باشد.

با این حال، به نظر می‌رسد که بازارهای کریپتو از روایت صعودی که به دلیل ارتقای آتی ادغام به بلاک چین اتریوم ترسیم شده است، لذت می‌برند. در نتیجه، بسیاری از آلت‌کوین‌ها در ماه گذشته بیش از دو برابر شده‌اند و نشانه‌هایی نشان می‌دهند که تعداد بیشتری در راه است.

اگر قیمت بیت کوین در معرض فروش قرار گیرد، این امر به طور بالقوه می تواند مهمانی بسیاری از این آلتکوین ها از جمله اتریوم را خراب کند.

قیمت بیت کوین ثابت می ماند، اما برای چه مدت؟

قیمت بیت کوین در داخل شکل گیری کانال موازی صعودی تثبیت شده و هیچ نشانه ای از شکست وجود ندارد. از آخرین پیش‌بینی هفتگی، همه چیز کم و بیش ثابت مانده است، اما با یک نکته کلیدی – BTC سعی کرد سطح اصلاحی 50% را در 24948 دلار بشکند اما شکست خورد.

به نظر می رسد ارز دیجیتال بزرگ به دلیل میانگین حرکتی 200 هفته ای “SMA” و میانگین نمایی 30 روزه “EMA” در 22900 دلار، فشار خرید زیادی را متحمل می شود.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی “RSI” نیز ناحیه حمایت گسترده ای را بین 47 و 51 نشان می دهد، که توضیح می دهد که چرا قیمت BTC در 4 آگوست افزایش ناگهانی فشار خرید را تجربه کرد.

این دومین تلاش ناموفق برای برگرداندن مانع 25000 دلاری است. اعتبار بیشتر بر این افزایش تسلط فروشنده‌ها بسته شدن کندل روزانه در 12 آگوست است که نشان می‌دهد خریداران توسط فروشندگان غرق شده‌اند.

بدتر از همه، قیمت بیت کوین در 28 ژوئیه و 11 آگوست به بالاترین حد خود رسید، در حالی که RSI پایین تر را تولید کرد که نشان دهنده ایجاد واگرایی نزولی است.

در نتیجه، تصویر بزرگتر برای BTC به ما دو سناریو بالقوه را نشان می دهد که می تواند تکامل یابد

  1. افزایش به $29,000 – این روایت به خوبی با چشم انداز صعودی اخیر به دلیل ادغام اتریوم سازگار است. با این حال، برای مثمر ثمر بودن، قیمت بیت کوین باید سطح 25000 دلار را – که یک خار بزرگ در چشم فروشنده‌ها است – به یک کف حمایتی تبدیل کند.
  2. سناریوی دوم شامل تفکیک تله حمایتی متشکل از میانگین 200 هفته ای و میانگین حرکتی 30 روزه در حدود 22900 دلار است. در چنین حالتی، بیت کوین احتمالاً بالاترین سطح حجم معامله شده را در 21155 دلار دوباره ریتست خواهد کرد.

BTC/USDT 1-day chart

بیایید نگاهی دقیق‌تر به قیمت بیت‌کوین از یک بازه زمانی پایین‌تر بیندازیم و در مورد اینکه آیا می‌توانیم سرنخی برای یکی از روایت‌های فوق‌الذکر به دست آوریم، بحث کنیم.

عرضه بیت کوین به نشانه‌هایی از آینده اشاره می کند

قیمت بیت کوین پیشرفت جالبی را در نمودار یک ساعته نشان می دهد که نشان دهنده یک فازعرضه بالقوه است. مرحله عرضع Wyckoff شامل شناسه‌های خاصی است که نشان می‌دهد آیا دارایی پایه در مرحله انباشت یا توزیع است یا خیر.

BTC/USDT 1-hour chart

پس از یک صعود عظیم، دارایی، با نام BTC، یک سطح عرضه اولیه “PSY” را تشکیل می دهد که در نمودار بالا مشاهده می شود که در 28 جولای رخ می دهد. سپس یک روند صعودی جزئی دنبال می شود که نشان دهنده اوج فشار خرید “BC”است. با پایان یافتن حرکت صعودی، قیمت بیت کوین کاهش می یابد که به آن واکنش خودکار “AR” گفته می شود که در نمودار بالا در حدود 2 آگوست به پایان می رسد.

این حرکت رو به پایین با یک حرکت رو به بالا “UT” و یک حرکت AR دنبال می شود که اولین نشانه ضعف “SOW” را ایجاد می کند. با این حال، آخرین مرحله توزیع، جایی که معامله‌گران می‌توانند در موقعیت خرید قرار بگیرند، یک جارو کردن UT خواهد بود که پس از توزیع افزایشی “UTAD” ایجاد می‌کند.

پس از این حرکت، دارایی به آرامی شروع به کاهش می‌کند و فروش آن افزایش می‌یابد زیرا نمی‌تواند بالاتر از AR بماند.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در یک لحظه مناسب برای فروشندگان است و احتمالاً پس از تولید UTAD در 24722 دلار، روند نزولی خود را آغاز خواهد کرد. جالب اینجاست که سطح اصلاحی 50% ذکر شده در بخش بالا در 24989 دلار یک مانع بزرگ است، از این رو برخورد اینجا کاملا منطقی است و توزیع را معتبر تر میکند.

  • در صورتی که قیمت بیت کوین 24211 دلار را ری‌تست کند، فعالان بازار می توانند موقعیت فروش را وارد کنند.
  • سطوح سود شامل میانگین حرکتی نمایی 30 روزه در 22,947 دلار است که تقریباً 300 دلار بالاتر از AR در 22,598 دلار است.
  • سایر سطوح تیک پروفیت که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از شکاف چهار ساعته ارزش منصفانه، ناکارآمدی قیمت، در 21440 دلار و استخر نقدینگی زیر 20750 دلار.
  • در صورتی که قیمت بیت کوین در یک بازه زمانی روزانه، مانع 24989 دلاری را به کف حمایتی برگرداند، این بی اعتباری رخ می دهد.

چشم انداز نزولی دیگری برای قیمت بیت کوین ایجاد خواهد شد که کندل هفتگی را به زیر نقطه کنترل در 21155 دلار ببندد. در این حالت، شکست کانال موازی صعودی رخ خواهد داد که به فروش بسیار شدیدتری برای BTC اشاره می کند.

با این حال، سرمایه گذاران نباید جلوی خود را بگیرند و برای تثبیت فروش و ارزیابی مجدد، به دنبال یک محدوده پایین در 17585 دلار باشند.

منابع:https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-can-btc-ruin-the-merge-for-eth-202208120842

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.