رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • بیت کوین در بحبوحه تنش های نظارتی به بازگشتی صعودی خود اشاره دارد، اما هیچ تاییدیه ندارد.
  • قیمت بیت کوین اولین گام را برای بازیابی برداشته است، اما نیاز به تایید محکمی دارد که پس از تلنگر از سطح 19539 دلار به سطح حمایت خواهد رسید.
  • پس از یک چرخش موفقیت آمیز، سرمایه گذاران می توانند انتظار حرکت تا یک مانع متوسط در 20737 دلار را داشته باشند.
  • بسته شدن کندل روزانه زیر 17593 دلار، تز صعودی بیت کوین را باطل می کند.

قیمت بیت کوین از 7 سپتامبر تا کنون سه بار پایین‌تر کف را تجربه کرده است، اما در عین حال، شاخ “RSI” افزایش مثبتی را نشان می‌دهد که نشان دهنده فقدان قدرت نزولی اساسی است. این عدم تایید نشان می دهد که یک بازگشت احتمالی در دید است، و BTC شروع به صعود کرده است، اما همچنان با یکی از بزرگترین موانع روبرو است و تنها با غلبه بر آن، تغییر در کوتاه مدت به نفع خریدارها تمام می شود.

استیبل کوین ها مورد انتقاد ناظران ایالات متحده قرار گرفت

در حالی که تکنیکال‌ها در تلاش هستند تا یک جهت‌گیری قوی ایجاد کنند، قانون‌گذاران در ایالات متحده رویکردی جدی در حذف استیبل کوین‌های الگوریتمی پس از فروپاشی اخیر Terra/LUNA اتخاذ کرده‌اند که موج‌های شوک را در اکوسیستم کریپتو ایجاد کرد.

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان “FSC” استیبل کوین‌هایی مانند DAI، FRAX و USDD را هدف قرار داده است و لایحه‌ای را پیشنهاد کرده است که می‌تواند این دارایی‌ها را به مدت دو سال ممنوع کند. دلیل این لایحه را می توان در فروپاشی اکوسیستم Terra-LUNA در سه ماهه دوم سال 2022 جستجو کرد.

در این رابطه، نماینده وارن دیویدسون اظهار داشت:

این احتمال وجود دارد که در سال جاری راهی برای دستیابی به اجماع بر سر شرایط استیبل کوین پیدا کنیم.

در حالی که جنگ علیه استیبل کوین ها در جریان است، تتر، یکی از بزرگترین صادرکنندگان استیبل کوین، این هفته مورد انتقاد قرار گرفت زیرا کاترین پولک فایلا، قاضی ایالات متحده در نیویورک، به شرکت دستور داد اسنادی ارائه دهد که تأیید می کند همه USDT صادر شده با پشتوانه است.

صرف نظر از آشفتگی نظارتی، BTC به آرامی در تلاش است تا شتاب خود را دوباره به دست آورد و برای شروع روند صعودی خود باید بر یک مانع مهم غلبه کند.

قیمت بیت کوین و مشکلات تکنیکال آن

قیمت BTC از نظر تکنیکال در گوشه ای تنگ قرار دارد. پس از تشکیل یک نوسان دیگر در 18,804 دلار، قیمت بیتکوین 7 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر در ناحیه مقاومت 19,405 تا 19,599 دلار دست و پنجه نرم می کند. همانطور که خواهیم دید، پایین‌ترین قیمت اوت در 19539 دلار کلید چشم‌انداز است.

سرمایه گذاران باید به دو نکته توجه کنند:

  1. تلنگر از سد 19539 دلاری به سطح حمایت.
  2. RSI بالاتر از ناحیه حمایتی 43 تا 46 قرار گیرد زیرا BTC سطح فوق را تغییر می دهد.

اگر هر دو این شرایط برآورده شوند، قیمت بیت کوین برای ساخت یک HH بالاتر آماده می شود. در چنین حالتی، BTC با یک تلاقی مقاومت قابل توجهی متشکل از سطح مقاومت 20737 دلاری همراه با خط روند نزولی که H های بالاتر نوسانی را از 31 می به هم متصل می‌کند، مواجه خواهد شد.

از بین بردن این موانع کار آسانی نخواهد بود، اما باید مسیر را برای ری‌تست باز کرد و بالاترین سطح هفتگی قبلی را با 22850 دلار طی کرد.

فراتر از این سطح، فعالان بازار باید تمرکز خود را به بالاترین قیمت ماه اوت یعنی 25200 دلار تغییر دهند. این سطح قابل توجه است زیرا شامل نقطه میانی محدوده 32,427 دلار تا 17,593 دلار در 25,010 دلار است. یک ری‌تست در این سطح می‌تواند سطح بالایی برای قیمت بیت کوین ایجاد کند.

BTC/USDT 1-day chart

مدل IntoTheBlock’s Global In/Out of the Money (GIOM) از این افزایش قیمت بیت کوین حمایت می کند. این اندیکاتور نشان می‌دهد که سطح حمایت فوری، از 9600 دلار به 18470 دلار گسترش می‌یابد، به اندازه سطح مقاومت قوی نیست، اما می‌تواند یک جهش ایجاد کند.

با این حال، مانع فوری از 19405 دلار به 28954 دلار گسترش می‌یابد، جایی که تقریباً 5.05 میلیون آدرس که 3.1 میلیون بیت کوین را با قیمت متوسط 22095 دلار خریداری کرده‌اند، «خارج از استخر نقدینی» هستند.

این خوشه مقاومتی با اهداف ذکر شده از منظر تکنیکال منطبق است و به احتمال پرش اعتبار بیشتری می بخشد.

با این حال، سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که حرکت به سمت خوشه مذکور می‌تواند منجر به فشار فروش از سوی این دارندگان آن شود که مایل به شکستن قیمت هستند.

BTC GIOM

معیار جالب دیگری که این روایت صعودی را ترویج می کند، حجم در بلاک چین است که روند صعودی ثابتی داشته است. پس از کاهش به 16.39 میلیارد بیت کوین در هفته اول ژوئیه، به طور پیوسته به جایگاه فعلی خود یعنی 41 بیت کوین افزایش یافته است. این افزایش نشان می دهد که سرمایه گذاران بیشتری در حال تعامل با بلاک چین BTC هستند و از این رو جریان ورود سرمایه افزایش می یابد که بسته به ساختار بازار یک علامت صعودی است.

BTC on-chain volume

در حالی که همه چیز برای قیمت بیت کوین رو به افزایش است، سرمایه گذاران باید برای سناریویی آماده باشند که شامل ریزش آن در 17593 دلار است. اگر بیت کوین به سرعت بالاتر از این سطح بازیابی و حفظ شود، این حرکت فرصت خوبی برای خرید خواهد بود.

با این حال، بسته شدن کندل روزانه زیر سطح مذکور که آن را به سطح مقاومت تغییر می دهد، تز صعودی را باطل می کند. در چنین حالتی، قیمت بیت کوین می تواند به 15500 دلار سقوط کند که سطح حمایت پایدار بعدی است.

اگر فشار فروش همچنان به اوج خود ادامه دهد، کریپتو بزرگ می‌تواند باعث فروش به 13500 دلار و 11989 دلار شود، جایی که می‌تواند کف کلان برای بازار نزولی شکل بگیرد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-btc-makes-a-bullish-comeback-amid-regulatory-tension-but-lacks-confirmation-202209230851

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.