رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • سه ماهه سوم بیت کوین به پایان می رسد و در سه ماهه چهارم چه انتظاری داریم؟
  • قیمت بیت کوین یک واگرایی صعودی با RSI ایجاد کرده است که به افزایش بیشتر اشاره دارد.
  • علیرغم شرایط تکنیکال خوش بینانه، سرمایه گذاران باید انتظار نوسانات زیادی را قبل از پایان سه ماهه سوم سال 2022 داشته باشند.
  • شکستن زیر سطح 17593 دلار و تغییر آن به سطح مقاومت، تز صعودی بیت کوین را باطل می کند.

قیمت بیت کوین بالاتر از دو سطح مهم معامله می شود که نشان دهنده یک جای پای ثابت است. با ترکیب این چشم انداز با یک سیگنال واگرایی صعودی، دارندگان BTC باید انتظار یک نتیجه مطلوب را داشته باشند. با این حال، از آنجایی که سه ماهه سوم به پایان رسده، مطمئناً نوسانات غیرعادی در بازار وجود دارد که می تواند حرکت های گسترده ای را در هر جهت ایجاد کند، بنابراین سرمایه گذاران باید محتاط باشند.

قیمت بیت کوین و شروع سه ماهه جدید سال

قیمت بیت کوین در 30 ژوئن در 19230 دلار به پایین ترین سطح خود رسید که پس از آن 31 درصد صعود کرد که H بالایی را در 25205 دلار ایجاد کرد. پس از آن، فرسودگی شتابی قیمت همراه با برداشت سرملیه گذاران از سودشان، شاهد چرخش بازارها بود و منجر به سقوط 27 درصدی شد که در 19 سپتامبر به 18210 دلار رسید.

این پایین‌ترین سطح ممکن است نشان‌دهنده چشم‌انداز نزولی باشد، اما شاخص “RSI” نشان می‌دهد که در حالی که قیمت در حال کاهش بود، این شاخص در حال افزایش است که نشان‌دهنده واگرایی صعودی است. این شکل‌گیری تکنیکال نشان‌دهنده عدم فشار فروش است و می‌تواند سیگنالی باشد که بازار را معکوس می‌کند و شروع به حرکت رو به بالا می‌کند.

همانطور که فروشندگان قدرت خود را از دست می دهند، قیمت بیت کوین منعکس کننده چیزی است که می توان در حال حاضر در حرکت مشاهده کرد – یک تجدید حیات صعودی، که باعث افزایش قیمت می شود. حرکت حاصل می تواند قبل از مواجهه با میانگین حرکتی 200 هفتگی “SMA”، که مهم ترین مانع است، بیت کوین را 20 درصد افزایش دهد.

اگر حرکت به اندازه کافی قوی باشد که این محاصره را برگرداند، قیمت بیت کوین می تواند به سطح مقاومت بعدی در 29563 دلار برسد. این حرکت باعث افزایش 48 درصدی از موقعیت فعلی خواهد شد و به احتمال زیاد در جایی که صعود برای کریپتو بزرگ دیگر محدود شده است.

BTC/USDT 3-day chart

ارزیابی سایر چشم انداز ها با استفاده از نمودار سه ماهه BTC

در حالی که نمودار سه روزه قیمت بیت کوین نشانه هایی از صعودی بودن را نشان می دهد، نمودار سه ماهه کمتر نشان می دهد. در عوض، دو مانع مهم را آشکار می کند:

  1. منطقه مقاومت، از 27,734 دلار به 29,296 دلار.
  2. مانع حمایتی از 13880 دلار تا 19666 دلار.

از دیدگاه کلان، مانع حمایتی برای کمک به خریداران و جذب فشار فروش ورودی بسیار مفید بوده است. بنابراین، احتمال جهش از موقعیت فعلی به 29296 دلار منطقی است و همچنین با روایتی که در بالا توضیح داده شد همسو می‌شود.

علاوه بر این، یک چرخش ناحیه مقاومت می‌تواند به قیمت بیت کوین اجازه دهد تا افزایش خود را از 48% به 68% افزایش دهد، زیرا شکاف ارزش منصفانه “FVG” یا عدم تعادل را در 32950 دلار آزمایش می‌کند.

BTC/USD 3-month chart

اگرچه این واقعیت که شروع سه ماهه سوم سال 2022 است به چشم انداز صعودی قابل قبول می‌افزاید، اما احتمالاً نوسانات عظیمی وجود دارد که می‌تواند قیمت بیت کوین را به هرجهتی سوق دهد و ممکن است توصیه شود تا پایان سه ماهه از معاملات خودداری کنید.

سرمایه گذاران همچنین باید احتمال دستکاری در بازار را در نظر بگیرند که قیمت بیت کوین را به پایین ترین سطح ژوئن در 17593 دلار سوق دهد.

از سوی دیگر، اگر فروشندگان کنترل را در دست بگیرند و قیمت بیت کوین را تحت فشار قرار دهند تا یک کندل سه روزه به پایین تر از نوسان 18210 دلاری در 19 سپتامبر بسته شود، این واگرایی صعودی و تز ذکر شده در بالا را باطل می کند.

در چنین حالتی، فعالان بازار باید امکان کاوش بیشتر در جعبه حمایت 13880 تا 19666 دلار را در نظر بگیرند. این حرکت می‌تواند قیمت بیت‌کوین را برای ری‌تست حمایت متوسط در 15550 دلار کاهش دهد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-btcs-q3-close-and-what-to-expect-in-q4-202209301018

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.