رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • آیا بیت کوین می تواند قبل از جلسه بعدی فدرال رزرو افزایش یابد؟
  • قیمت بیت کوین پس از خروج از خط روند نزولی، تثبیت ثابتی را نشان می دهد.
  • افزایش شتاب صعودی می تواند بیت کوین را به 22000 دلار برساند، اما حرکت بیشتر، همانطور که در داده های تراکنش نشان می دهد، بعید به نظر می رسد.
  • بسته شدن قیمت روزانه کندل زیر 17593 دلار، تز صعودی بیت کوین را باطل می کند.

به نظر می رسد قیمت بیت کوین به خوبی به تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره واکنش نشان می دهد. بخشی از این ارتباط را می توان به همبستگی بالا با بازار سهام نسبت داد. علاوه بر این، اخبار اقتصادی کلان با تأثیر بالا که بر بازارهای سنتی تأثیر می گذارد نیز تأثیر قابل توجهی بر BTC دارد.

آخرین اطلاعیه از این دست، چاپ شاخص قیمت مصرف کننده “CPI” در 13 اکتبر بود که نوسانات زیادی را ایجاد کرد. از آن زمان به بعد، حرکات BTC کم رنگ بوده و همچنان در محدوده قرار دارند. با توجه به پیشرفت‌های تکنیکال، سرمایه‌گذاران می‌توانند انتظار حرکت صعودی قیمت بیت‌کوین را از هم‌اکنون تا جلسه بعدی فدرال رزرو در 1، 2 نوامبر داشته باشند.

قیمت بیت کوین در یک سطح حیاتی

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده 32427 دلار تا 17593 دلار در نوسان است. پس از رد شدن کوتاهی از میانگین حرکتی نمایی 30 روزه “EMA” در 19474 دلار، BTC در تلاش است سطح حمایتی را بیابد که فشار فروش را جذب کند و به آن فرصت دهد تا بهبود یابد و شروع به بازگشت کند.

در صورت موفقیت، قیمت بیت کوین بار دیگر با میانگین حرکتی نمایی 30 روزه و ناحیه مقاومت 20,306 تا 20,737 دلار مواجه خواهد شد. چرخاندن این موانع به حمایت جای پایی برای کریپتوهای بزرگ ایجاد خواهد کرد تا ناکارآمدی 22048 دلار یا ری‌تست میانگین حرکتی 200 هفته ای “SMA” را در 23710 دلار پر کند.

BTC/USDT 1-hour chart

یک چشم‌انداز کوتاه مدت نشان می‌دهد که قیمت بیت‌کوین می‌توانست از قبل حمایت پایداری برای شروع بازگشت پیدا کرده باشد. پس از افزایش 11 درصدی به دلیل چاپ شاخص قیمت مصرف کننده “CPI” در 13 اکتبر، بیت کوین باعث بازگشت دوباره قیمت به 18934 دلار شد.

با این حال، این نقطه میانی مصادف است با خط روند کاهشی حمایت که اوج‌های نوسانی را از 31 می به هم متصل می‌کند. با توجه به این تلاقی حمایتی، احتمال خوبی وجود دارد که قیمت بیت‌کوین از اینجا شروع به صعود کند.

خریداران بیت کوین برای موفقیت این حرکت باید بر موانع ذکر شده در بالا غلبه کنند.

نمودار 1 روزه BTC/USDT

علاوه بر این، نمودار سه روزه بیت کوین نشان دهنده شکاف – یا همگرایی – فزاینده ای بین شاخص “RSI” و قیمت بیت کوین است. این یک علامت صعودی است زیرا حرکت اندازه گیری شده توسط RSI و قدرت اساسی را نشان می دهد که در خود قیمت نشان داده نمی شود. این همگرایی ها اغلب پیش بینی صعودی است.

چنین بهبودی احتمالاً قیمت بیت‌کوین را برای ری‌تست د و غلبه بر خط روند کاهشی مقاومتی که اوج‌های نوسانی را از 28 می به هم متصل می‌کند، سوق می‌دهد. بسته شدن کندا سه روزه بالاتر از این مانع می‌تواند به طور بالقوه حرکت صعودی به 25000 دلار و 28000 دلار را آغاز کند، مشروط بر اینکه کریپتوهای بزرگ می توانند بر میانگین 200 هفته ای که در بالا ذکر شد غلبه کنند.

BTC/USDT 3-day chart

مدل IntoTheBlock’s Global In/Out of the Money “GIOM” نشان می دهد که تقریباً 4.43 میلیون آدرس که 2.72 میلیون بیت کوین را با قیمت متوسط 21793 دلار خریداری کرده اند «ورشکست» هستند.

بنابراین، پتانسیل حرکت تا 22000 دلار زیاد و امکان‌پذیر است، زیرا سرمایه‌گذارانی که «ورشکست» هستند که توسط GIOM مشخص شده است، قیمت‌ها را بالاتر می‌برند تا بتوانند بدون متحمل شدن ضرر، موقعیت‌های خود را تخلیه کنند.

با این حال، ری‌تست 28000 دلار بسیار بعید به نظر می رسد – به همین دلیل – افزایش فروش از سوی معامله گرانی که تلاش می کنند به نقطه سر به سر برسند، پیشرفت قیمت بیت کوین را کند می کند و این صعود ممکن است بدون جهش مناسب در حرکت صعودی تمام شود.

BTC GIOM

در حالی که همه چیز برای قیمت بیت کوین از بازه های زمانی متعدد صعودی دنبال می شود، به نظر می رسد که نقدینگی و نوسانات وجود ندارد. اگر این عملکرد ضعیف ادامه یابد و فروشندگان آن را تصاحب کنند، بیت کوین همچنان می تواند پایین بیاید و پایین ترین سطح 18 ژوئن را به 17593 دلار برساند.

بازیابی پس از یک حرکت می تواند نشان دهنده یک جرکت صعودی باشد، اما عدم انجام این کار، تز صعودی قیمت بیت کوین را باطل می کند. در چنین حالتی، بیت کوین ممکن است به سقوط خود ادامه دهد تا زمانی که سطح حمایت پایداری را پیدا کند که می تواند 17000 دلار یا 15551 دلار باشد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-can-btc-rally-before-the-next-fed-meeting-202210201001

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.