رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • چرا بیت کوین 28000 دلاری اکنون منطقی تر است؟
  • قیمت بیت کوین پس از ایجاد یک واگرایی صعودی در ماه گذشته شکسته می شود.
  • معیارها و تکنیک های روی زنجیره به افزایش احتمالی در Q4 اشاره می کنند که می تواند بیت کوین را به 28000 دلار و بالاتر برساند.
  • اگر بیت کوین سطح حمایت 18981 دلاری را در نمودار هفتگی بشکند، این چشم انداز خوش بینانه باطل می شود.

قیمت بیت کوین به خوبی به تحولات صعودی که در یک ماه گذشته رخ داده است واکنش نشان می دهد. زمانی که به عملکرد تاریخی بیت کوین در سه ماهه چهارم که در دهه گذشته کشیده شده است نگاه کنیم، یک شکست اخیر می تواند شروع یک حرکت طولانی مدت به سمت بالا باشد.

پیوست زیر جدولی است که میانگین بازدهی قیمت بیت کوین در فصل های مختلف از سال 2009 را نشان می دهد. متوسط بازدهی در سه ماهه چهارم 27 درصد است که بالاترین میزان پس از 21 درصد در سه ماهه دوم است.

BTC's historical quarterly performance

در حالی که عملکرد تاریخی روش مطمئنی برای پیش‌بینی آینده نیست، ممکن است اگر این چرخه در سال 2022 تکرار شود، سرمایه‌گذاران می‌توانند طی دو ماه آینده شاهد حرکتی انفجاری به سمت شمال باشند.

قیمت بیت کوین به تداوم چشم انداز صعودی اشاره دارد

قیمت بیت کوین در نمودار سه روزه ای که بین 30 ژوئن و 25 اکتبر ایجاد شد، شاهد واگرایی صعودی بود. این شکل گیری تکنیکال زمانی اتفاق می افتد که کاهش قیمت در سقوط های مشابه در شاخص “RSI”، یک شاخص حرکت محبوب، منعکس نشود. چنین عدم تاییدی توسط RSI معمولاً نشانه ای از تضعیف حرکت نزولی است و می تواند نشان دهنده رویکرد معکوس شدن بازار باشد. قیمت بیت کوین در نهایت در 25 اکتبر شاهد یک شکست عظیم بود که منجر به افزایش 9 درصدی در تقریباً 24 ساعت شد. پس از این، قیمت بیت کوین تحت یک عقب نشینی جزئی قرار گرفت تا سطوح حمایتی در 19850 دلار یا 19650 دلار باشد که می تواند مناطق انباشت کلیدی برای مرحله بعدی بالاتر باشد، یعنی سطح روانی 25000 دلار.

مانع 25000 دلاری نقطه میانی حرکت 45 درصدی است که بین ماه می و ژوئن رخ داده است و نقطه محوری در سفر BTC است. چرخاندن این سطح مقاومتی به یک کف حمایتی نشان‌دهنده افزایش مجدد قیمت بیت کوین خواهد بود و قیمت بیت کوین را به منطقه مهم بعدی می‌برد که بین 28000 تا 29000 دلار است.

همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد، این سطوح جایی است که نمودار بیت کوین بورس کالای شیکاگو “CME” دارای شکاف هایی در عملکرد قیمت است زیرا این پلت فرم در تعطیلات آخر هفته بسته می ماند. از لحاظ تاریخی، کریپتوهای بزرگ به گونه‌ای حرکت می‌کنند که این ناکارآمدی‌ها را مجدداً متعادل می‌کند و منطقه بین 28000 تا 29000 دلار را به مکانی مناسب برای ثبت سود تبدیل می‌کند.

در یک سناریوی انفجاری، این افزایش قیمت بیت کوین می تواند تا سطح روانی 30000 دلار افزایش یابد و سود کل را به 51٪ برساند.

BTC/USDT 3-day chart

اگرچه ممکن است این چشم انداز در ابتدا بیش از حد صعودی به نظر برسد، معیار عرضه در صرافی ها در زنجیره به خریداران اطمینان بخش است. این شاخص به شیوه ای برعکس عمل می کند و کاهش عرضه نشان دهنده صعود و افزایش است: نزولی. این با این واقعیت توضیح داده می شود که سرمایه گذاران تمایل دارند بیت کوین های خود را از کیف پول های امن تر به صرافی ها به عنوان اولین قدم قبل از انحلال آنها منتقل کنند. از 13 ژوئن تا 27 اکتبر، عرضه BTC در صرافی ها از 1.92 میلیون به 1.6 میلیون کاهش یافت.

این کاهش 16 درصدی نشان‌دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران است و نشان می‌دهد که دارندگان کمتری به دنبال فروش دارایی‌های خود هستند که یک پیشرفت صعودی است.

BTC Supply held on exchanges

انباشت فرصت ها در بازه های زمانی پایین تر

افزایش 9 درصدی قیمت بیت کوین که در این هفته شاهد بودیم چشمگیر بود، اما از منظر بازه زمانی پایین تر، ناپایدار است. برای تعیین اینکه آیا سرمایه گذاران دارایی های خود را در سود، زیان یا سربه سر می فروشند یا خیر، از شاخص STH-SOPR استفاده می شود.

اگر STH-SOPR بزرگ‌تر از 1 باشد، دارندگان کوتاه‌مدت با سود می‌فروشند که نشان‌دهنده افزایش فشار فروش است و می‌تواند باعث برگشت نزولی شود.

در حال حاضر، این نشانگر روی زنجیره بالای 1 قرار دارد و به احتمال عقب نشینی اشاره دارد.

BTC STH-SOPR

در نمودار یک روزه، سطوح بالقوه ای که قیمت بیت کوین می تواند ری‌تست کند شامل میانگین حرکتی نمایی 50 روزه و 30 روزه “EMA” به ترتیب در 19847 دلار و 19.640 دلار است.

بنابراین، اگر BTC در نهایت به مقصد 30000 دلاری خود برسد، انباشت در این سطوح می تواند حداکثرصعودد را به همراه داشته باشد.

BTCUSD 1-day chart

در حالی که همه چیز برای قیمت بیت کوین رو به افزایش است، تجزیه نقطه کنترل، که بالاترین سطح حجم معامله در سال 2022 با 18981 دلار است، تز صعودی برای BTC را باطل می کند. این توسعه می‌تواند باعث سقوط بیشتر شود که می‌تواند کریپتوی بزرگ را از بین ببرد و نوسان 18 ژوئن را در 17593 دلار کاهش دهد.

در اینجا، خریداران فرصت دیگری برای ورود دارند، با این حال، BTC را جمع آوری کرده و به طور بالقوه شروع به بازیابی می کنند.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-why-a-28-000-btc-makes-more-sense-now-202210281033

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.