رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • این سطوح برای میانگین هزینه دلار بیت کوین پس از سقوط FTX ایده آل هستند.
  • قیمت بیت کوین پس از فروپاشی صرافی FTX و شرکت های تابعه آن در نیمه اول نوامبر 27 درصد سقوط کرد.
  • این پیشرفت پس از کاهش همبستگی کریپتو با بازار سهام صورت می‌گیرد و باعث شد تا روند بازیابی بیت کوین در جایگاه اصلی قرار گیرد.
  • چرخش مانع 19100 دلاری می تواند نشان دهد که چشم انداز صعودی باشد.

قیمت بیت کوین در سال گذشته با فشار بسیاری از رهبران صنعت روبه رو شده است. از انفجار Terra تا ورشکستگی FTX، به نظر می رسد این صنعت از دیدگاه روانشناختی متزلزل شده است.

آخرین پیشرفت شامل توقیف دارایی های دیجیتال از یکی از شرکت های تابعه صرافی FTX توسط مقامات باهامایی است.

به عنوان سرمایه گذاران، یک نگاه بی طرفانه نشان می دهد که پایین ترین سطح کلان تنها یک سقوط 20٪ با آن فاصله دارد. با در نظر گرفتن این روایت، پیش بینی این هفته نگاهی تازه به سطوح قابل توجهی دارد و سناریوهای دیگری را که ممکن است برای قیمت بیت کوین تغییر کند.

همبستگی بیت کوین و بازار سهام به روشی غیرمنتظره کاهش می یابد

پس از وضعیت کووید 2020، بازار کریپتو شاهد افزایش همبستگی 90 روزه با S&P 500، شاخص اصلی بازار سهام ایالات متحده بود. این رابطه بین این دو دارایی تنها در آینده تقویت شد و تقریباً دو تا سه ماه پیش به بالاترین سطح تاریخ 0.644 رسید.

اخیراً این همبستگی از 0.644 به بعد از 24 سپتامبر کاهش شدیدی داشته و در یک ماه به 0.519 کاهش یافته است. با این حال، در هفته اول نوامبر، اوضاع بین Binance و FTX شروع به تشدید کرد. کشمکش بین دو غول رمزارز در نهایت منجر به فروش عمده توکن بومی صرافی FTX، FTT شد، که منجر به یک واکنش زنجیره‌ای شد که به ورشکستگی صرافی دوم ختم شد.

در نتیجه، همبستگی 90 روزه از 0.519 به 0.435 کاهش یافته است. این کاهش ناگهانی و در عین حال نسبی نشان می دهد که بازارهای کریپتو در حال حاضر نشانه های عمده ای از بازار سهام ایالات متحده نمی گیرند. با این حال، این مقدار همبستگی هنوز خیلی زیاد است و نشان می‌دهد که سقوط بیشتر در بازارهای سهام نیز می‌تواند سرنوشت مشابهی را برای ارز دیجیتال بزرگ رقم بزند.

BTC vs. S&P500 correlation chart

قیمت بیت کوین و روایت های در حال تغییر آن

قیمت بیت کوین به دلیل فروپاشی شرکت های رمزنگاری در سال گذشته عمدتاً نزولی بوده است. این واقعیت که این موج ورشکستگی پس از رسیدن بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ 68789.63 دلار اتفاق می افتد، باور اینکه این یک بازار نزولی تمام عیار است، بسیار قانع کننده تر می شود.

اگرچه آلتکوین‌ها در شرایط خاص یک امر پرت بوده‌اند، اما جهت کلی بازار نزولی است. در مورد ارز دیجیتال بزرگ، به نظر می‌رسد که در حال شکل‌گیری یک الگوی سقوط عظیم است که پیش‌بینی‌های قبلی ما در مورد سطوح پایین بیت‌کوین را در کنار هم قرار می‌دهد.

این تنظیم زمانی شکل گرفت که قیمت بیت کوین بین ژوئیه 2021 و نوامبر 2022 دو Lower High و سه Low Lower ایجاد کرد. اتصال این نقاط نوسانی با استفاده از خطوط روند، الگوی لبه نزولی را نشان می دهد که 54 درصد افزایش به 32191 دلار را پیش بینی می کند. هدف با افزودن فاصله بین اولین نوسان و آخرین نوسان به نقطه شکست در 20561 دلار به دست می آید.

این پیشرفت به دو دلیل بسیار قابل توجه و جالب است.

اگر قیمت بیت کوین تا 13575 دلار پایین بیاید، نشان دهنده سقوط 71 درصدی از 48100 دلار است. نقطه میانی این آنالیز 32191 دلار است که هدف پیش بینی شده توسط الگوی لبه در حال سقوط نیز می باشد.

در صورتی که بیت کوین موفق شود بالاترین سطح حجم معامله شده در سال 2022 را با 19150 دلار افزایش دهد، تایید اولیه روند صعودی به دست خواهد آمد. با این حال، بسته شدن کندل سه روزه بالای 20560 دلار برای تأیید شکست قاطع در الگو لبه در حال سقوط و شروع یک افزایش احتمالی 54 درصدی لازم است.

BTC/USDT 1-day chart

زمان بندی سرمایه گذاری بیت کوین شما

در حالی که این نکات قابل تامل است، سرمایه گذاران باید بدانند چه سطوحی برای شروع سفر سرمایه گذاری آنها مهم است.

قبل از فرو رفتن در سطوح واضح، فعالان بازار باید توجه داشته باشند که بین شاخص “RSI” که پایین‌ترین سطح را ایجاد کرده است، و پرایس اکشن بیت کوین از 21 ژوئن پایین‌ترین سطح را ایجاد کرده است، عدم انطباق وجود دارد. این شکل‌گیری یک واگرایی صعودی نامیده می‌شود و به این نکته اشاره می‌کند که قیمت بیت‌کوین به زودی با ایجاد یک روند صعودی، جهش حرکت را منعکس خواهد کرد.

بنابراین، معامله گرانی که انتظار دارند یک حرکت مستقیم به سطوح کف کلان، از 13575 دلار تا 11898 دلار افزایش یابد، باید مراقب باشند. واگرایی صعودی می تواند باعث افزایش 16 درصدی به موانع فوری در 18784 دلار یا 19150 دلار شود.

سرمایه گذاران همچنین باید احتیاط کنند و احساسات خود را کنترل کنند، زیرا این روند می تواند باعث ایجاد FOMO و تصمیمات سرمایه گذاری وحشتناک شود.

سطوح ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری با تأییدیه می‌رسند.

  1. اگر قیمت بیت کوین به زیر خط روند نزولی لبه در 15500 دلار سقوط کرد، سرمایه گذاران باید خرید ها راشروع کنند، به این معنی که افت ها را با مقادیر کم و ثابت سرمایه خریداری کنند. سطوح قابل توجه شامل 13575 دلار و 11898 دلار است. در حالی که اصلاح تندتر بعید است، بازبینی سطح روانشناسی 10000 دلاری نباید سرمایه گذاران را غافلگیر کند.
  2. به دلیل واگرایی صعودی، سرمایه گذارانی که بی تاب هستند می توانند شروع به انباشت بیت کوین در این سطوح کنند. با این حال، افزایش اندازه سرمایه گذاری یا تخصیص سرمایه باید تنها پس از تلنگر از POC 2022 در 19150 دلار در نظر گرفته شود. شکست در غلبه بر این مانع، نشانه ای برای فعالان بازار خواهد بود که شروع به تخلیه دارایی های خود کنند.

از آنجایی که پیش‌بینی این که قیمت بیت‌کوین کدام جهت را انتخاب می‌کند خیلی زود است. با این حال، اگر قیمت بیت‌کوین به پایین‌تر از 8 نوامبر در 15500 دلار برسد، الگوی لبه نزولی و انتظارات آن از بین خواهند رفت.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-these-levels-are-ideal-for-dollar-cost-averaging-btc-after-ftx-crash-202211181210

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.