رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • چگونه PPI بربازار نزولی BTC تاثیر می گذارد.
  • قیمت بیت کوین پس از 5 ماه رکود از خط روند پایین تر از لبه نزولی خارج می شود.
  • داده های تراکنش نشان می دهد که مانع بعدی 20242 دلار است، جایی که نزدیک به 5.2 میلیون آدرس تقریباً 2.56 میلیون بیت کوین را با ضرر نگه می دارند.
  • باطل شدن تز صعودی با چرخش سطح حمایت 15551 دلار به یک سد مقاومتی رخ می دهد.

قیمت بیت کوین شروع سالم یک روند صعودی را نشان می دهد، البته روندی آهسته پس از هفته ها تثبیت فشرده. این چشم انداز صعودی دلایل قوی برای ادامه دارد، اما سرمایه گذاران باید همه سناریوهای ممکن را در نظر بگیرند.

شاخص قیمت تولید کننده و نقش آن در افزایش نزولی بازار

یکی از عوامل خطر احتمالی برای قیمت بیت کوین می تواند سطح نرخ های بهره تعیین شده توسط فدرال رزرو ایالات متحده باشد، زیرا این امر بر دو عامل مرتبط با قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد: هزینه های استقراض و ارزش دلار آمریکا.

بیت کوین بر اساس دلار آمریکا قیمت گذاری می شود، بنابراین اگر ارزش دلار افزایش یابد، تأثیر منفی بر قیمت بیت کوین خواهد داشت و بالعکس اگر کاهش یابد. هزینه های استقراض بر ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد زیرا بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران رمزارز از وام و حاشیه برای خرید دارایی های کریپتو استفاده می کنند. بنابراین، افزایش هزینه های استقراض می تواند بر تقاضا و در نتیجه بر قیمت تأثیر منفی بگذارد.

یک انتشار کلیدی اقتصاد کلان که احتمالاً بر سطحی که فدرال رزرو در آن نرخ‌های بهره را تعیین می‌کند تأثیر می‌گذارد، شاخص قیمت تولیدکننده “PPI” است که روندهای تورمی در کالاهای عمده‌فروشی یا تغییرات در قیمت‌های «در کارخانه» کالاها را اندازه‌گیری می‌کند.

انتظار می‌رود PPI در نتیجه اقداماتی که فدرال رزرو انجام داده است، کمتر از 6.7 درصد سال قبل باشد، که مدتی است نرخ‌ها را افزایش داده است. انتظار اجماع این است که PPI 5.9٪ باشد. هر چیزی بالاتر از این عدد احتمالاً نشان می دهد که فشارهای تورمی همچنان قوی هستند و فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره با سرعتی بالا ادامه دهد. این امر باعث تقویت دلار و افزایش هزینه های وام می شود که هر دو برای ارزهای دیجیتال منفی هستند. بنابراین می تواند باعث کاهش جزئی قیمت بیت کوین شود.

با این حال، اگر قیمت بیت کوین بتواند در سطح حمایت 16450 دلاری قرار بگیرد و رشد کند، این عقب نشینی کوتاه می تواند یک نعمت بزرگ باشد. انباشته شدن در اینجا با انتظار حرکت به 20000 دلار یا 30000 دلار، حداکثر بازدهی را برای خریداران حاشیه ای به همراه خواهد داشت.

قیمت بیت کوین و روایت خوش بینانه آن

نشانه دیگری که قیمت بیت کوین می تواند افزایش یابد ناشی از ناهماهنگی آن با حرکت است. در حالی که قیمت بیت کوین مجموعه ای از سطوح پایین تر را ایجاد کرده است، در مقابل، شاخص “RSI”، مجموعه ای از اوج های بالاتر را ایجاد کرده است. این عدم انطباق نشان می دهد که حرکت نزولی در حال کاهش است. بنابراین، این شکل گیری تکنیکال اغلب منجر به معکوس شدن روند می شود. در مورد BTC، این تغییر به نفع خریدارها خواهد بود.

این چشم انداز هفته ها پیش ذکر شد و از آن زمان تاکنون، قیمت بیت کوین 11.80 درصد افزایش یافته است. این روند باید تا زمانی که کریپتوهای بزرگ به 19,089 دلار نزدیک شود، یعنی POC ادامه یابد. این بالاترین سطح حجم معامله شده برای BTC است که آن را به یک مانع سخت تبدیل می کند.

غلبه بر این محاصره به قیمت بیت کوین اجازه می دهد تا برای اهداف بعدی 20,242 دلار و سطوح روانی 25,000 و 30,000 دلار قرار گیرد.

BTC/USDT 3-day chart

در حالی که چشم انداز صعودی قیمت بیت کوین از نقطه نظر تکنیکال منطقی است، معیارهای زنجیره ای نیز چشم انداز مشابهی را نشان می دهند. مدل IntoTheBlock’s Global In/Out of the Money “GIOM” نشان می دهد که دو مانع حیاتی برای BTC وجود دارد.

20242 دلار یک سطح مقاومت قابل توجه است که در آن تقریباً 5.2 میلیون آدرس که 2.56 میلیون بیت کوین خریداری کرده اند، “خارج از پول” هستند. بنابراین، افزایش قیمت بیت‌کوین به این سطح احتمالاً شاهد افزایش شدید فشار فروش خواهد بود زیرا برخی از این سرمایه‌گذاران تصمیم می‌گیرند دارایی‌های خود را تخلیه کنند تا به نقطه سر به سر برسند.

از این رو، چشم انداز تکنیکال اشاره می کند که چرخش سطح 20242 دلار راه را برای خریدارها باز می کند تا قیمت خود را تا 30000 دلار یا بالاتر افزایش دهند.

BTC GIOM

در حالی که چشم انداز تکنیکال برای قیمت بیت کوین خوش بینانه است، سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که سطح 15551 دلار جایی است که بیت کوین پایین ترین سطح را تشکیل می دهد و باقی ماندن در زیر این نوسانات، نقدینگی نهایی فروش است که بازارسازان می توانند آن را هدف قرار دهند.

اگر قیمت بیت کوین کاهش پیدا کند، جمع آوری این نقدینگی ممکن است. بهبود سریع پس از این حرکت را می توان به عنوان انباشت پول در نظر گرفت، اما بسته شدن کندل سه روزه زیر 15551 دلار، تز صعودی را باطل می کند.

در این مورد، قیمت بیت‌کوین می‌تواند سطوح پایین را از 13575 دلار به 11898 دلار برساند.

نکته جالب این است که سطح حمایت فوری که در GIOM دیده می شود از 16622 دلار تا 9735 دلار است. در اینجا، تقریباً 5 میلیون آدرس که 2.14 میلیون بیت کوین با قیمت متوسط 12750 دلار جمع آوری کرده اند، «In the Money» هستند. لغزش به این قلمرو، لحظه مناسبی برای این سرمایه‌گذاران خواهد بود تا بیشتر به دارایی‌های خود بیفزایند، و به این احتمال می‌افزاید که ممکن است کفی برای بازار ایجاد کند.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-how-ppi-fits-into-btcs-bear-market-rally-202212090920

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.