رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • اگر خریدارها برگشتند، اینجا جایی است که می توانید بیت کوین را خریداری کنید.
  • قیمت بیت کوین از سطح مقاومت روند نزولی خود خارج می شود که نشان دهنده احیای چشم انداز صعودی است.
  • معیارهای تکنیکال و زنجیره ای به عقب نشینی جزئی اشاره می کنند که می تواند بیت کوین را تا 19250 دلار کاهش دهد.
  • اگر BTC در نمودار سه روزه یا هفتگی به زیر سطح حمایت 19250 دلاری سقوط کند، چشم انداز صعودی باطل خواهد شد.

قیمت بیت کوین پس از یک حرکت انفجاری در سه هفته گذشته، فقدان حرکت جدید را نشان می دهد. هفته چهارم نسبتاً ساکت و بدون حرکت های پرنوسان بود. در حالی که بیت کوین تثبیت می شود، سایر آلت کوین ها به چپ و راست تجمع می کنند و سودهای عظیمی را به ارمغان می آورند.

قیمت بیت کوین و حرکت بعدی آن

قیمت بیت کوین در چهار هفته گذشته 45 درصد افزایش یافته است که بی ثبات ترین حرکت در سه هفته اول اتفاق افتاده است. در حالی که چند روز گذشته منجر به یک ساختار تلفیقی شده است، از منظر بلندمدت، BTC صعودی به نظر می رسد.

این رشد باعث شده است که بیت کوین بالاتر از نوسان 5 نوامبر در حدود 21,400 دلار باشد، اما آخرین اوج قابل توجهی که منجر به پایین آمدن قیمت شد 25,205 دلار بود که در 14 آگوست تشکیل شد. بنابراین، بالاترین سطح تازه ایجاد شده و تایید بیشتر شروع یک روند صعودی جدید.

تا آن زمان، احتمال زیادی وجود دارد که قیمت بیت کوین به سطوح حمایت بحرانی بازگردد، اما اگر فروشندگان با هم متحد شوند، این حرکت می تواند به یک فروش تبدیل شود. شناسایی سکوهای پرش حیاتی بسیار مهم است.

نمودار سه روزه نشان می دهد که سطح حمایت فوری، مانع 21,481 دلار است، که فراتر از آن نقطه کنترل “POC” 2023 است، که بالاترین حجم معامله در سال 2023 است. اگر این سطوح نتوانند حفظ شوند، خریداران احتمالاً پا پس می کشند. در POC 2022 با قیمت 19250 دلار.

این سه سطح حمایت از نظر تکنیکال، مناطق انباشت کلیدی هستند.

BTC/USDT 3-day chart

برای اعتبار به این تحلیل عقب نشینی، ارزش بازار 30 روزه به ارزش واقعی “MVRV” برای قیمت بیت کوین است. این شاخص برای تعیین میانگین سود و زیان سرمایه گذاران استفاده می شود. در حال حاضر، MVRV حدود 16 درصد است که میانگین سود آدرس هایی است که در ماه گذشته بیت کوین خریداری کرده اند.

داده های تاریخی نشان می دهد که زمانی که MVRV 30 روزه در منطقه 12 تا 21 درصد قرار دارد، قیمت بیت کوین یک نقطه خاص را تشکیل داده است. بنابراین، فعالان بازار باید محتاط باشند زیرا این سرمایه‌گذاران می‌توانند دارایی‌های خود را بفروشند تا به سود دست یابند و باعث عقب‌نشینی شوند.

BTC 30-day MVRV

بازگشت به 19250 دلار یا هر سطح حمایت بالاتر از آن مکان خوبی برای جمع آوری خواهد بود. جهش از این موانع می‌تواند باعث افزایش فشار خرید شود که قیمت بیت‌کوین را به سمت منطقه حیاتی بعدی که از 28000 دلار به 30000 دلار افزایش می‌یابد سوق می‌دهد.

فراتر از این سطوح، 31840 دلار یک سطح کلیدی است زیرا نقطه میانی سقوط 67 درصدی بین مارس و نوامبر 2022 است.

تاثیر FOMC، CPI و دلار آمریکا بر بازار ارزهای دیجیتال

QCP Capital، یک شرکت حمایت ارزهای دیجیتال مستقر در سنگاپور، اشاره کرد که “بازار به فدرال رزرو سیگنال می دهد که زمان پایان هست” که اهمیت زیادی به اعلام شاخص قیمت مصرف کننده “CPI” در 14 فوریه می دهد.

فدرال رزرو از اعداد CPI و حقوق و دستمزد غیرکشاورزی برای ارزیابی تورم استفاده می کند که وظیفه دارد آن را در حدود 2 درصد هدف خود حفظ کند. وقتی تورم بالاست، فدرال رزرو برای پایین آوردن آن، نرخ های بهره را افزایش می دهد و مردم را تشویق می کند که به جای استقراض و خرج، پس انداز کنند. مدل Nowcast تورم کلیولند فدرال رزرو CPI ماهانه 0.6% را پیش بینی می کند. در مقایسه با 0.3 درصد در ماه قبل، این یک جهش بزرگ در تورم است.

QCP Capital اشاره می کند که این پیش بینی می تواند یک “منحنی کامل در دیدگاه خوش بینانه بازار در مورد تورم” باشد.

Cleveland Fed’s inflation Nowcast model

در حالی که زمان برای تجدید نظر در این پیش بینی و کاهش اعداد تورم وجود دارد، سرمایه گذاران باید محتاط باشند. اگر این عدد کاهش پیدا نکند، افزایش بالاتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو را تضمین می کند و باعث می شود که دلار آمریکا افزایش یابد.

دلار قوی تر باعث فروش دارایی های پرخطر مانند سهام و ارزهای دیجیتال می شود. از این رو، CPI بالاتر ماه به ماه می‌تواند فشار نزولی قابل توجهی را برای قیمت بیت کوین ایجاد کند. یا انتظار افزایش CPI می‌تواند از قبل روند معکوس شدن اکوسیستم ارزهای دیجیتال را تسریع کند، که قبلاً از یک روند صعودی چهار هفته‌ای برخوردار بوده است.

در حالی که عقب نشینی برای قیمت بیت کوین محتمل به نظر می رسد، افزایش ناگهانی فشار فروش که بیت کوین را برای بسته شدن کندل سه روزه یا هفتگی زیر 19250 دلار تحت فشار قرار می دهد، چشم انداز صعودی را باطل می کند.

در چنین حالتی، قیمت بیت کوین می تواند پایین ترین سطح و نقدینگی توقف فروش را که زیر 15443 دلار قرار دارد، هدف قرار دهد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-if-bulls-are-back-this-is-where-you-can-accumulate-btc-next-202301271246

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.