رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

معیارهای زنجیره‌ای از احتمال سقوط حمایت می‌کنند.

قیمت بیت کوین به حرکت خود بین 28600 تا 30600 دلار ادامه می دهد.

خطر نزول بیشتر با کم شدن معیارهای روی زنجیره افزایش می یابد.

اگرچه بعید است، اما سرمایه گذاران می توانند چشمان خود را برای جهش احتمالی تا 35000 دلار باز نگه دارند.

قیمت بیت کوین پس از سقوط ناشی از LUNA در 12 مه، بالاتر از سطح حمایت هفتگی تثبیت می شود. این اقدام پیچیدگی قیمت می تواند باعث شود BTC حرکتی به سمت نزول داشته باشد و مشکلات سرمایه گذاران را بیشتر کند.

قیمت بیت کوین اصلاح عمیق تر را نشان میدهد

قیمت بیت کوین در 6 می از راه اندازی پرچم نزولی خارج شد و منجر به سقوط 36 درصدی در یک هفته شد. بیت کوین بین 10 نوامبر 2021 و 24 ژانویه 2022 از 69000 دلار به 32837 دلار رسید و الگوی پرچم را ایجاد کرد. در همین حال، تثبیت قیمت به شکل پایین‌ترین قیمت و بالاترقیمت بین 14 ژانویه تا 22 می، ساختاری موازی صعودی را ایجاد کرد که به عنوان پرچم شناخته می‌شود.

این ساختار تکنیکال هدف 18179 دلار را پیش بینی می کند که در لحظه کاهش قیمت بیت کوین به زیر 38305 دلار تأیید شد.

BTC/USD 1-day chart

تا کنون، توقف در فروش باعث شده است که قیمت بیت کوین در حدود 29147 دلار تثبیت شود، درست بالاتر از سطح حمایت هفتگی در 29100 دلار. بسته شدن کندل روزانه در زیر این پایه باعث کاهش بیشتر به هدف 18179 دلاری خواهد شد.

این حرکت باعث زیان 37 درصدی خواهد شد و احتمالاً در جایی که خریداران خارج از بازار ممکن است وارد شوند تا بیت کوین را با تخفیف عالی جمع کنند.

معیارهای روی زنجیره ضعیف می شوند

حمایت از این روایت نزولی مشاهده شده در قیمت بیت کوین، کاهش تعداد آدرس های جدید پیوستن به بلاک چین BTC در سال گذشته است. میانگین حرکتی ساده 7 روزه این معیار از 620122 به 381857 بین 9 ژانویه تا 26 می کاهش یافته است.

این کاهش 38 درصدی در فعالیت های جدید که به شبکه بیت‌کوین می‌پیوندند، نشان‌دهنده کاهش خالص احساسات سرمایه‌گذاران در اطراف بیت‌کوین است و همچنین نشان می‌دهد که فعالان بازار در سطوح فعلی به BTC علاقه‌ای ندارند.

علاوه بر این، تعداد بیت کوین های نگهداری شده در صرافی ها از 1.89 میلیون به 1.94 میلیون از 2 می افزایش یافته است. این افزایش 2.6 درصدی در عرضه موجود در نهادهای متمرکز به عنوان یک تهدید در سمت فروش به شمار می رود.

در صورت سقوط آنی، این هلدرها می‌توانند فروش وحشتناکی داشته باشند و فشار بیشتری وارد کنند و روند نزولی را تشدید کنند. بنابراین، این معیار روی زنجیره نشان می‌دهد که احتمال حمایت از فروشنده‌ها در حال افزایش است.

BTC supply on exchanges

ترسیم بیشتر یک تصویر نزولی برای قیمت بیت کوین، نشان دهنده عدم تجمع نهنگ ها است. جالب اینجاست که این سرمایه گذاران با ارزش خالص دارایی های خود را تخلیه می کنند. کیف پول هایی که بین 1000 تا 10000 توکن BTC را در خود جای داده اند از 15870 به 15856 کاهش یافته است که نشان دهنده آن است که 14 کیف پول دارایی خود را تخلیه کرده اند.

این رکود نشان می دهد که این سرمایه گذاران در حال برداشت سود هستند و همچنین معتقدند که نزول بیشتر در قیمت بیت کوین ممکن است.

BTC supply distribution

به امید یک جهش برای خارج شدن

در حالی که بیشتر معیارهای زنجیره ای یک روایت نزولی را منتشر می کنند، سرمایه گذاران می توانند به آخرین امید خود دست یابند، که یک سناریوی جهش است. در این چشم انداز، فعالان بازار می توانند انتظار داشته باشند که قیمت بیت کوین با موانع قابل توجهی بین 33000 تا 36000 دلار حرکت کند.

این حرکت به احتمال زیاد باعث مهندسی نقدینگی می‌شود، زمانی که قیمت بیت‌کوین در نهایت چرخش می‌کند. در چنین سناریویی، افراد بیشتری احتمالاً در حالی که ارزهای خود را نگه می دارند به دام می افتند، که می تواند منجر به فشار طولانی شود.

گفته می‌شود، این روند سریع فرصتی برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروش است تا چمدان‌های خود را با قیمتی بسیار بهتر از الان تخلیه کنند، حداقل تا زمانی که کف قیمت محکمی برای بیت‌کوین ایجاد شود.

تنها در صورتی که این افزایش قیمت برای ایجاد کندل روزانه بالاتر از مانع 53000 دلاری شکل گیرد، از منظر کلان بالاترین سطح را ایجاد می کند و احتمال نزول را باطل می کند. چنین پیشرفتی مسیر را برای خریداران حاشیه‌ای باز می‌کند تا وارد عمل شوند و به طور بالقوه بیت کوین را وادار می‌کند تا بالاترین قیمت خود را در 69000 دلار دوباره آزمایش کند.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-on-chain-metrics-support-multiplying-downside-threats-202205271135

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.