رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

35000 دلار یا 23000 دلار، کدام شکاف CME ابتدا پر می شود؟

قیمت بیت کوین و افزایش اخیر آن در شتاب صعودی نشان می دهد که شکاف 34445 تا 35180 دلاری CME ابتدا پر خواهد شد.

با این حال، وجود الگوی پرچم نزولی نشان می دهد که شکست حمایت هفتگی در 28850 دلار، می تواند باعث سقوط 37 درصدی شود.

یکی از پیش‌بینی‌های شاخص زنجیره‌ نشان می‌دهد فروش بیت کوین در حال افزایش است، ۱۷۹۷۵ دلار در نظر گرفته شده است.

قیمت بیت کوین از زمان سقوط 12 می در حال تثبیت بوده و در دیدگاه کلان نسبتا ثابت مانده است. در نتیجه‌ی این، BTC می‌تواند خود را برای حرکتی نوسانی آماده کند که سرمایه‌گذاران را شوکه کند.

قیمت بیت کوین و مشکلات سوگیری جهت دار آن

قیمت بیت کوین در اول ماه مه از پایین ترین نقطه‌ی الگوی پرچم نزولی عبور کرد که نشان دهنده روند نزولی بیشتری در آینده است. اگرچه از قبل آشکار بود، سقوط از 37699 دلار به 26700 دلار بسیاری از سرمایه گذاران را غافلگیر کرد.

الگوی پرچم نزولی، همانطور که در نمودار مشاهده می شود، ریزش بیشتری را پیش بینی می‌شود که هنوز در راه است، با سقوط 52 درصدی به 17975 دلار به عنوان هدف نهایی قیمت. تا کنون، بیت کوین به نیمه راه این هدف رسیده است و در حال حاضر بالاتر از سطح حمایت هفتگی در 28850 دلار تثبیت می شود.

علاوه بر این، بیت کوین توانسته است تا 13 درصد از این منطقه حمایتی جهش کند و یک نوسان را در 32399 دلار ایجاد کند. در حالی که در چشم‌انداز کلان بدون توجه به اینکه بسیاری از افراد انتظار افزایش دارند، همچنان نزولی است.

سرمایه‌گذاران به دو گروه تقسیم می‌شوند، گروهی که معتقد است افزایش 35000 دلاری یا 36000 دلاری در راه است. دیگر اینکه سقوط ادامه خواهد داشت و افزایش اخیر فقط اصلاحی از تثبیت قیمت است.

برای تحقق چشم انداز نزولی، شکست سطح حمایت 28850 دلاری نه تنها حیاتی است، بلکه یک نیاز کلیدی است. اگر چنین توسعه‌ای قبل از افزایش حمایت ها اتفاق بیفتد، احتمال زیادی وجود دارد که قیمت بیت‌کوین به هدف پیش‌بینی‌شده خود در ۱۷۹۷۵ دلار برسد، که درست پایین‌تر از بالاترین قیمت ۱۹۷۹۸ دلاری در سال ۲۰۱۷ است.

BTC/USDT 1-day chart

این چشم انداز باعث ایجاد تضمین می شود

در حالی که چشم انداز نزولی بالا منطقی است، در دیدگاه پول هوشمند یا دیدگاه بازارسازان تاثیری ندارد. بازارها تمایل دارند به شیوه ای برعکس عمل کنند، وحشیانه ترین تصادفات اغلب زمانی رخ می دهد که اکثریت خرده فروشی ها خریدار هستند و انتظار یک صعود را دارند و بالعکس وقتی که نزولی است. این به این دلیل است که سرمایه گذاران خرده‌فروش معمولا اشتباه می کنند و در جهت مخالف سرمایه گذاران هوشمند معامله می کنند. این امر اعتبار بیشتری به این احتمال می دهد که علیرغم نشانه های نزولی پوشش داده شده در بالا، بهبودی رخ دهد.

دلایلی که چرا یک صعود ممکن است رخ دهد

BTC شاهد 9 کندل متوالی نزولی هفتگی بوده است که هیچ افزایشی برای بهبودی نداشته است. علاوه بر این، قیمت بیت کوین از 28 مارس 45 درصد سقوط کرده است و هیچ نشانه ای از روند کاهشی نشان نمی دهد. این ممکن است نشان دهنده این باشد که نوسانات نزولی بیش از حد طولانی شده است و یک جهش جزئی محتمل به نظر می رسد.

شکاف CME بین 34445 تا 35180 دلار علت دیگری برای انتظار افزایش جزئی است. گفته می شود بازار از تشکیل شکاف جلوگیری می‌کند و تمایل برای پر کردن آنها دارد. شکاف های CME در تعطیلات آخر هفته زمانی که بورس شیکاگو معاملات را تعطیل میکند، ایجاد می شود، اما صرافی های ارز دیجیتال باز هستند.

دلیل دیگر این است که مقاومت در تایم‌فریم بالا در 35000 دلار پس از شکست آن مشخص نشده است. معمولاً هنگامی که یک سطح حمایت به یک سطح مقاومت تبدیل می شود، آزمایش مجدد سطح تازه تشکیل شده تأییدی را به پله‌ی مذکور اضافه می کند. از این رو، قیمت اگر سطح مقاومت 35000 دلاری را مجدداً آزمایش کند، آن را به عنوان یک سطح مهم ثبت می کند. جالب توجه است که شکاف CME با مانع فوق الذکر همپوشانی دارد و به یک پول بک مجدد بالقوه که به احتمال زیاد رد می شود اعتبار می بخشد.

در نهایت، یک فروش ناگهانی در طول چنین فاز خوش‌بینانه‌ای نه تنها این فعالان بازار را غافلگیر می‌کند، بلکه به دیدگاه پول هوشمند اجازه می‌دهد تا سفارشات را برای سقوط عظیم تا سطح روانی 20000 دلار یا پایین‌تر برساند.

BTC1 1-day chart

معیارهای روی سرمایه گذاران وحشت زده را نشان می دهد

با این حال، اگرچه افزایش کوچک به 35000 دلار ممکن است به نظر برسد، اما روند کلان نزولی ثابت است. هر دو چشم انداز توضیح داده شده در این مقاله پایان مشابهی را پیش بینی می کنند که سقوط به 20000 دلار یا کمتراست.

حمایت از این روند نزولی کلان برای قیمت بیت کوین، تغییر موقعیت خالص مبادلات است. این شاخص تعداد جریان های بیت کوین به صرافی ها را ردیابی می کند و می تواند به عنوان شاخصی از تمایل سرمایه گذاران عمل کند و همچنین می تواند شانس فروش را پیش بینی کند.

از 9 می، تعداد ورودی های بیت کوین افزایش یافته است و جریان خالص را تا 1 ژوئن به 72815 رساند. چنین سطحی آخرین بار در هفته دوم مه 2021 مشاهده شد، زمانی که قیمت بیت کوین به سمت بالاترین حد خود در آن زمان پیش می رفت. 64854 دلار.

از این رو، اگر این سرمایه گذاران شروع به فروش دارایی های خود با وحشت کنند، می تواند منجر به فروش شود که منجر بیشتر شود.BTC exchange net position change

در حالی که چشم انداز کلی قیمت بیت کوین به شدت نزولی به نظر می رسد، در صورت تحقق شرایط خاص، اوضاع می تواند به نفع خریدارها تغییر کند.

اولین و مهمترین نیاز این است که BTC در چشم انداز کلان بالاترین سطح را ایجاد کند. بسته شدن کندل روزانه بالای 53000 دلار از نظر تکنیکال بالاترین قیمت را ایجاد می کند.

شرط دوم این است که خریدارها قیمت را پایین‌تر نسبت به نوسان 12 می با 26700 دلار بیاورند.

اگر این دو شرط برآورده شوند، اوضاع ممکن است تغییر کند و به خریداران حاشیه‌ای اجازه دهد تا با قیمت پایین‌تر وارد عمل شده و روند صعودی قیمت بیت‌کوین را آغاز کنند. در چنین حالتی، فعالان بازار می توانند انتظار داشته باشند که بیت کوین بالاتر رود و سطح روانی 60000 دلار را مجدداً آزمایش کند و شاید به بالاترین سطح خود در 69000 دلار برسد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-35-000-or-23-000-which-cme-gap-gets-filled-first-202206030854

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.