رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • جفت XAUUSD باید 1780 دلار را دوباره ببیند تا بتواند بازگشت مجدد را شروع کند.
  • طلا برای دومین هفته متوالی در محدوده مثبت بسته شد.
  • کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا به XAUUSD کمک کرد تا شتاب صعودی داشته باشد.
  • در صورتی که خریداران مقاومت 1780 دلاری را از بین ببرند، سود بیشتری محتمل خواهد بود.

پس از مرحله تثبیت بالای 1700 دلار در ابتدای هفته، طلا شتاب صعودی گرفت و به بالاترین سطح خود از اوایل جولای به بالای 1760 دلار رسید. اگرچه فلز زرد در روز جمعه شتاب صعودی خود را از دست داد، اما توانست دومین هفته متوالی را در محدوده مثبت به پایان برساند. چشم انداز تکنیکال کوتاه مدت به یک شیب صعودی اشاره دارد و XAUUSD به نظر می رسد بهبود خود را قبل از گزارش مشاغل جولای از ایالات متحده افزایش دهد.

هفته گذشته چه اتفاقی افتاد؟

داده های ایالات متحده در اوایل هفته به ترس از رکود دامن زد، اما سرمایه گذاران از اتخاذ مواضع بزرگ قبل از اعلامیه های سیاست فدرال رزرو ایالات متحده خودداری کردند. شاخص کل فعالیت معاملاتی در نظرسنجی چشم انداز تولید تگزاس بانک فدرال رزرو دالاس از 17.7- در ژوئن به 22.6- در جولای کاهش یافت.

در روز سه شنبه، هیئت کنفرانس “CB” گزارش داد که شاخص اعتماد مصرف کننده از 98.4 در ژوئن به 95.7 کاهش یافته است. CB در نشریه خود خاطرنشان کرد: «تورم و افزایش بیشتر نرخ‌ها احتمالاً در شش ماه آینده باعث ایجاد بادهای مخالف قوی برای هزینه‌های مصرف‌کننده و رشد اقتصادی خواهد شد.»

اداره سرشماری ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که سفارشات کالاهای بادوام 1.9 درصد به صورت ماهانه در ژوئن افزایش یافته است که بسیار بهتر از انتظار بازار برای کاهش 0.4 درصدی است. در یک نکته منفی، فروش خانه معلق 8.6 درصد در مدت مشابه در مقایسه با پیش بینی تحلیلگران برای کاهش 1.5 درصدی کاهش یافت.

همانطور که انتظار می رفت، فدرال رزرو پس از جلسه سیاست گذاری ماه جولای، نرخ بهره خود را 75 واحد پایه “bps” به محدوده 2.25-2.5 درصد افزایش داد. در جریان کنفرانس مطبوعاتی، رئیس FOMC، جروم پاول، گفت که از این پس هیچ راهنمایی برای نرخ ارائه نخواهند داد. پاول خاطرنشان کرد: «تفکر ما این است که می‌خواهیم تا پایان سال جاری به یک سطح محدود برسیم». این به معنای 3 تا 3.5 درصد است. این اظهارات باعث فروش دلار شد و فشار زیادی بر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده وارد کرد و باعث تقویت XAUUSD در اواسط هفته شد.

پس از رویداد فدرال رزرو، احتمال افزایش 75 واحدی نرخ بهره در ماه جولای از نزدیک به 50 درصد در هفته قبل به 20 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، برآورد پیشرفته دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده “BEA” نشان داد که اقتصاد ایالات متحده با سرعت سالانه 0.9٪ در سه ماهه دوم افت کرد و پیش بینی بازار برای رشد 0.5٪ با حاشیه وسیع را از دست داد. با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران به کاهش شرط‌های متعصب فدرال رزرو ادامه دادند، بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا تقریباً 5 درصد در نیمه دوم روز از افت کرد.

انتشار ماهانه BEA در روز جمعه نشان داد که تورم در ایالات متحده، همانطور که توسط شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی “PCE” اندازه‌گیری می‌شود، از 6.3 درصد در ماه می به 6.8 درصد بر اساس سالانه در ژوئن افزایش یافت. شاخص قیمت اصلی PCE، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، از 4.7 درصد در همان دوره به 4.8 درصد افزایش یافت. ارزش دلار بر اساس داده های تورم داغ افزایش یافت و قیمت طلا را در آستانه آخر هفته محدود شد.

هفته بعد چه خواهد شد؟

روز دوشنبه، داده‌های PMI تولید ISM از ایالات متحده توسط فعالان بازار به دقت مشاهده خواهد شد. در صورتی که این گزارش به زیر 50 برسد، دلار آمریکا احتمالاً برای یافتن تقاضا با مشکل مواجه خواهد شد. از سوی دیگر، ارزیابی خوش بینانه به خودی خود ممکن است برای سرمایه گذاران برای ارزیابی مجدد چشم انداز نرخ فدرال رزرو کافی نباشد. ISM همچنین گزارش PMI خدمات را در روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد. PMI خدمات اس اند پی گلوبال در برآورد فوری جولای از 52.7 در ژوئن به 47 کاهش یافت که نشان دهنده انقباض در فعالیت تجاری بخش خدمات است. پس از این داده ها، دلار در برابر رقبای اصلی خود تضعیف شد و در صورت سقوط PMI خدمات ISM در قلمرو انقباض، واکنش بازار مشابهی مشاهده شد.

در نهایت، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش مشاغل جولای را در روز جمعه منتشر خواهد کرد. پیش بینی می شود حقوق و دستمزد غیرکشاورزی “NFP” به دنبال افزایش بهتر از پیش بینی 372،000 در ژوئن، 260000 افزایش یابد. نرخ بیکاری در 3.6 درصد ثابت باقی می ماند.

پاول هنگام اظهار نظر در مورد بازار کار گفت که این بازار بسیار فشرده است و گفت که رشد شغل همچنان قوی است. رئیس‌ افزود: «به طور کلی بازار کار نشان می‌دهد که تقاضای کار اساسی همچنان پایدار است.» اگرچه بانک مرکزی ایالات متحده کاهش سرعت فعالیت‌های اقتصادی را تأیید می‌کند، اما تا زمانی که بازار کار سالم است به مبارزه با تورم متعهد است. یعنی بسیار ساده با انتشار NFP خوش بینانه که باعث تقویت دلار می شود و بالعکس.

سرمایه گذاران همچنین در طول هفته به اظهارات مقامات فدرال رزرو توجه زیادی خواهند کرد. این واقعیت که هنوز 20 درصد احتمال افزایش 75 واحدی نرخ بهره وجود دارد، نشان می‌دهد که اگر بازارها به طور کامل با افزایش 50 واحدی در ماه سپتامبر قیمت‌گذاری کنند، دلار فضای نزولی بیشتری خواهد داشت. در این سناریو، طلا باید بتواند حرکت صعودی خود را حفظ کند.

در صورتی که مقامات فدرال رزرو درهای افزایش 75 واحدی را در ماه سپتامبر در گزارش مشاغل قوی باز بگذارند، XAUUSD برای تمدید بازگشت خود با مشکل مواجه خواهد شد.

همچنین شایان ذکر است که بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا نزدیک به سطح کلیدی 2.7 درصد باقی می ماند. اگر این سطح به مقاومت تبدیل شود، بازدهی کمتر می‌تواند به رشد طلا کمک کند.

calender

چشم انداز تکنیکال طلا

شاخص “RSI” در نمودار روزانه به بالای 50 صعود کرد و XAUUSD در دو روز معاملاتی گذشته بالای میانگین 20 روزه بسته شد که نشان دهنده یک شیب صعودی در چشم انداز تکنیکال کوتاه مدت است. در روند صعودی، 1780 دلار “فیبوناچی 23.6% اصلاح آخرین روند نزولی و خط روند نزولی” به عنوان مقاومت اولیه همسو می شود. در صورتی که خریداران موفق شوند آن سطح را به حمایت تبدیل کنند، 1800 دلار “سطح روانی میانگین 50 روزه” و 1830 دلار “38.2 درصد فیبوناچی ادامه دهنده” می توانند به عنوان اهداف صعودی بعدی در نظر گرفته شوند.

از جنبه منفی، 1740 دلار “میانگین 20 روزه” اولین حمایت را قبل از 1700 دلار “سطح روانی” و 1680 دلار “پایین ترین سطح 21 ژوئیه، سطح ثابت از مارس 2021” تشکیل می دهد.

Gold technical outlook

نظرسنجی پیش بینی طلا

یک تغییر صعودی آشکار در چشم انداز کوتاه مدت طلا وجود دارد و اکثر کارشناسان نظرسنجی شاهد ادامه افزایش قیمت در هفته آینده هستند. میانگین هدف در نمای یک هفته ای 1799 دلار است. دیدگاه یک ماهه تصویری ترکیبی را نشان می دهد که یک سوم تحلیلگران همچنان نسبت به طلا نزولی هستند.

Gold forecast poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-weekly-forecast-xauusd-needs-to-clear-1-780-to-extend-rebound-202207291515

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.