رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • جهت بعدی به شرایط افزایش نرخ فدرال رزرو در سپتامبر بستگی دارد.
  • قیمت طلا برای چهارمین هفته متوالی در محدوده مثبت بسته شد.
  • علی‌رغم داده‌های نرم تورم ایالات متحده، دلار آمریکا موفق به بهبودی خود شد.
  • XAU/USD برای هدف قرار دادن 1830 دلار باید 1800 دلار را به سطح حمایتی تبدیل کند.

طلا هفته را با روند صعودی آغاز کرد و برای اولین بار از اوایل ژوئیه در اواسط هفته به بالای 1800 دلار صعود کرد و سپس کشش خود را از دست داد. از آنجایی که دلار در برابر رقبای خود به‌رغم داده‌های تورمی ملایم به طرز شگفت‌آوری انعطاف‌پذیر باقی ماند، XAU/USD در نیمه دوم هفته تحت فشار نزولی ملایم باقی ماند. فدرال رزرو هفته آینده صورتجلسه سیاستگذاری ماه جولای خود را منتشر خواهد کرد و فعالان بازار به دنبال سرنخ های جدیدی در مورد اندازه افزایش بعدی نرخ بهره بانک مرکزی ایالات متحده خواهند بود.

هفته گذشته چه اتفاقی افتاد؟

افزایش دلار که توسط گزارش مشاغل موثر در روز جمعه تقویت شد، در ابتدای هفته افت داشت زیرا سرمایه گذاران سود خود را پیش از انتشار داده های مورد انتظار تورم ایالات متحده رزرو کردند. طلا روز دوشنبه نزدیک به 1 درصد افزایش یافت و نزدیک به 1790 دلار بسته شد. میشل بومن، رئیس فدرال رزرو، در حضور در انجمن بانکداران کانزاس در آخر هفته، گفت که به شدت از افزایش نرخ های فوق العاده برای مبارزه با تورم حمایت می کند، اما فعالان بازار از شرط بندی بیشتر بر روی افزایش 75 واحدی در سپتامبر خودداری کردند.

با تضعیف معاملات در روز سه شنبه، طلا در بحبوحه عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، توانست به صعود به سمت 1800 دلار ادامه دهد. داده های ایالات متحده نشان می دهد که هزینه های کار واحد در سه ماهه دوم 10.8٪ افزایش یافته است که بالاتر از انتظار بازار 9.5٪ است.

اداره آمار کار ایالات متحده روز چهارشنبه گزارش داد که تورم در ایالات متحده، همانطور که با شاخص قیمت مصرف کننده “CPI” اندازه گیری می شود، از 9.1 درصد در ژوئن به 8.5 درصد در ماه جولای کاهش یافته است. علاوه بر این، CPI اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، بدون تغییر در 5.9 درصد باقی ماند که کمتر از برآورد 6.1 درصدی تحلیلگران است. با واکنش اولیه بازار، دلار تحت فشار شدید فروش قرار گرفت و طلا به بالاترین سطح خود در یک ماه گذشته در بالای 1800 دلار رسید. بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، احتمال افزایش 75 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در سپتامبر از 70 درصد قبل از انتشار داده های CPI به 30 درصد کاهش یافته است. به نوبه خود، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده تا 4 درصد کاهش یافت و به افزایش XAU/USD دامن زد.

با این حال، سیاست گذاران FOMC به بازارها یادآوری کردند که نسبت به یک داده تورم بیش از حد واکنش نشان نخواهند داد. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس و مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، هر دو خاطرنشان کردند که هنوز تا اعلام پیروزی بر تورم فاصله زیادی دارند. رئیس فدرال رزرو شیکاگو، چارلز ایوانز، در اظهاراتی متعصبانه گفت که فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره تمام نشده است و اضافه کرد که او انتظار دارد نرخ فدرال رزرو به 4 درصد برسد. به دنبال این اظهارنظرها، احتمال افزایش 50 واحدی نرخ در سپتامبر به زیر 60 درصد در روز پنجشنبه کاهش یافت و باعث شد طلا از بالاترین قیمت ماهانه به سمت 1790 دلار خارج شود.

در مصاحبه ای با بلومبرگ اواخر پنجشنبه، دالی اذعان کرد که او در مورد افزایش 75 واحدی نرخ بهره در ماه سپتامبر فکر باز دارد. دلار در روز جمعه افزایش یافت و XAU/USD را مجبور کرد که در عقب بماند. در نهایت، نظرسنجی احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان در ماه اوت نشان داد که دورنمای تورم بلندمدت از 2.9 درصد به 3 درصد افزایش یافته است. این داده ها به دلار کمک کرد تا به عملکرد بهتر از رقبای خود ادامه دهد و قیمت طلا را در آستانه آخر هفته محدود کرد.

هفته بعد چه خواهد شد؟

داده‌های خرده‌فروشی از چین برای انگیزه‌های تازه در ابتدای هفته بررسی می‌شود. سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که فروش به دنبال افزایش 3.1 درصدی ژوئن در جولای 5 درصد به صورت سالانه افزایش یابد. اگرچه احتمالاً تأثیر این داده ها بر ارزش طلا کوتاه مدت باقی می ماند، اما چاپ ضعیف تر از حد انتظار می تواند بر احساسات ریسک تأثیر بگذارد و XAU/USD را با افزایش ارزش دلار و بالعکس کاهش دهد.

در روز سه‌شنبه، داده‌های مجوزهای ساخت و شروع مسکن در ماه ژوئیه در سند اقتصادی ایالات متحده ارائه می‌شود. بازار املاک و مستغلات در بحبوحه افزایش نرخ های وام مسکن تحت فشار است و سرمایه گذاران به طور فزاینده ای نگران بحران احتمالی مسکن هستند. از این رو، کاهش شدید در شروع مسکن می‌تواند باعث جهش قیمت به سمت امن شود و به تقویت دلار کمک کند.

اداره سرشماری ایالات متحده داده های خرده فروشی ماه ژوئیه را منتشر خواهد کرد و FOMC صورتجلسه جلسه سیاست گذاری ماه جولای خود را منتشر خواهد کرد. این نشریه احتمالاً مجدداً تأیید می‌کند که سیاست‌گذاران قبل از متعهد شدن به افزایش نرخ در ماه سپتامبر، به تماشای داده‌ها ادامه خواهند داد. اگر این دقایق نشان دهد که فدرال رزرو خطر رکود را افزایش می دهد، دلار ممکن است علاقه خود را از دست بدهد و در را برای افزایش قیمت طلا باز کند. از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران می‌توانند چشم‌انداز نرخ فدرال رزرو را مجدداً ارزیابی کنند، در صورتی که متقاعد شوند که فدرال رزرو در مسیر انقباض انقباضی باقی می‌ماند تا زمانی که شاهد کاهش‌های متوالی در ارقام تورم باشند. به طور خلاصه، XAU/USD احتمالاً با بازده اوراق قرضه آمریکا در اواسط هفته همبستگی معکوس خواهد داشت.

مطالبات اولیه هفتگی بیکاری روز پنجشنبه و نظرسنجی تولیدی بانک فدرال رزرو فیلادلفیا آخرین انتشار داده های هفته خواهند بود که انتظار نمی رود واکنش قابل توجهی در بازار ایجاد کند.

به طور خلاصه، قیمت‌گذاری بازار چشم‌انداز نرخ فدرال رزرو باید همچنان به افزایش ارزش دلار و عملکرد XAU/USD در کوتاه مدت ادامه دهد.

calender

چشم انداز تکنیکال طلا

سوگیری صعودی تکنیکال طلا در کوتاه مدت دست نخورده باقی می ماند. شاخص “RSI” در نمودار روزانه نزدیک به 60 ثابت می ماند و XAU/USD موفق شد چهار روز گذشته را بالای میانگین 50 روزه ببندد.

با این وجود، سطح 1800 دلار افزایش قیمت را محدود کرد و خریداران احتمالاً ازمعامله بر روی قدرت گرفتن بیشتر طلا خودداری می کنند، مگر اینکه این مقاومت شکست بخورد. بالاتر از این سطح، 1830 دلار “فیبوناچی 38.2% اصلاح آخرین روند صعودی” به عنوان هدف صعودی بعدی قبل از 1840 دلار، جایی که میانگین های 100 روزه و 200 روزه قرار دارند، همسو می شود.

در جهت نزولی، به نظر می رسد حمایت قابل توجهی در 1780 دلار “میانگین 50 روزه، اصلاح فیبوناچی 23.6٪” جلوتر از 1750 دلار “میانگین 20 روزه” تشکیل شده است.

Gold technical outlook

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-weekly-forecast-next-direction-depends-on-september-fed-hike-bets-202208121510

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.