رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

XAU / USD به دنبال داده‌های ناامید کننده NFP خریدار‌ ها همچنان تحت کنترل هستند

XAU / USD پس از داده های نا امید کننده ی جمعه شتاب صعودی گرفت

​​​​​​​هدف بعدی در بالا در قیمت ۱،۸۴۵ دلار قرار دارد.

​​​​​​​قیمت در یک روز نزدیک به میانگین حرکت ۲۰۰ روزه می‌تواند باعث شود که چشم‌انداز کلی نزولی شود.

​​​​​​طلا پس از افزایش قیمت بیش از ۲ % در هفته گذشته، از اوایل آگوست با قیمت ۱،۸۲۳ دلار در روز دوشنبه به بالاترین سطح خود رسید اما تلاش کرد تا حرکت صعودی خود را حفظ کند. اگرچه جریان پایان ماه، جفت XAU / USD ها را به صورت وارونه محدود می‌کرد، ضعف گسترده دلار آمریکا به این دو اجازه نمی‌داد که حرکتی تعیین‌کننده در هر دو جهت انجام دهند. با توجه به گزارش مشاغل ماه اوت ایالات‌متحده که تصویری نامطلوب از بازار کار را ترسیم می‌کند، این جفت از محدوده هفتگی خود خارج شدند و حدود ۱،۸۳۰ دلار شده و به طور هفتگی ۰.۸ درصد افزایش یافتند.

آنچه هفته گذشته اتفاق افتاد

​​​​​​​​داده‌های منتشر شده توسط هیات کنفرانس در روز سه‌شنبه نشان داد که آمار مصرف‌کننده در ایالات‌متحده از ۱۲۵.۱ در ماه جولای به ۱۱۳.۸ در ماه اوت کاهش‌یافته است که کم‌تر از انتظار بازار ۱۲۴ است. این گزارش نتوانست واکنش قابل‌توجه بازار را تحریک کند. در روز چهارشنبه، داده‌های ماهانه منتشر شده توسط موسسه تحقیقات پردازش داده‌های خودکار  ADP‏ نشان داد که اشتغال بخش خصوصی به میزان ۳۷۴۰۰۰ افزایش یافت.

این مطالعه باعث از دست رفتن برآورد تحلیلگران از ۶۱۳،۰۰۰ عدد در حاشیه وسیع شد و باعث شد که دلار به تضعیف خود در برابر رقبای خود ادامه دهند. با این حال، جریان‌های ریسک علی‌رغم این داده‌های نا امید کننده همچنان بر بازارها تسلط داشتند و پیدا کردن تقاضا را برای طلا دشوار می‌کردند.

در این میان، PMI تولید ISM در ماه آگوست از ۵۹.۵ در ماه جولای تا ۵۹.۹ بهبود یافت اما شاخص اشتغال به ۴۹ رسید و به انقباض در اشتغال بخش‌های تولیدی اشاره کرد. وزارت کار ایالات‌متحده روز پنج شنبه اعلام کرد که در هفته آخر ۲۸ اوت از ۳۵۴۰۰۰ ادعای اولیه به ۳۴۰۰۰۰ مورد کاهش‌یافته است. علاوه بر این، برش‌های شغلی چالش برانگیز به پایین‌ترین سطح خود از سال ۱۹۹۷ یعنی ۱۵۷۲۳ در ماه آگوست رسید. با این وجود، سرمایه گذاران توجه کمی به این ارقام قبل از گزارش مشاغل جمعه‌ها داشتند.

اداره آمار کار ایالات‌متحده گزارش داد که پرداخت‌های غیر کشاورزی در ایالات‌متحده به میزان ۲۳۵۰۰۰ یورو در ماه آگوست افزایش‌یافته است. این مطالعه به پیش‌بینی ۷۵۰۰۰۰ دلار نرسید و شاخص دلار آمریکا در یک ماه کم‌تر از ۹۲.۰۰ به پایین‌ترین سطح خود رسید و قیمت‌گذاری سرمایه گذاران با تاخیر در کاهش قیمت دارایی‌های Fed کاهش یافت. از یک ظرف، این نشریه نشان داد که نرخ بیکاری با ثابت ماندن نرخ مشارکت نیروی کار در ۶۱.۷ %، از ۵.۴ % به ۵.۲ % کاهش‌یافته است.

در نهایت، PMI خدمات ISM در ماه آگوست از بالاترین رکورد ۶۴.۱ در ماه جولای به ۶۱.۷ کاهش یافت اما شرکت کنندگان بازار این داده‌ها را نادیده گرفتند.

هفته آینده

​​​​​​​​در ابتدای هفته آینده، هیچ انتشار داده سطح بالا وجود نخواهد داشت. در روز چهارشنبه، بانک فدرال رزرو کتاب کمرنگ خود را منتشر خواهد کرد و سرمایه گذاران به دنبال سرنخ‌هایی در مورد فشار قیمت و شدت بازار کار در مناطق ۱۳ فوریه خواهند بود.

در روز پنج شنبه، بانک مرکزی اروپا ‏ECB تصمیم نرخ بهره خود را اعلام خواهد کرد و بیانیه تصمیم سیاست پولی را ارائه خواهد داد. در اوایل هفته، بسیاری از سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا حمایت خود را از کاهش خرید دارایی‌های اضطراری اعلام کردند. رئیس بانک مرکزی، جنز ویدمن اشاره کرد که پول انبساطی هنوز هم مناسب است. اما اضافه کرد که برنامه خرید اضطراری همه‌گیر باید زمانی پایان یابد که شرایط اضطراری به پایان برسد.

حرکت پرمناقشه ECB می‌تواند باعث شود که دلار آمریکا با فشار فروش شدیدی روبرو شود و به XAU / USD کمک کند تا در نیمه دوم هفته بیشتر رشد کند.

ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی و داده‌های شاخص قیمت تولید کننده آگوست، که بعید است واکنش قابل‌توجهی در بازار دریافت کنند، نیز در پرونده اقتصادی آمریکا نشان داده خواهند شد.

تقویم اقتصادی

چشم‌انداز تکنیکال طلا

​​​​​​​​پس از صعود جمعه، شاخص قدرت نسبی RSI ‏بر روی نمودار روزانه به سمت شمال تغییر جهت داد و به افزایش اندازه حرکت صعودی اشاره کرد. علاوه بر این، RSI زیر ۷۰ باقی می‌ماند و نشان می‌دهد که قبل از اینکه XAU / USD از لحاظ تکنیکال بیش از حد خریداری شود، فضای بیشتری در بالا وجود دارد. با این حال، طلا احتمالا در روز دوشنبه به دلیل تعطیلات روز کارگر در ایالات‌متحده نسبتا آرام خواهد ماند و در روز سه‌شنبه هنگامی که حجم معاملات به سطوح عادی باز می‌گردد، شاهد دستاوردهای بیشتری خواهیم بود.

مقاومت اولیه در $ ۱،۸۴۵ “‏سطح ایستا”  قبل از $ ۱،۸۵۵ قرار دارد. در طرف مقابل، $ ۱،۸۳۰ ‏سطح ایستا به عنوان اولین حمایت قبل از $ ۱،۸۲۰ % ۳۸.۲ فیبوناچی ‏و $ ۱،۸۱۰ میانگین ۲۰۰ روزه عمل می‌کند.

تنها یک روز نزدیک به آخرین روز می‌تواند باعث شود که چشم‌انداز تکنیکال در کوتاه‌مدت نزولی شود.

gold technical outlook

نظرسنجی احساسی طلا

 FXStreet نظر سنجی پیش‌بینی نشان می‌دهد که انتظار می‌رود طلا در فاز تثبیت در کوتاه‌مدت با میانگین قیمت ۱،۸۳۲ دلار در چشم‌انداز یک هفته‌ای باقی بماند. علاوه بر این، ۵۰ % کارشناسان برای هفته آینده در مقایسه با ۴۰ % نزولی هستند.

Gold sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gold-weekly-forecast-xau-usd-bulls-remain-in-control-following-dismal-nfp-data-202109031803

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.