رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • ارزیابی شانس آخرین اصلاح بازار برای سال 2022
  • قیمت بیت کوین در حدود 16500 دلار تثبیت می شود که توسط یک خط روند حمایت می شود.
  • سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که همگرایی صعودی با معیارهای خوش بینانه روی زنجیره ترکیب شود.
  • باطل شدن تز صعودی در شکست از سطح حمایت 15550 دلاری رخ خواهد داد.

قیمت بیت کوین از منظر چارچوب زمانی بالا در مکان مناسبی برای راه اندازی یک رشد نزولی دیگر در بازار است. این پیشرفت، همراه با چشم‌انداز خوش‌بینانه‌ای که در معیارهای زنجیره‌ای مشاهده می‌شود، احتمال پایان خوش سال ۲۰۲۲ را بیشتر تقویت می‌کند.

قیمت بیت کوین پتانسیل آن

قیمت بیت کوین یک شکل گیری لبه نزولی را در نمودار سه روزه نشان می دهد که با استفاده از خطوط روند برای اتصال با دو lower high و سه lower lows توصیف شده است. سومین ری‌تست خط روند low هست که همچنان در جریان است زیرا بیت کوین در حدود 16500 دلار قرار دارد.

همانطور که در مقاله قبلی ذکر شد، قیمت بیت کوین در پنج ماه گذشته پایین‌ترین سطح را ایجاد کرده است در حالی که شاخص حرکتی محبوب “RSI” پایین‌ترین سطح را ایجاد کرده است. این عدم انطباق یا “همگرایی” نشانه ای از حرکت صعودی در حال رشد است و نشان دهنده معکوس شدن بازار است.

بنابراین، سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که قیمت بیت کوین 17 درصد افزایش یابد و بالاترین سطح حجم معاملاتی در سال 2022 را با 19011 دلار، با نام  “POC” نشان دهند.

از آنجایی که سرمایه گذاران هنوز از سقوط Luna، Three Arrows Capital و FTX رنج می برند، ممکن است کنار آمدن با این چشم انداز دشوار به نظر برسد. اما اگر قیمت بیت‌کوین POC را به سطح حمایتی تبدیل کند، چشم‌انداز صعودی‌تر می‌تواند آشکار شود.

این پیشرفت می تواند سرمایه گذاران حاشیه ای را جذب کند و باعث افزایش فشار خرید شود. چنین سناریویی می تواند BTC را به مقابله و غلبه بر خط روند لبه نزولی در حال سقوط سوق دهد. این خط روند سطوح نوامبر 2021 و مارس 2022 را به هم متصل می کند.

از این رو، بسته شدن قطعی کندل سه روزه در بالای این محدوده، نشان دهنده تغییر در روایت است و شروع صعود 54 درصدی به 32191 دلار خواهد بود. هدف برای این شکست با اندازه گیری فاصله بین اولین نوسان بالا و نوسان پایین لبه در حال سقوط و افزودن آن به نقطه شکست در 20560 دلار به دست می آید.

در حالی که حرکت 17 درصدی ذکر شده در بالا ممکن است برای سرمایه گذاران در این بازار نزولی غیرقابل قبول به نظر برسد، اما در صورت آشکار شدن آن حتی سناریوی افزایش 54 درصدی تا 32191 نباید غافلگیر کننده باشد.

BTC/USDT 1-day chart

چشم انداز زنجیره ای پس از روز شکرگزاری برای BTC

حمایت از این چشم انداز گویا برای قیمت بیت کوین، شاخص آدرس های فعال 24 ساعته است که در 20 نوامبر به 1.15 میلیون افزایش یافت. آخرین باری که این شاخص به 1.15 میلیون رسید در می 2022 بود. این معیار روی زنجیره نشان می دهد که با وجود چندین سقوط بزرگ در صنعت کریپتو، سرمایه گذاران همچنان با بلاک چین بیت کوین در تعامل هستند و بسیار فعال هستند.

BTC 24-hour active addresses

به تنهایی، تعداد آدرس‌های فعال معنایی ندارد، با این حال، هنگامی که با اندیکاتور عرضه و تقاضا که توسط Santiment ایجاد شده است، ترکیب شوند، این دو تصویر کامل‌تر را ارائه می‌دهند. “نهنگ ها” نشانه های قوی از انباشتگی قوی پس از سقوط 22 نوامبر نشان می دهد. طی سه روز گذشته، موجودی ترکیبی 100 تا 10000 آدرس بیت کوین تقریباً 60000 بیت کوین افزایش یافته است که نشان می دهد این سرمایه گذاران به وضوح در حال خرید این نزول هستند.

BTC supply distribution

جالب است بدانید که کلمه کلیدی «buy the dip» در 22 نوامبر همان حرکتی را که در زمان سقوط 10 نوامبر داشت، ندارد. این کاهش در حجم کلی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی در جریان دومین موج در 22 نوامبر حذف شدند.

با ترکیب این دانش با این واقعیت که انباشت در نهنگ هایی که 100 تا 10000 بیت کوین دارند مشاهده می شود، می توان فرض کرد که این انتقال ثروت از دست های ضعیف به دست های قوی ها است.

BTC social volume

به طور خلاصه، به نظر می رسد که یک رالی پایان سال برای قیمت بیت کوین آماده می شود. سرمایه گذاران باید آمادگی خود را حفظ کنند، چه این افزایش 17 درصدی به 19,011 دلار باشد یا یک حرکت انفجاری به 32,191 دلار.

از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین نتواند به نشانه های صعودی واکنش نشان دهد و کندل سه روزه یا هفتگی را زیر سطح حمایت 15550 دلاری ایجاد کند، چشم انداز صعودی را باطل می کند. این حرکت ترس را در ذهن سرمایه گذاران ایجاد می کند و دیوانگی فروش ایجاد می کند.

در چنین شرایطی، سرمایه‌گذاران می‌توانند انتظار داشته باشند که قیمت بیت‌کوین مجدداً به منطقه حمایت بازگردد و از 13575 دلار به 11898 دلار برسد.

منابع: https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/bitcoin-weekly-forecast-assessing-chances-of-one-last-bear-market-rally-for-2022-202211251005

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.