رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

مناقشه در بحبوحه جدال فدرال رزرو ادامه خواهد داشت.

عدم تعادل بانک‌های مرکزی قرار است در هفته‌های آینده AUD/USD ا را پایین بیاورد.

فدرال‌رزرو مناقشه آمیز و ارقام رشد مستحکم ایالات متحده، سهام را عقب‌ برد.

AUD/USD در پایین ترین حد چند ماه اخیر معامله می شود و می تواند رکود خود را تا 0.6770 افزایش دهد.

جفت AUD/USD به 0.6966 سقوط کرد که پایین‌ترین قیمت از ژوئیه 2020 است و زیر 0.7000 معامله می‌شود. این جفت ارز بر اساس تقاضای جدید دلار آمریکا پس از آخرین اعلامیه فدرال رزرو ایالات متحده در مورد سیاست های پولی، بسیار مناقشه آمیز تر از آنچه قبلاً پیش بینی می شد، سقوط کرد.

طوفان عالی برای AUD/USD

افزایش تورم، سیاستگذاران ایالات متحده را در ماه نوامبر به حرکت درآورده است، اما از آن زمان، هر جلسه سیاست پولی موضع جنگ طلبانه تری را به همراه دارد. این بار، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، تقریباً از قبل افزایش, نرخ بهره را در ماه مارس اعلام کرد و درها را برای افزایش نرخ در هر جلسه آتی باز گذاشت. بازار در حال حاضر حداقل چهار افزایش برای سال 2022 و کاهش ترازنامه پس از آن را پیش بینی می کند.

وی خاطرنشان کرد که این تصمیم در بحبوحه رشد اقتصادی قابل توجه و بهبود قابل توجه در بازار کار اتخاذ شده است. در مورد تورم، پاول نگرانی خود را از ادامه افزایش تورم ابراز کرد، اما عزم خود را برای مبارزه با آن نیز روشن کرد.

این تصمیم باعث افزایش ارزش دلار شد و در عین حال سهام را به سمت تاریکی سوق داد، که یک سناریوی عالی برای افت ارزش AUD/USD بود. وال استریت قرار است برای چهارمین هفته متوالی در وضعیت قرمز بسته شود، زیرا سرمایه گذاران نگران افزایش سرسام آور هزینه های وام هستند.

کاهش شدید قیمت طلا نیز با سقوط فلز درخشان بر این جفت تاثیر گذاشت. این فلز درخشان در اواسط هفته به 1853.83 دلار در هر اونس رسید و اکنون در پایین ترین سطح خود از اواسط دسامبر، در حدود 1780 دلار در هر اونس معامله می شود.

بر اساس برآورد اولیه تولید ناخالص داخلی، داده‌های سطح اول ایالات متحده حمایت بیشتری از ارز آمریکایی ارائه کرد، زیرا این کشور با نرخ سالانه 6.9 درصد در سه ماهه آخر سال 2021 رشد کرد. شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی دسامبر به 5.8 درصد در سال گذشته رسید، که کمتر از 6.1 درصد مورد انتظار بود، اگرچه همچنان نشان دهنده ادامه فشارهای تورمی است. مطالعات اصلی به 4.9 درصد بالاتر از پیش بینی 4.8 درصد افزایش یافت. با این حال، اعداد ناامیدکننده ای وجود داشت، زیرا سفارشات کالاهای بادوام در ماه دسامبر 0.9 درصد کاهش یافت، در حالی که برآوردهای اولیه PMI مارکیت ژانویه نشان از انقباض در فعالیت های معاملاتی داشت.

از سوی دیگر، داده‌های استرالیایی که این روزها منتشر شد، کم بود و بر آتش افزود. برآوردهای اولیه PMI بانک مشترک المنافع ژانویه انتظارات را نادیده گرفت و شاخص خدمات به 45 کاهش یافت. اعتماد تجاری NAB در دسامبر به 12- سقوط کرد، در حالی که شاخص قیمت مصرف کننده سه ماهه چهارم به 3.5 درصد سالانه افزایش یافت. در نهایت، شاخص پیشرو دسامبر Westpac در -0.03٪ انتشار شد، بسیار کمتر از 0.12٪ قبلی است.

هفته شلوغی در پیش رو است

هفته پیش رو، هفته شلوغی خواهد بود، که با انتشار PMI رسمی NBS در ژانویه توسط چین شروع می شود و با گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده پایان می یابد.

استرالیا در طول هفته شاخص عملکرد ژانویه AIG، اعتماد معاملاتی NAB سه ماه اخر سال و خرده فروشی دسامبر را منتشر خواهد کرد. بانک مرکزی استرالیا سه شنبه آینده جلسه سیاست پولی خواهد داشت، هرچند انتظار می رود بانک مرکزی سیاست فعلی خود را در حالت تعلیق نگه دارد.

تقویم اقتصاد کلان ایالات متحده شامل PMI رسمی ژانویه ISM و گزارش اشتغال در دسامبر است که انتظار می رود نشان دهد ایالات متحده 238 هزار شغل جدید در ماه اضافه کرده است. انتظار می رود نرخ بیکاری در سطح 3.9 درصد ثابت بماند.

calender

چشم انداز تکنیکال AUD/USD

با توجه به مطالعات تکنیکال، جفت AUD/USD آماده است تا کاهش خود را ادامه دهد. نمودار هفتگی نشان می دهد که یک میانگین حرکتی 200 روزه نزولی مقاومتی را ایجاد می کند و این جفت پس از ناتوانی در پیشروی فراتر از آن به شدت سقوط می کند. در این حال میانگین 20 روزه، رکود خود را تسریع کرد و در حال عبور از زیرمیانگن 100 روزه است، هر دو بالاتر از SMA طولانی ترهستند. در همین حال، شاخص های تکنیکال در سطوح منفی به شدت پایین می آیند.

در نمودار روزانه، حالت نزولی نیز مشخص است، زیرا این جفت ارز زیر میانگین‌های حرکتی کاملاً نزولی در حال رشد هستد، زیرا شاخص‌های تکنیکال به مقادیر بیش‌از حد فروش نزدیک می‌شوند و شیب نزولی خود را حفظ می‌کنند. سطح حمایت مربوطه بعدی 0.6920 است که شکست زیر آن 0.6770 را در معرض دید قرار می‌دهد. فروشندگان احتمالاً دوباره در رویکردهایی به رقم 0.7100 ظاهر می شوند، اگرچه فراتر از دومی، پیشرفت اصلاحی می تواند به سمت منطقه 0.7170/0.7210 ادامه یابد.

AUD/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی AUD/USD

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که این جفت می‌تواند در کوتاه‌مدت کاهش خود را تقویت کند، زیرا فروشنده‌ها با 38 درصد از کارشناسان نظرسنجی پیشتاز بودند. این احساسات پس از آن یک چرخش شدید ایجاد می کند، زیرا خریداران در دیدگاه ماهانه 69 درصد و در چشم انداز سه ماهه 70 درصد هستند. به نظر می رسد که این جفت در حال بهبودی است، اگرچه سود محدود به نظر می رسد، زیرا این جفت به طور میانگین 0.7130 دیده می شود.

از سوی دیگر، نمودار نمای کلی نشان می‌دهد که میانگین‌های حرکت شیب نزولی خود را حفظ می‌کنند، زیرا این جفت در هفته‌های آینده تا 0.6600 پایین‌تر دیده می‌شود، اگرچه بالاتر از 0.7300 نیست. در چشم انداز سه ماهه، بیشتر اهداف بین 0.71 و 0.73 جمع می شوند.

AUD/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/aud-usd-weekly-forecast-bleeding-set-to-continue-amid-feds-hawkishness-202201281547

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.