رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

خریدار‌ها تمایلی به تسلیم شدن در محیط ریسک گریز ندارد.

با وجود سقوط شدید سهام، بحران اوکراین و روسیه تأثیر محدودی بر استرالیا داشت.

بانک مرکزی استرالیا سه شنبه آینده جلسه سیاست پولی خود را برگزار می کند.

AUD/USD برای چهارمین هفته متوالی صعودی است و به دنبال رسیدن به بالاترین حد خود در سال 2022 است.

دلار استرالیا برای چهارمین هفته متوالی در برابر رقیب آمریکایی خود پیش رفت و در پایان هفته در حدود 0.7230 معامله شد. ارز وابسته به کالا از حالت ریسک پایدار کنار رفت و به 0.7283 رسید که بالاترین میزان از اواسط ژانویه است.

در طول هفته، احساسات بازار در کنار عناوین مرتبط با بحران اوکراین و روسیه در نوسان بود. دومی اولی را مورد تهاجم قرار داد و مدعی شد که متحد شدن کیف با ناتو یک نگرانی امنیتی است. حمله نظامی مسکو چرنوبیل را اشغال کرد و روز جمعه به پایتخت رسید، زمانی که روسیه تمایل خود را برای اعزام هیئتی و گفتگو درباره احتمال بی طرف شدن اوکراین ابراز کرد.

این خبر به بازارهای سهام کمک کرد تا بخشی از قدرت از دست رفته در روز پنجشنبه را که به نوبه خود زیربنای دلار آمریکا بود، بازیابی کنند. جو بهتر بازار تاثیر خود را بر قیمت طلا گذاشت، زیرا این فلز درخشان افزایش هفتگی را کاهش داد و اکنون پس از رسیدن به 1974.40 دلار در هر اونس که بالاترین قیمت چند ماهه است، زیر سطح 1900 دلار معامله می شود.

تنش در اروپای شرقی، با این حال، هنوز به پایان نرسیده است. در صورت ادامه تشدید اوضاع، این احساسات ممکن است به بدترین حالت تبدیل شود. اگر مسکو به پیشروی خود به سمت اوکراین ادامه دهد و مذاکرات احتمالی که اخیرا اعلام شده را لغو کند، می‌تواند این وقفه در ریسک کردن را معکوس کند.

تقویم شلوغ استرالیا

در جبهه‌ی داده ها، ارقام استرالیایی متفاوت بودند. احتمالاً نگران کننده ترین شاخص قیمت دستمزد سه ماهه چهارم بود، زیرا در سه ماهه 0.7 درصد و در مقایسه با سال قبل 2.3 درصد پیشرفت کرد. بانک مرکزی استرالیا می‌خواهد دستمزدها را 3 درصد سالانه افزایش دهد تا نرخ‌ها را افزایش دهد. خبرهای خوبی از بخش معاملاتی منتشر شد زیرا PMI های فوریه بانک مشترک المنافع بهتر از حد انتظار وارد شدند.

استرالیا هفته آینده یک تقویم اقتصادی کلان شلوغ دارد که سرنخ های بیشتری در مورد رشد محلی و تصمیمات احتمالی سیاست پولی ارائه می دهد. این کشور تورم اوراق بهادار فوریه TD و خرده فروشی ژانویه را در روز دوشنبه منتشر خواهد کرد و بعداً PMI رسمی را گزارش خواهد کرد. در اواخر هفته، این کشور تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم خود را که با 0.5 درصد QoQ پیش بینی شده و تراز معاملات ژانویه را منتشر خواهد کرد. در نهایت، بانک مرکزی استرالیا قرار است سه شنبه آینده تشکیل جلسه دهد، اگرچه در حال حاضر هیچ تغییری در سیاست فعلی انتظار نمی رود.

calender

چشم انداز تکنیکال AUD/USD

نمودار هفتگی AUD/USD نشان می دهد که ریسک به سمت بالا منحرف شده است، اگرچه تاییدات بیشتری لازم است. این جفت در اوایل ژانویه به 0.7313 رسید و یک شکست واضح بالاتر از سطح باید به متقاعد کردن خریدارها کمک کند. اندیکاتورهای تکنیکال در بازه زمانی ذکر شده همچنان از قرائت های نزدیک به فروش بیش از حد خود بازیابی می شوند و شیب صعودی خود را در سطوح خنثی حفظ می کنند. در همان زمان، قیمت بین میانگین‌های حرکت محبوس باقی می‌ماند، و همه آنها به محدوده 100 پیپ محدود می‌شوند.

نمودار روزانه نشان می‌دهد که این جفت ارز هفته را بالای میانگین صعودی 20 روزه و در زیر میانگین نزولی 100 روزه  سپری کرده است. در این میان، شاخص‌های تکنیکال، در سطوح مثبت به سمت بالا حرکت کردند، اما در پایین‌تر از بالاترین سطح هفتگی خود باقی ماندند و نتوانستند یک گام دیگر به شمال را تأیید کنند.

شکستن منطقه قیمت 0.7310 باید منجر به تست 0.7400 شود، در حالی که بالاتر از دومی، رالی می تواند به سمت 0.7470 ادامه یابد. منطقه حمایت فوری 0.7150 و به دنبال آن سطح 0.7090 است.

Technical outlook

نظرسنجی احساسات AUD/USD

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet به افزایش نزولی اشاره می‌کند، زیرا این جفت در نمای هفتگی خنثی است، اما در نمای ماهانه و سه ماهه نزولی است. این جفت به طور متوسط بین 0.7100 و 0.7200 در سه بازه زمانی مورد مطالعه مشاهده می شود که نشان دهنده عدم قطعیت مداوم است.

نمودار نمای کلی نشان می دهد که میانگین های حرکتی بدون جهت هستند، زیرا گسترش اهداف ممکن کاملاً یکنواخت است. شایان ذکر است که این جفت به سختی از سطح 0.7400 در هفته های آینده فراتر رفته است، اما با گذشت زمان، احتمال شکست به زیر 0.7000 افزایش می یابد.

sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/aud-usd-weekly-forecast-bulls-not-willing-to-give-up-to-the-risk-averse-environment-202202251549

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.