رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

قیمت در حال تست بالاترین ناحیه‌ی ماه اکتبر، بعد چی؟

عدم تعادل بانک های مرکزی این روزها توسط فعالان بازار نادیده گرفته شد.

تشدید تنش ها در اروپای شرقی به زودی اثرات خود را بر استرالیا خواهد گذاشت.

AUD/USD از نظر تکنیکال صعودی است و به زودی می تواند از 0.7600 فراتر رود

جفت AUD/USD برای دومین هفته متوالی پیشرفت کرد و به بالاترین حد خود در سال 2022 یعنی 0.7536 رسید. علیرغم یک محیط به طور کلی ریسک گریز، دلار استرالیا به کمک قیمت کالاها توانست قدرت خود را افزایش داد. تهاجم روسیه به اوکراین نگرانی‌هایی را در مورد عرضه جهانی ایجاد کرد و قیمت نفت و گاز طبیعی را به بالاترین حد چند ساله رساند. جو ناامیدکننده بازار همچنین به قیمت طلا کمک کرد، که به نوبه خود زیربنای استرالیا بود.

پاول در مقابل لو

علیرغم اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا، با اشاره به افزایش 50 واحدی نرخ بهره در نشست آتی ماه مه، نسبت به سیاست پولی تهاجمی تر شد، عدم تعادل بانک مرکزی تاثیری بر این جفت ارز نداشت. او همچنین توضیح داد که آنها احتمالاً برنامه های کاهش ترازنامه را تا زمان تصمیم بعدی تکمیل خواهند کرد.

از سوی دیگر، فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا، موضع کرونا را حفظ کرد و به سختی نشان داد که امکان افزایش نرخ قبل از پایان سال وجود دارد. طبق نمودار نقطه ای، ایالات متحده شش مورد دیگر را برای سال 2022 در اختیار دارد.

با این حال، تشدید تنش ها در جبهه اوکراین و روسیه که قیمت کالاها را افزایش می دهد،این امر برای حفظ دلار استرالیا برای مدت طولانی در سمت برنده کافی نخواهد بود. کمبودها و مسائل مربوط به زنجیره تامین احتمالاً در همه اقتصادهای بزرگ توسعه یافته تشدید شده و عوارض خود را خواهد گذاشت.

داده های استرالیا موفق نشدند. بر اساس برآوردهای اولیه، شاخص‌های PMI بانک منافع مشترک ماه مارس، بدتر از پیش‌بینی‌ها بودند، اما در نواحی توسعه‌یافته باقی ماندند. در ایالات متحده، سفارشات کالاهای بادوام فوریه 2.2% کاهش یافت، که بسیار بدتر از -0.5% مورد انتظار بود. برآوردهای اولیه Markit از PMI مارس ایالات متحده خوش‌بینانه بود، در حالی که مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 18 مارس به 187 هزار کاهش یافت و از انتظارات پیشی گرفت. در نهایت، شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان مارس 59.4 تایید شد.

استرالیا فروش خرده فروشی فوریه را هفته آینده منتشر خواهد کرد، پیش بینی افزایش 1٪. این کشور همچنین اعتبار بخش خصوصی و مجوزهای ساختمانی را در فوریه منتشر خواهد کرد. همچنین، چین PMI های رسمی NBS ماه مارس را معرفی خواهد کرد، که انتظار می رود بخش تولید در محدوده انقباض قرار گرفته باشد.

ایالات متحده گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی را منتشر خواهد کرد که انتظار می رود نشان دهد این کشور 450 هزار شغل جدید در ماه مارس اضافه کرده است، در حالی که انتظار می رود نرخ بیکاری 3.7٪ چاپ شود. همچنین، این کشور PMI تولید ISM مارس را منتشر خواهد کرد.

Calender

چشم انداز تکنیکال AUD/USD

از نقطه نظر تکنیکال، AUD/USD آماده است تا سود خود را افزایش دهد. نمودار هفتگی نشان می دهد که آن را فراتر از میانگین حرکتی خود ادامه داده است، در حالی که شاخص های تکنیکال حرکت صعودی قوی در سطوح مثبت ارائه می دهند.

سطح مقاومت فوری بالاترین ماهانه اکتبر 2021 در 0.7554 و پس از آن سطح 0.7600 است. بالاتر از دومی، این جفت می تواند رالی خود را به سمت منطقه قیمتی 0.7670 افزایش دهد. از سوی دیگر، اگر این جفت ارز به زیر 0.7490 سقوط کند، و پس از آن به سطح 0.7400 نزدیک شود، کاهش اصلاحی می تواند آغاز شود، جایی که خریداران باید برای حفظ روند صعودی ادامه دهند.

Technical outlook

نظرسنجی احساسیAUD/USD

نظرسنجی پیش بینی FXStreet منعکس کننده گمانه زنی های فزاینده برای AUD/USD است که آخرین رشد خود را اصلاح می کند. انتظار می‌رود این جفت ارز در کوتاه‌مدت در حدود 0.7500 باقی بماند، اما پس از آن نزولی شود و به هر حال بالای سطح 0.7300 باقی بماند. کسانی که انتظار دارند این جفت عقب نشینی کنند، حدود 80 درصد از کارشناسان نظرسنجی در نمایش های ماهانه و فصلی هستند.

نمودار نمای کلی نشان می دهد که خریدارها در کنترل کامل هستند، زیرا میانگین های حرکتی در سه بازه زمانی مورد مطالعه به شدت بالاتر می روند. احتمال یک سمت به زیر آستانه 0.7000 به شدت کاهش یافته است، به طوری که بیشتر اهداف همچنان بالای 0.7200 انباشته می شوند.

Sentiment outlook

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/aud-usd-weekly-forecast-test-of-october-2021-on-the-cards-then-what-202203251549

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.