رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

تصمیم بانک مرکزی اروپا و حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در مرکز توجه قرار دارند.

فدرال رزرو آمریکا پیش بینی کرد که سیاست پولی تهاجمی برای سال 2022 تشدید شود.

بانک مرکزی اروپا به احتمال زیاد مواضع صبر و انتظار خود را حفظ خواهد کرد.

EUR/USD از نظر تکنیکال نزولی است و می تواند در کوتاه مدت به رقم 1.1000 برسد.

جفت EUR/USD نزدیک به رقم 1.1100 معامله می شود، در سطوحی که آخرین بار در ماه مه 2020 مشاهده شده بود. دلار آمریکا از ابتدای هفته افزایش یافت اما به دنبال اعلام سیاست پولی فدرال رزرو ایالات متحده افزایش یافت.

فدرال رزرو تهاجمی ارزش دلار را افزایش می دهد

بانک مرکزی ایالات متحده همانطور که انتظار می رفت، نرخ ها و کاهش نرخ ها را بدون تغییر نگه داشت و مجدداً تأکید کرد که حمایت مالی مرتبط با پاندمی بیماری در ماه مارس به پایان می رسد. با این حال، رئیس جروم پاول در کنفرانس مطبوعاتی خود سیگنال‌های مناقشه‌آمیز زیادی ارائه کرد. او اشاره ای به صعود در ماه مارس کرد و افزود که امسال در هر جلسه افزایش را رد نمی کند.

در مورد کاهش ترازنامه، او تاریخ خاصی را ذکر نکرد، زیرا کمیته همچنان در حال بحث در مورد چگونگی انجام آن است، اگرچه مسلم است که در اواخر سال شروع خواهد شد. در ماه دسامبر، سیاستگذاران در حال بررسی کاهش دارایی‌های اوراق قرضه با جایگزین نکردن اوراق قرضه سررسید، به جای پایان دادن به خرید بودند، رویکردی کاملاً تهاجمی برای موضوع.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که تورم در بزرگترین اقتصاد جهان همچنان در حال افزایش است و در حال حاضر 7 درصد سالانه است که بالاترین میزان در چند دهه است. پاول خاطرنشان کرد که تورم بالا تهدیدی برای بازار کار است که همچنان به سمت هدف فدرال رزرو پیش می رود. یک سیاست پولی سخت‌تر باید فشار قیمت‌ها را در اقتصادی که برای مقابله با نرخ‌های بالاتر سالم است، مهار کند. اگر فدرال رزرو به طور موثر خرید اوراق خزانه را کاهش دهد، بازدهی افزایش می یابد و هزینه های استقراض حتی گران تر می شود.

در واکنشی فوری به این خبر، وال استریت سقوط کرد و شاخص‌های اصلی برای چهارمین هفته متوالی ضرر کردند. رکود ادامه دار هنوز نگران کننده نیست، اما پاول ممکن است مجبور شود سرعت انقباض خود را کاهش دهد اگر فروش وحشتناک سهام را تحت تاثیر قرار دهد.

اما به طور کلی، بازارهای مالی به خوبی از آن استقبال کردند. بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از اعلام فدرال رزرو به 1.86 درصد رسید و پس از آن عقب نشینی کرد و هفته را در حدود 1.79 درصد به پایان رساند.

رشد قابل توجه همراه با فشارهای مداوم قیمتی

داده‌های ایالات متحده منتشر شده در این هفته متفاوت بود، اگرچه دلار آمریکا از رقم تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه چهارم افزایش بیشتری پیدا کرد، زیرا نشان داد که این کشور با سرعت سالانه 6.9 درصد در سه ماهه آخر سال 2021 رشد کرده است. ایالات متحده گزارش شخصی دسامبر را منتشر کرد. شاخص قیمت مخارج مصرف در روز جمعه که به 5.8 درصد در سال گذشته رسید، کمتر از 6.1 درصد مورد انتظار بود، اگرچه همچنان نشان دهنده ادامه فشارهای تورمی است. مطالعه‌های اصلی به 4.9 درصد بالاتر از پیش بینی 4.8 درصد افزایش یافت.

به غیر از آن، مارکیت برآوردهای اولیه PMI ژانویه خود را منتشر کرد. ارقام ایالات متحده بسیار ناامید کننده بودند، زیرا شاخص خدمات از 57.6 به 50.9 کاهش یافت، در حالی که شاخص تولید از 57.7 قبلی به 55 کاهش یافت. علاوه بر این، سفارشات کالاهای بادوام در ماه دسامبر به طور غیرمنتظره ای 0.9% کاهش یافت، در حالی که شاخص تمایل مصرف کننده میشیگان در ژانویه به 67.2 کاهش یافت.

مارکیت همچنین برآوردهای اولیه PMI اتحادیه را منتشر کرد. ارقام آلمان خوشبین بودند، اما به طور کلی، گسترش بخش خدمات در سراسر منطقه ضعیف بود، در حالی که بخش تولید به شدت رشد کرد.

نظرسنجی ژانویه آلمان IFO نشان داد که جو کسب و کار به 95.7 رسیده است، اگرچه ارزیابی وضعیت فعلی به 96.1 کاهش یافته است. نظرسنجی اعتماد مصرف‌کننده GFK در فوریه در -6.7 منتشر شد که بهتر از -7.8 مورد انتظار بود. در نهایت، تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه چهارم در این کشور با 0.7- درصد QoQ، بدتر از 0.3- درصد مورد انتظار بود. اتحادیه اروپا تنها شاخص احساسات اقتصادی ژانویه را منتشر کرد که از 113.8 در ماه قبل به 112.7 کاهش یافت.

هفته شلوغ پیش رو با بانک مرکزی اروپا و NFP

هفته پیش رو با انتشار تخمین اولیه تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم توسط اتحادیه اروپا که 0.3 درصد در QoQ پیش بینی شده است، و آلمان تخمین های اولیه از ارقام تورم ژانویه را منتشر خواهد کرد. این کشور در روز سه‌شنبه زمانی که ایالات متحده PMI رسمی ISM Manufacturing را منتشر می‌کند، آمار خرده‌فروشی دسامبر و بیکاری ژانویه را منتشر خواهد کرد.

در اواخر هفته، اتحادیه اروپا آخرین ارقام تورم و خرده فروشی ماه دسامبر را ارائه خواهد کرد، در حالی که بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه جلسه سیاست پولی خواهد داشت. انتظار می رود بانک مرکزی در کنار رویکرد محتاطانه نسبت به تغییرات آتی، سیاست فعلی خود را بدون تغییر حفظ کند.

تا پایان هفته، تمرکز روی ارقام اشتغال ایالات متحده خواهد بود، زیرا این کشور گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی دسامبر را منتشر خواهد کرد که انتظار می رود نشان دهد ایالات متحده 238 هزار شغل جدید در ماه اضافه کرده است. انتظار می رود نرخ بیکاری در سطح 3.9 درصد ثابت بماند.

cover

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD  پایین آمد و در نزدیکی 1.1120 معامله می شود . نمودار هفتگی نشان می دهد که این جفت نزول خود را از سر گرفته است و در آستانه سقوط بیشتر است، زیرا شاخص های تکنیکال به طور محکم به سمت جنوب نزدیک به میزان فروش بیش از حد پیش می روند. در همین حال، میانگین حرکتی 20 روزه از زیرمیانگین  100 و 200 روزه عبور کرده است و شیب شدید نزولی را بسیار بالاتر از سطح فعلی حفظ کرده است.

نمودار روزانه نشان می دهد که این جفت به میزان فروش بیش از حد خود رسیده است. شاخص‌های تکنیکال در میان محدوده محدود روز جمعه در سطوح شدید تثبیت شده‌اند، در حالی که این جفت بسیار پایین‌تر از میانگین‌های حرکتی نزولی است. این جفت ممکن است قبل ازصعود یک گام جدید پایین تر اصلاح شود، اما سود فروش احتمالاً در منطقه قیمت 1.1185/1.1220 همسو خواهد شد. اگر بتواند از این ناحیه مقاومت شکسته شود، این جفت می تواند به 1.1300 نزدیک شود. از سوی دیگر، شکست به زیر قیمت 1.1100 باید منجر به آزمون سطح بحرانی روانی 1.1000 شود.EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که کسانی که روی کف‌های پایین‌تر شرط‌بندی می‌کنند در کوتاه‌مدت اکثریت را تشکیل می‌دهند و بیشتر اهداف بین 1.10 و 1.11 جمع می‌شوند. گسترش اهداف احتمالی در نمای ماهانه گسترش می یابد اما در چشم انداز سه ماهه دوباره کاهش می یابد. به طور متوسط، این جفت در حدود سطح فعلی در سه بازه زمانی مورد مطالعه دیده می‌شود، اگرچه خریدارها اکثریت را در چشم انداز ماهانه تشکیل می‌دهند و 50 درصد از کارشناسان نظرسنجی به دنبال پیشرفت اصلاحی رو به بالا هستند.

نمودار نمای کلی نشان می دهد که منطقه 1.1400 به یک منطقه مقاومت بلندمدت تبدیل شده است، همچنین احتمال سقوط زیر 1.1000 بیشتر شده است، با چند تحلیلگر که برای افزایش به سمت 1.0800 شرط بندی می کنند. هر سه میانگین متحرک شیب ثابتی نزولی دارند.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-ecbs-decision-and-nonfarm-payrolls-take-center-stage-202201281529

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.