رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

فدرال رزرو در موقعیت دشوار قرار دارد.

اختلالات مرتبط با پاندمی احتمالاً تورم را در سراسر جهان حتی بالاتر می برد.

فدرال رزرو آمریکا تصمیم سیاست پولی خود را در 26 ژانویه اعلام خواهد کرد.

EUR/USD در بلندمدت کاهش خود را از سر می گیرد و می تواند به پایین ترین حد سال 2021 برسد.

جفت EUR/USD آخرین دستاوردهای خود را رها کرد و به منطقه امن خود بازگشت، تنها چند پیپ بالاتر از رقم 1.1300. این جفت در روز سه‌شنبه زمانی که معامله‌گران آمریکایی به کار خود بازگشتند و بازده اوراق قرضه دولتی را به سطوحی که آخرین بار در فوریه 2020 مشاهده شده بود رساندند، بیشترین ریان را دید.

کووید، تورم و بازده

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری در روز چهارشنبه به 1.903 درصد رسید، زیرا سود سفته بازی نشان دهنده نگرانی آن در مورد افزایش سرسام آور تورم بود و پیش بینی می کرد که فدرال رزرو باید زودتر از حد انتظار نرخ بهره را افزایش دهد. گزارش 2 ساله روز سه شنبه برای اولین بار در دو سال گذشته 1 درصد بازده داشت.

اما این فقط در ایالات متحده نیست. بازده اوراق قرضه 10 ساله آلمان برای اولین بار در سه سال گذشته در محدوده مثبت معامله شد، زیرا تورم آلمان در ماه دسامبر 5.3 درصد سالانه تایید شد. در همین حال، برای اتحادیه اروپا، در همان دوره به 5 درصد رسید، که هر دو بالاترین سطح در چند دهه است. در همان ماه، تورم ایالات متحده به 7 درصد سالانه رسید، نرخی که از سال 1982 مشاهده نشده است.

سناریوی کوتاه مدت امیدوارکننده به نظر نمی رسد. جهان در مارس 2020 در بهبوهه ظهور همه‌گیری کووید-19 متوقف شد و بیشتر سال 2021 را با مشکلات کمبود عرضه و مشکلات گلوگاه در مسیر بهبود اقتصادی سپری کرد. در پایان نوامبر 2021، آفریقای جنوبی کشف یک سویه جدید کروناویروس به نام Omicron را اعلام کرد. سه ماه پیش نمی‌دانستیم که نوع جدید مانند آتش‌سوزی در سراسر جهان گسترش می‌یابد و بهبود اقتصادی را دو قدم به عقب در میان سطوح بی‌سابقه سرایت، در سطح جهانی، سوق می‌دهد.

در ماه دسامبر، موارد در سراسر جهان حدود 500 هزار نفر بود. در دو هفته گذشته، تعداد موارد جدید شناسایی شده در سطح جهان به بیش از 3 میلیون در روز رسید و ایالات متحده در 24 ساعت 1.35 میلیون را گزارش کرد. دولت‌ها از قرنطینه اجتناب می‌کنند، اما تعداد زیادی از کارگرانی که قادر به حضور در محل کار خود نیستند، بر کسب‌وکارها و در نتیجه بر پیشرفت اقتصادی تأثیر می‌گذارد.

این هفته، ایالات متحده گزارش داد که مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 7 ژانویه به طور غیرمنتظره ای به 286 هزار افزایش یافت، بسیار بدتر از 220 هزار مورد انتظار و بالاترین رقم از اکتبر.

اشتغال می تواند برای سیاست گذاران مشکل ایجاد کند

تصمیمات بانک مرکزی معمولاً بر دو پایه است: اشتغال کامل و فشار کنترل شده بر قیمت. تا ماه دسامبر، فدرال رزرو ایالات متحده برای تسریع کاهش شدید حمایت مالی خود برای مهار تورم، به آنچه «بازار کار در نزدیکی اشتغال کامل» می‌خواند، تکیه می‌کرد. سوال بزرگ این روزها این است که آیا فدرال رزرو واقعاً می‌تواند طبق برنامه پیش برود، زیرا بخش شغلی از آخرین موج کرونا رنج می‌برد.

بانک مرکزی ایالات متحده هفته آینده جلسه سیاست پولی خواهد داشت و تصمیم سیاست پولی را در 26 ژانویه اعلام خواهد کرد. در حال حاضر هیچ اقدامی پیش بینی نمی شود، اگرچه فعالان بازار امیدوارند نکات روشن تری در مورد افزایش نرخ بهره در آینده ارائه شود. سرمایه گذاران در اولین افزایش نرخ برای مارس 2022 و حداقل سه افزایش در طول سال قیمت گذاری می کنند.

از سوی دیگر، بانک مرکزی اروپا در سوی دیگر این طیف قرار دارد. سیاستگذاران اروپایی مدام اذعان دارند که تورم بالا و مداوم ممکن است بیشتر از حد انتظار دوام بیاورد و حتی بالاتر از منطقه امن آنها باشد، اما تا به امروز، با حفظ موضع محتاطانه، مایل به بازیابی حمایت مالی نیستند.

رویدادهای سطح اول ایالات متحده در راه است

فراتر از آمارهای اشتغال و تورم، تقویم اقتصاد کلان شامل نظرسنجی ژانویه ZEW بود که نشان داد تمایلات اقتصادی در کشور و اتحادیه بهبود یافته است، اگرچه ارزیابی وضعیت فعلی به شدت کاهش یافته است. برآورد اولیه اعتماد مصرف کننده اتحادیه اروپا به 8.5- رسید که بهتر از حد انتظار بود.

هفته آینده با انتشار برآوردهای اولیه PMI ژانویه خود برای اتحادیه اروپا و ایالات متحده توسط مارکیت آغاز می شود. در اواخر هفته، آلمان نظرسنجی ژانویه IFO را در مورد وضعیت کسب و کار و نظرسنجی GFK مصرف کننده در فوریه منتشر خواهد کرد، در حالی که اتحادیه اروپا شاخص احساسی اقتصادی ژانویه را منتشر خواهد کرد.

economic calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

از دیدگاه تکنیکال، به نظر می رسد جفت EUR/USD آماده از سرگیری نزول خود است. هفته را نزدیک به 23.6% اصلاحی 1.1691/1.1185 و افت خود در 1.1305 به پایان می رساند، که پس از نزدیک شدن به 61.8% اصلاحی همان کاهش 1.1495 در هفته قبل.

در نمودار هفتگی، میانگین 20 روزه از سطوح طولانی تر و سطح مقاومت فیبوناچی ذکر شده عبور کرده است که به نوعی نشان دهنده علاقه فروش قوی است. در این میان، شاخص‌های تکینیکال پس از اصلاح شرایط فروش بیش از حد در دسامبر، کاهش خود را در سطوح منفی از سر گرفتند.

این جفت در نمودار روزانه خنثی به نزولی است، همانطور که در معاملات زیر مینگین 20 روزه برای سومین روز متوالی ثابت است، و از آنجایی که میانگین های حرکتی طولانی تر شیب نزولی خود را بسیار بالاتر از سطح فعلی حفظ می کنند. در عین حال، نشانگرهای تکنیکال در اطراف خطوط میانی خود بدون استحکام جهت مشخص می چرخند.

لغزش تا 1.1300 باید به نفع ادامه نزولی به سمت منطقه 1.1220 باشد، در حالی که در پایین تر از دومی، این جفت می تواند سقوط خود را به زیر سطح 1.1185 در سال 2021 به منطقه قیمت 1.1160 برساند.

سطح مقاومت ایستا قوی در 1.1385 وارد می شود و پس از آن منطقه قیمت 1.1440 در مسیر حرکت به منطقه 1.1500 قرار می گیرد.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که EUR/USD در هفته‌های آینده وارد پیچ فروش خواهد شد. فروشنده‌ها در سه بازه زمانی مورد مطالعه اکثریت را تشکیل می دهند و با گذشت زمان افزایش می یابد. این جفت در چشم انداز هفتگی به طور میانگین 1.1330 و در سه ماهه به 1.1183 کاهش یافته است.

در نمودار کلی، میانگین‌های حرکت شیب‌های نزولی را ارائه می‌دهند که با گذشت زمان، ممنتوم افزایش می‌یابد. در دیدگاه سه ماهه، بیشتر اهداف بین 1.10 و 1.12 جمع می شوند، در حالی که تعداد کمی از تحلیلگران انتظار پایین تر از این را دارند.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-federal-reserve-between-a-rock-and-a-hard-place-202201211526

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.