رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

پیش بینی هفتگی EUR/USD

مهار تورم، بحران جدید جهان

داده های اروپا بر بانک مرکزی اروپا فشار می آورد تا اقدامات مناقشه‌آمیزتری اتخاذ کند.

تورم ایالات متحده، سرمایه گذاران را با افزایش 50 واحدی نرخ بهره در ماه مارس سوق داد.

صعود بلندمدت EUR/USD بعید است مگر اینکه از آستانه 1.1500 عبور کند.

دلار آمریکا برای بازیابی بخشی ازقدرت از دست رفته پس از اعلام ECB تلاش کرد و تا حدی موفق شد. تورم فزاینده و واکنش بانک‌های مرکزی به آن کاتالیزور اصلی بازار از اواسط سال 2021 بوده است و این همان چیزی بود که بازار را در این هفته حرکت داد. ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده ژانویه را گزارش کرد که به 7.5 درصد در سال افزایش یافت که بالاترین میزان از فوریه 1982 بود.

فشار بر بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو افزایش می یابد

واکنش فوری به این تیتر این بود که سرمایه گذاران به سرعت برای افزایش نرخ بهره 50 bps از سوی فدرال رزرو ایالات متحده در ماه مارس هجوم آوردند. همچنین، وال استریت چرخشی به سمت نزول گرفت، در حالی که بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده افزایش یافت و بازده اوراق 10 ساله خزانه داری را برای اولین بار از سال 2019 به 2.036 درصد رساند.

دلار مورد توجه فعالان بازار قرار گرفت، اگرچه نبرد بین روند نزولی سابق و سیاست پولی سخت‌تر همچنان ادامه دارد. جفت EUR/USD پس از رسیدن به بالاترین حد خود در سال 2022 یعنی 1.1494 در روز پنجشنبه، در حدود 1.1400 معامله می شود.

در آن طرف اقیانوس، آلمان CPI سالانه ژانویه را 5.1% در سال تایید کرد. علاوه بر این، کمیسیون اروپا انتظارات تورمی خود را برای سال جاری به 3.5 درصد افزایش داد، اما همچنان انتظار دارد که در سال 2023 کاهش یابد و آن را در 1.7 درصد مشاهده کند. فشارهای قیمتی ناشی از اختلال در عرضه و بحران انرژی است که با تنش های ژئوپلیتیکی بین روسیه و اوکراین تشدید شده است. در نهایت، یواخیم ناگل، رئیس بانک مرکزی اروپا، اشاره کرد که بانک مرکزی اروپا ممکن است در اواخر سال جاری نرخ بهره را افزایش دهد، که همه اینها بر بانک مرکزی اروپا فشار می آورد تا موضع مناقشه‌آمیز تری در قبال سیاست پولی اتخاذ کند.

اعتماد به نفس کافی نیست

به غیر از تورم و بانک‌های مرکزی، بازیکنان بازار سرنخ‌های کمی از تقویم اقتصاد کلان دریافت کردند. بر اساس گزارش Sentix، اعتماد سرمایه گذاران در اتحادیه اروپا در ماه فوریه به 16.6 افزایش یافت، در حالی که تولید صنعتی آلمان در دسامبر بیش از پیش بینی ها کاهش یافت و 0.3 درصد کاهش یافت. داده های ایالات متحده دلگرم کننده بود، زیرا تراز تجاری کالاها و خدمات دسامبر کسری 80.73 میلیارد دلاری را بهتر از پیش بینی ها نشان داد. در نهایت، برآورد اولیه شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان در فوریه 61.7 چاپ شد که بسیار بدتر از آنچه پیش بینی می شد.

هفته پیش رو با انتشار تجدید نظر اتحادیه اروپا در تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم آغاز می شود که انتظار می رود 0.3 درصد QoQ تایید شود. آلمان نظرسنجی فوریه ZEW را در مورد احساسات اقتصادی منتشر خواهد کرد، در حالی که ایالات متحده فروش خرده فروشی در ژانویه را با رشد 1.7 درصدی ماهانه رونمایی خواهد کرد. در نهایت، FOMC صورتجلسه آخرین جلسه را منتشر خواهد کرد.

Calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

نمودار هفتگی جفت EUR/USD آمریکا نشان می دهد که صعود بلندمدت بیشتر احتمال کمی دارد. نمودار هفتگی نشان می دهد که این جفت از میانگین حرکتی 200 روزه نزولی عقب نشینی کرده است و در حال حاضر حول یک میانگین 20 روزه کاملاً نزولی شناور است. شاخص های تکنیکال در همان نمودار از اطراف خطوط میانی خود عقب نشینی کرده اند و شیب نزولی ملایمی را ارائه می دهند. به طور کلی، نمودار نشان می دهد که خریدارها متقاعد نشده اند.

نمودار روزانه نشان می دهد که این جفت به حرکت در اطراف یک میانگین 100 روزه نزولی ادامه می دهد و نمی تواند از آن دور شود. میانگین 20 روزه در حدود 1.1340 بدون جهت است و حمایت میکند. در همین حال، شاخص‌های تکنیکال قدرت صعودی خود را از دست داده‌اند و در سطوح مثبت اندکی پایین‌تر شده‌اند که نشان‌دهنده کاهش آتی نیستند.

پس از تحلیل به روز رسانی های بانک مرکزی، بازار همچنان به دنبال یک روند است. این جفت می تواند یک بار بالاتر از رقم 1.1500 صعودی شود و سود خود را به سمت منطقه قیمتی 1.1620 گسترش دهد. از سوی دیگر، یک لغزش به زیر 1.1320 باید در را برای یک نزول تندتر به سمت سطح 1.1260 باز کند، و سپس پایین ترین سطح سال را در 1.1120 قرار دهد.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

نظرسنجی پیش بینی FXStreet به ادامه نزولی در EUR/USD اشاره دارد. مشاهده می‌شود که این جفت در بازه زمانی مورد مطالعه در حال سقوط هستند، با کسانی که برای سطوح پایین‌تر تا بیش از 70 درصد در چشم‌انداز ماهانه و فصلی شرط‌بندی می‌کنند. به طور متوسط، این جفت در بالای 1.1200 نگه داشته می شود با این وجود، اکثر اهداف در هر بازه زمانی مورد مطالعه بین 1.1000 و 1.1400 قرار دارند.

نمودار نمای کلی نشان می دهد که با وجود برخی تثبیت های پیش بینی شده در هفته های آینده، روند نزولی همچنان ادامه دارد. میانگین حرکت قدرت صعودی قبلی خود را از دست داده و خنثی شده است.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-taming-inflation-the-new-global-challenge-202202111532

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.