رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

طوفان عظیم برای افزایش ارزش دلار.

بانک‌های مرکزی برای تشدید سیاست‌های پولی عجله دارند زیرا تورم کاهش نمی‌یابد.

بحران روسیه و اوکراین همچنان بر بازارهای مالی حاکم است.

ریزش EUR/USD به طور محکم در جای خود قرار دارد، پایین ترین سطح برای سال در پیش رو است.

جفت EUR/USD در طول هفته بر اساس احساسات معامله شد و آن را در حدود 1.1000 به پایان رساند. این جفت ارز روز دوشنبه به 1.0855 سقوط کرد که پایین ترین سطح از ماه می 2020 بود، زیرا بحران روسیه و اوکراین در حال تشدید شدن است. نگرانی ها به طور موقت در اواسط هفته کاهش یافت زیرا کیف یک راه حل دیپلماتیک را روی میز گذاشت، اما فایده ای نداشت. این روحیه در بیشتر هفته پایین بود، اگرچه روز جمعه پس از اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت «تغییرات مثبت خاصی» در مذاکرات با اوکراین وجود دارد، چرخش مثبتی پیدا کرد. از سوی دیگر، رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی خاطرنشان کرد که برای رسیدن به پیروزی زمان و صبر لازم است.

شانزده روز جنگ

گلوله باران روسیه از اوکراین در طول هفته ادامه داشته است، راهروهای انسانی کمیاب بوده اند و راهروهایی که مسکو باز کرده است به روسیه یا بلاروس منتهی می شود. تحریم‌های بین‌المللی با ممنوعیت واردات نفت خام و محصولات مرتبط با انرژی از روسیه از سوی ایالات متحده در این هفته و عجله اروپا برای یافتن جایگزین‌هایی برای گاز، افزایش یافت.

با این حال، قاره کهن هنوز به گاز روسیه وابسته است. تقریبا 60 درصد نیازهای منطقه به واردات بستگی دارد که نیمی از آن از همسایه آسیایی آنها تامین می شود. کمیسیون اروپا برنامه هایی را برای کاهش دو سوم گاز روسیه تا پایان سال 2022 و پایان دادن به تمام واردات تا سال 2030 اعلام کرده بود. همچنین نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که آنها تا پایان سال جاری محصولات نفتی را به تدریج حذف خواهند کرد.

ECB در عین حال هم مناقشه‌جو و هم صلح‌جو

فراتر از هرج و مرج اروپای شرقی، هفته گذشته سیاست پولی بانک مرکزی اروپا اعلام شد. بانک مرکزی اروپا همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره را بدون تغییر نگه داشت، اگرچه بانک مرکزی اعلام کرد که برنامه خرید دارایی را در سه ماهه سوم سال زودتر از حد انتظار پایان می دهد. این برنامه در آوریل 40 میلیارد یورو، در ماه مه 30 میلیارد یورو و در ژوئن 20 میلیارد یورو خواهد بود.

رئیس‌ کریستین لاگارد گفت که احتمالاً تورم در میان‌مدت در سطح هدف ۲ درصدی بانک مرکزی تثبیت می‌شود، و افزود که حمله مسکو به اوکراین نقطه عطفی برای اروپا است و تأثیر مادی بر فعالیت‌های اقتصادی و تورم خواهد داشت. در نتیجه، بانک مرکزی پیش بینی رشد خود را به سمت پایین اصلاح کرد و افزایش فشارهای تورمی را پیش بینی کرد.

تورم آمریکا به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسید

ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده فوریه خود را در روز پنجشنبه گزارش داد که همانطور که انتظار می رفت به 7.9 درصد سالانه افزایش یافت، اما همچنان بالاترین میزان در چند دهه است. این عنوان یک هفته قبل از نشست سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا منتشر شد. انتظار می رود بانک مرکزی برای اولین بار از سال 2018 نرخ بهره را افزایش دهد و سیاست گذاران احتمالاً به سرعت بیشتر افزایش در سال 2022 اشاره خواهند کرد.

چند هفته پیش، رئیس جروم پاول به افزایش 25 واحدی اشاره کرد که کمی امیدها را برای حرکت 50 واحدی کاهش داد. با این وجود، آخرین ارقام تورم افزایشی بزرگتر از آنچه پاول در شهادتش در مقابل کنگره اعلام کرده بود به جدول بازگرداند.

آشفتگی سیاسی، افزایش سرسام‌آور قیمت‌های کالاها و سیاست‌های پولی سخت‌تر، ترکیبی عالی برای ادامه معاملات بدون ریسک است که در نهایت به نفع دلار خواهد بود.

در میان سایر داده‌های مرتبط منتشر شده در چند روز گذشته، اتحادیه اروپا تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه چهارم را 0.3 درصد تأیید کرد، در حالی که تورم آلمان در ماه فوریه به 7.6 درصد سالانه افزایش یافت. در نهایت، برآورد اولیه شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده در مارس 59.7 چاپ شد که بسیار بدتر از آنچه پیش بینی می شد.

فراتر از تصمیم فدرال رزرو، هفته آینده فروش خرده فروشی در فوریه ایالات متحده را به همراه خواهد داشت. آلمان نظرسنجی ZEW در ماه مارس را در مورد احساسات اقتصادی منتشر خواهد کرد، در حالی که اتحادیه اروپا قرائت نهایی برآوردهای تورم فوریه خود را منتشر خواهد کرد.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

این جفت برای چهارمین هفته متوالی یک کف و یک سقف پایین‌تر را به ثبت رسانده است که نشان‌دهنده روند نزولی غالب است و نشان‌دهنده لغزش‌های بیشتر در آینده است. هنگام اندازه‌گیری رکود امسال، این جفت نتوانست بالاتر از 38.2% اصلاحی فیبوناچی در 1.1067، یک سطح مقاومت مرتبط، به دست بیاورد.

نمودار هفتگی نشان می‌دهد که ریسک به سمت نزولی می‌ماند، زیرا این جفت ارز بسیار پایین‌تر از میانگین‌های حرکتی نزولی معامله می‌شود. در عین حال، شاخص‌های فنی در نزدیکی پایین‌ترین سطح اخیر خود قرار دارند، بدون اینکه نشانه‌ای از فرسودگی نزولی داشته باشند.

قرائت‌های تکنیکال در نمودار روزانه نشان می‌دهد که ریسک به سمت نزول منحرف می‌شود، زیرا شاخص‌های تکنیکال پس از تصحیح حالت بیش از حد فروش به خوبی در محدوده منفی تثبیت شده‌اند. در همان زمان، سرهای میانگین 20 روزه کاملاً پایین تر، بسیار بالاتر از سطح فعلی و پایین تر از سرهای بلندتر هستند که شیب نزولی را نیز ارائه می دهند.

سطح حمایت فوری در حدود 1.0960 قرار می گیرد، جایی که این جفت به 23.6% اصلاحی رکود فوق الذکر می رسد و پس از آن به پایین ترین سطح سال در 1.0855 می رسد. در زیر دومی، هدف نزولی احتمالی بعدی 1.0760 است. در جهت صعودی، اگر این جفت ارز از 1.1120، بالاترین هفتگی، با هدف آزمایش 1.1225، یعنی 61.8% اصلاح فیبوناچی از رکود فوق الذکر، عبور کند، ممکن است مقداری اطمینان کسب کنند.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

طبق نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet، جفت ارز EUR/USD در چند هفته آینده فضایی برای بهبود دارد، اگرچه به‌طور متوسط، این جفت در زیر رقم 1.1200 باقی می‌ماند و در سه ماه آینده به سختی فراتر از 1.1400 دیده می‌شود. شایان ذکر است که خریدار‌ با گذشت زمان افزایش می یابد و به 68 درصد از کارشناسان نظرسنجی در چشم انداز سه ماهه می رسد.

نمودار بررسی اجمالی نشان می دهد که میانگین حرکتی هفتگی از پایین ترین سطح چند ماهه به طور متوسط جهش کرده است، در حالی که میانگین های طولانی تر بدون جهت باقی می مانند، به نوعی نشان می دهد که انتظار پیشرفت اصلاحی را دارد اما در مورد سودهای پایدار مطمئن نیست.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-the-perfect-storm-for-a-dollars-rally-202203111514

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.