رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

جنگ در محدوده 1.1000 بر اساس احساسات خریداران و فروشندگان.

پاول، رئیس فدرال رزرو، سیاست های پولی را مناقشه‌آمیز تر کرد.

بحران روسیه و اوکراین همچنان در حال تشدید است و بر تحولات اقتصادی جهانی تأثیر می گذارد.

EUR/USD در حوالی 1.1000 در نوسان است و این ریسک به طور فزاینده ای به سمت نزولی منحرف می شود.

جفت ارز EUR/USD در حوالی 1.1000 حرکت می کند. نوسانات محدود بوده است، تا حدی به دلیل تقویم اقتصاد کلان، اما همچنین در میان عدم اطمینان فزاینده در مورد جنگ. روسیه حملات خود به همسایه اوکراین را تشدید کرد، در حالی که راه حل دیپلماتیک در حال دور شدن است.

رهبران غرب مدام تحریم ها را علیه مسکو انباشته می کنند. ناتو اعلام کرد که حضور نیروهای خود را در بخش‌های شرقی و جنوب شرقی قلمرو خود با سربازانی از ایالات متحده، کانادا، آلمان و بریتانیا افزایش خواهد داد.

کشورهای شرقی به روسیه پاسخ می دهند

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه با رهبران اروپایی، شرکای G-7 و متحدان ناتو دیدار کرد و پس از آن کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید ارائه کرد. از جمله، بایدن گفت که از اخراج روسیه از گروه 20 حمایت خواهد کرد و افزود که می‌داند تحریم‌ها روسیه را منصرف نمی‌کند، اما در نهایت منجر به توقف تهاجم این کشور خواهد شد. وی در پایان خاطرنشان کرد که متحدان آماده پاسخگویی هستند در صورتی که کرملین تصمیم به استفاده از سلاح های کشتار جمعی بگیرد، اگرچه او تمایلی به تایید اعزام سربازان آمریکا در اوکراین نداشت.

مناقشه اروپای شرقی در حال حاضر بر چشم انداز رشد جهانی و تورم سرسام آور تاثیر گذاشته است. بانک‌های مرکزی دیگر نگران اقدام زودهنگام در مورد سخت‌تر کردن سیاست‌های پولی نیستند، بلکه برعکس، فکر می‌کنند که ممکن است در این سناریوی جدید جهانی خیلی دیر شده باشد.

سیاست های پولی سختگیرانه تر در راه است

ارزش دلار آمریکا روز دوشنبه افزایش یافت، زیرا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، تهاجمی‌تر شد. وی درباره چشم‌انداز اقتصادی در کنفرانس سیاست‌های اقتصادی سالانه انجمن ملی اقتصاد کسب‌وکار، گفت: «تورم بسیار بالاست» و بانک مرکزی به آن پاسخ خواهد داد. پاول به باشگاه افزایش سرعت 50 bps پیوست، زیرا چندین عضو فدرال رزرو اعلام کرده اند که از چنین حرکتی در ماه می حمایت خواهند کرد. وی خاطرنشان کرد که برنامه های آنها برای کاهش ترازنامه احتمالاً تا جلسه بعدی تکمیل خواهد شد، اگرچه وی مشخص نکرد که از چه زمانی شروع به کاهش ترازنامه خواهند کرد.

سخنان پاول باعث فروش اوراق قرضه دولتی شد که بازدهی را به بالاترین میزان خود از ماه می 2019 رساند. با گذشت روزها بازدهی کاهش یافت اما هفته را در بالاتر حالت پایان رساند.

در اروپا، بانک مرکزی اروپا به آرامی موضع صبورانه خود را کنار می گذارد. پس از اینکه کریستین لاگارد رئیس بانک اروپا در جلسه گذشته با برخی اظهارات مناقشه‌آمیز شگفت زده شد، چندین عضو بانک مرکزی اروپا به احتمال افزایش نرخ بهره در اتحادیه اروپا قبل از پایان سال اشاره کردند. بانک مرکزی قبلاً اعلام کرده است که خرید اوراق قرضه خود را زودتر از برنامه ریزی قبلی متوقف می کند که اکنون برای سه ماهه سوم سال در نظر گرفته شده است.

هدف فدرال رزرو آمریکا دستیابی به حداکثر اشتغال و ثبات قیمت است، در حالی که تعهد بانک مرکزی اروپا تنها بر ثبات قیمت متمرکز است. تورم در ایالات متحده و اتحادیه اروپا در بالاترین حد چند دهه اخیر قرار دارد و در حال افزایش است، زیرا اقتصادها به آرامی از قرنطینه های گسترده ای که در ابتدای همه گیری جهان را تحت تأثیر قرار داده بود، بهبود می یابند.

موج جدیدی از ویروس کرونا به سرعت در اروپا در حال گسترش است. یک سویه جدید به نام Omicron BA.2 در آلمان باعث ایجاد سرایت های بی سابقه شده است، اما موارد ابتلا در بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، اتریش و سایر کشورها نیز در حال افزایش است. تا کنون، دولت ها از تصمیم گیری در مورد محدودیت های جدید خودداری کرده اند، اما شانس در حال افزایش است. با این وجود، بعید به نظر می رسد که کشورها به قرنطینه بازگردند مگر اینکه سیستم های بهداشتی شروع به فروپاشی کنند.

رشد پایدار است، اما تا کی؟

در بخش داده ها، مارکیت برآوردهای سریع PMI ماه مارس را منتشر کرد. مطالعه های اتحادیه اروپا تا حد صعودی شگفت زده شد و اشاره ای به ادامه پیشرفت اقتصادی علی رغم جنگ داشت. شایان ذکر است که ارقام آوریل ممکن است ناامید کننده باشند.

داده‌های ایالات متحده متفاوت بود. سفارشات کالاهای بادوام در ماه فوریه 2.2 درصد کاهش یافت، که بسیار بدتر از -0.5 درصد مورد انتظار بود. برآوردهای اولیه Markit از PMI مارس ایالات متحده خوش‌بینانه بود، در حالی که مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 18 مارس به 187 هزار کاهش یافت و از انتظارات پیشی گرفت. در نهایت، شاخص احساسات مصرف کننده مارس میشیگان در 59.4- تایید شد.

هفته آینده کمی شلوغ تر خواهد بود، زیرا شامل مطالعه‌های نهایی شاخص قیمت مصرف کننده مارس آلمان و اتحادیه اروپا و مطالعه‌های نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده می شود. در نهایت، ایالات متحده آمار اشتغال ماهانه را در روز جمعه منتشر خواهد کرد. انتظار می رود گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی نشان دهد که کشور در ماه مارس 450 هزار شغل جدید اضافه کرده است، در حالی که انتظار می رود نرخ بیکاری 3.7٪ چاپ شود. علاوه بر این، این کشور PMI تولید ISM مارس را منتشر خواهد کرد.

Calender

چشم انداز تکنیکالEUR/USD

جفت EUR/USD مطابق نمودار هفتگی نزولی است، زیرا نشان می دهد که قیمت بسیار پایین تر از میانگین های متحرک خود باقی مانده است. میانگین 20 روزه کاملاً پایین تر است، اکنون تعداد انگشت شماری از پیپ ها بالاتر از 61.8٪ اصلاح امسال است. در این میان شاخص های تکنیکال در سطوح منفی بدون جهت باقی می مانند.

اصلاح 23.6 درصدی همان صعود ، حمایت هفتگی را در منطقه قیمت 1.0960، منطقه اصلی برای شکست فروشنده ها، فراهم کرد. این جفت می تواند پایین ترین سطح سال را در 1.0805 دوباره آزمایش کند.

نمودار روزانه نشان می دهد که میانگین نزولی 20 روزه که در طول هفته به خریدار ها برخرود کرد، اکنون شیب نزولی خود را در حدود 1.1015 حفظ کرده است. اندیکاتور مومنتوم در سطوح مثبت پیش می‌رود و از شاخص RSI که در حدود 43 در حال حرکت است، فاصله می‌گیرد. اگر این جفت ارز بالاتر از 1.1070 بازگردد، یعنی 38.2% اصلاحی کاهش فوق‌الذکر، خریدارها ممکن است شانس بیشتری داشته باشند. منطقه قیمت 1.1150.

Technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

طبق نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet، جفت ارز EUR/USD در کوتاه‌مدت تحت فشار باقی می‌ماند اما می‌تواند پس از آن مقداری جایگاه خود را بهبود بخشد. فروشنده ها در نزدیک ترین منظر 50 درصد از کارشناسان نظرسنجی را با میانگین هدف 1.0979 تشکیل می دهند. خریدارها اکثریت 58 درصدی در نمای ماهانه دارند و هدفشان رسیدن به منطقه قیمت 1.1100 است. در نهایت، دیدگاه سه ماهه نشان می‌دهد که این جفت در محدوده قیمتی 1.09/1.11 باقی می‌ماند و خریدارها به سختی بر فروشنده‌ها غلبه می‌کنند.

Sentiment outlook

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-battle-around-11000-to-be-decided-by-sentiment-202203251544

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.