رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

جنگ اروپایی شرقی و تصمیمات فدرال رزرو دیگر به پایان خود نزدیک می شوند.

EUR/USD در میان امید به صلح و تورم بالاتر اروپا بهبود یافته است.

جنگ و صورت‌جلسات فدرال رزرو به‌عنوان محرک‌های مهم بازار شناخته می‌شوند.

نمودار روزانه اوایل آوریل یک تصویر ترکیبی را ترسیم می کند.

نظرسنجی FX به صعود در تمام بازه های زمانی اشاره دارد.

کبوترهای صلح،  امید به آتش بس و تورم بالاتر منطقه یورو، EUR/USD را ثابت نگه داشته است. آیا می تواند بالاتر ادامه دهد؟ تمرکز اقتصادی به ایالات متحده تغییر می کند، در حالی که جنگ همچنان برجسته است.

EUR/USD این هفته :تورم با جنگ رقابت می کند.

آلمانی ها به دلیل تورم بیزاری خود شناخته می شوند که پس از گزارشی مبنی بر افزایش 7.3 درصدی قیمت ها در ماه مارس، بدتر شده است. اخبار منتشر شده از بزرگترین اقتصاد اروپا و همچنین اسپانیا – که تورم سالانه نزدیک به 10 درصد دارد – اعضای بانک مرکزی اروپا را بر آن داشت تا در سال جاری به فکر افزایش نرخ بهره باشند. این موضوع باعث تقویت یورو شده است.

گمانه زنی ها در مورد حرکت های بعدی فدرال رزرو همچنان وجود دارد. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، پس از چندین درخواست برای افزایش دوز نرخ بهره در ماه مه، با اشاره به تأثیر جنگ به عنوان یک خطر فزاینده، بازارها را با لحن محتاطانه‌تر غافلگیر کرد. با این حال، بازارها همچنان به قیمت گذاری با احتمال بالای 50 واحد در ماه می ادامه می دهند.

اقتصاد ایالات متحده در ماه آوریل 431000 شغل به دست آورد که اندکی کمتر از 490000 مورد انتظار بود، اما علاوه بر تجدید نظر به سمت بالا، دستمزدهای بالاتر و نرخ بیکاری پایین 3.6٪. این امر فدرال رزرو را در مسیر سیاست های پولی مناقشه‌آمیز نگه می دارد و باعث تقویت بیشتر دلار می شود.

رویدادهای منطقه اروپا: جنگ برای تصمیمات اروپا حیاتی است

جنگ روسیه و اوکراین برای یورو همچنان محوری است، زیرا خصومت‌ها در خاک اروپا اتفاق می‌افتد و مسکو همچنان ممکن است انرژی اروپا را قطع کند. اگر هر دو طرف در نهایت بر سر آتش بس به توافق برسند، این امر باعث افزایش ارزش پول می شود، حتی اگر سرمایه گذاران از شکننده بودن هر معامله آگاه باشند.

هر گونه تشدید، مانند حمله روسیه به کاروان تسلیحاتی ناتو به اوکراین، یا استفاده از تسلیحات غیر متعارف، باعث سقوط یورو خواهد شد. تا کنون، صنعت اروپا به شدت به واردات انرژی روسیه وابسته است، بنابراین هر سیگنالی مبنی بر توقف روی ارز مشترک نیز تاثیر می گذارد.

تقویم اقتصادی شاخص‌های نهایی مدیران خرید Markit را نشان می‌دهد که در مقایسه با سایر نظرسنجی‌های تجاری نسبتاً انعطاف‌پذیر بوده است. داده های اصلاح شده در ماه مارس می تواند نشان دهنده کاهش سطح انتظارات باشد.

در اینجا رویدادهایی در منطقه یورو در تقویم فارکس ردیف شده اند:

calender

رویدادهای ایالات متحده: تمرکز جلسات فدرال رزرو

فدرال رزرو چقدر مشتاق است تا نرخ بهره را در ماه می 50 واحد افزایش دهد؟ این سوالی است که سرمایه گذاران قبل از جلسه روز چهارشنبه می پرسند. پروتکل‌های اعلامیه «بلند کردن» بانک در ماه مارس ممکن است نگرانی از اقدام سریع را نشان دهد، شاید نشان دهد که اعضای بیشتری خواهان افزایش دوز نرخ بهره در ماه مارس هستند.

جیمز بولارد از فدرال رزرو سنت لوئیس در اقلیت بود، در حالی که سایر رای دهندگان از افزایش استاندارد 25 واحدی در ثانیه در هزینه های استقراض حمایت کردند. با این حال، اعضای بدون رأی FOMC ممکن است از چنین افزایشی حمایت کرده باشند.

لازم به ذکر است که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، حدود 10 روز قبل از تصمیم گیری، سیگنال افزایش 25 واحدی در ثانیه را نشان داد، در حالی که شاخص قیمت مصرف کننده “CPI” در حالی که فدرال رزرو در حال بررسی اقدامات خود بود، به 7.9 درصد رسید. شاید او و اکثر همکارانش افزایش استاندارد را برای اجتناب از بازارهای شوکه کننده انتخاب کردند. اگر این همان چیزی باشد که صورتجلسه نشان می دهد، دلار فضایی برای افزایش نرخ دارد.

در اینجا رویدادهای برنامه ریزی شده در ایالات متحده آمده است:

calender

تحلیل تکنیکال EUR/USD

مومنتوم یورو/دلار پس از نزدیک به یک ماه روبه‌رو شدن به سمت بالا تغییر کرده است. اینجاست که میانگین حرکتی ساده 50 روزه با خط مقاومت روند صعودی که به اوایل مارس بازمی‌گردد، همگرا می‌شود. شکستن بالاتر از آن سطح برای دستاوردهای بیشتر حیاتی است.

فراتر از 1.1180، سطح 1.1250 جایی است که میانگین 200 روزه به قیمت می رسد و از نزدیک با 1.1280 دنبال می شود که به عنوان حمایت در ماه فوریه عمل می کرد.

سطح 1.1050 پس از دو بار پوشش در ماه مارس، سطح قابل توجهی است. پایین تر، 1.0950 EUR/USD در اواخر ماه کاهش یافت و پس از آن، 1.09، 1.0845 و در نهایت با 1.0805 قرار دارد.

technical outlook

احساسات EUR/USD

بهبود ممکن است به مرزهای خود رسیده باشد – خصومت‌های مداوم بر احساسات مصرف‌کننده و کسب‌وکار منطقه‌اروپا تأثیر می‌گذارد، در حالی که صورتجلسه‌های فدرال رزرو قرار است به سرمایه‌گذاران یادآوری کند که فدرال رزرو هنگام تشدید سیاست‌های خود برتری دارد.

نظرسنجی FXStreet چشم انداز صعودی را برای تمام بازه های زمانی نشان می دهد، اما کارشناسان تردید دارند که این جفت از محدوده اخیر فراتر رود. علاوه بر این، چشم انداز بلندمدت به سختی تغییر کرده است.

EUR/USD sentiment

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-time-to-turn-down-war-and-the-fed-set-to-end-recovery-202204011515

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.