رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

آیا امیدی برای اروپا و یورو وجود دارد؟

مناقشه بانک های مرکزی و تشدید هرج و مرج در اروپای شرقی از دلار آمریکا حمایت کرد.

تورم ایالات متحده و بانک مرکزی اروپا در هفته آینده در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

EUR/USD از نظر تکنیکال نزولی است و می تواند کاهش خود را به سمت منطقه 1.0600 گسترش دهد.

ارز مشترک هفته بدی را پشت سر گذاشت و در برابر رقیب آمریکایی خود به 1.0835 سقوط کرد و تنها چند پیپ با آن فاصله داشت. دو عامل اصلی وجود داشت که سرمایه‌گذاران را به سمت دلار سوق می‌داد: این ایده که حل بحران اروپای شرقی در صورت حل نهایی ماه‌ها طول می‌کشد.

واکنش بانک های مرکزی به هرج و مرج ناشی از روسیه

سیاست‌های پولی مناقشه‌آمیزتر از قبل در بحبوحه فشارهای تورمی مداوم مورد توجه قرار گرفته بود، اگرچه سیاست‌گذاران در مورد آن «صبور» بودند و امیدوار بودند که خود به خود حل شود. تنگناها و مشکلات زنجیره تامین، نتیجه قرنطینه زودهنگام به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، دلیل اصلی افزایش قیمت‌ها بود.

حمله روسیه به اوکراین مسائل مربوط به زنجیره تامین را تشدید کرد و قیمت کالاها را به بالاترین سطح چند ساله رساند که باعث افزایش تورم شد. در همین حال، کشورهای غربی به انباشته شدن تحریم ها علیه مسکو ادامه می دهند و به هرج و مرج جهانی می افزایند. اروپا وابستگی شدید انرژی به روسیه دارد و بدون آن اتحادیه با کمبود سوخت مواجه هست، جایگزین برای آن ندارد.

بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو آمریکا از گزارشات آخرین جلسات خود رونمایی کردند. حساب‌های بانک مرکزی اروپا نشان داد که تعداد زیادی از اعضا بر این باورند که سطح بالای تورم کنونی و تداوم آن نیاز به گام‌های بیشتر فوری به سمت عادی‌سازی سیاست پولی دارد و افزودند که «سه راه برای تعدیل رو به بالا نرخ‌های بهره بانک مرکزی اروپا وچود دارد.» از آنجایی که بانک قصد دارد برنامه خرید اوراق قرضه خود را در اوایل سه ماهه سوم پایان دهد، احتمال افزایش نرخ بهره تا پایان سال وجود دارد.

در مورد فدرال رزرو، گزارشات FOMC بسیار مناقشه‌آمیز تر از آنچه پیش بینی می شد بود. سیاستگذاران ایالات متحده “به طور کلی” در مورد کاهش ترازنامه به میزان 95 میلیارد دلار در ماه، احتمالاً از ماه مه، توافق کردند. حداکثر 60 میلیارد دلار در اوراق بهادار خزانه داری و 35 میلیارد دلار اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن در هر ماه مجاز خواهد بود. در همان زمان، این سند به افزایش نرخ 50 واحدی به جای میانگین 25 واحد افزایش نرخ در ماه مارس اشاره کرد.

تورم ایالات متحده و بانک مرکزی اروپا در حال سقوط است

تقویم اقتصاد کلان منعکس کننده نگرانی های بازار بود زیرا اعتماد سرمایه گذار اتحادیه اروپا Sentix در آوریل به 18- سقوط کرد. شاخص قیمت تولید کننده در اتحادیه در ماه فوریه به 31.4 درصد در سال افزایش یافت، در حالی که فروش خرده فروشی در همان ماه 0.3 درصد افزایش یافت.

S&P Global، مارکیت سابق، قرائت نهایی PMI خدمات ماه مارس خود را منتشر کرد، که از برآوردهای اولیه آنها به طور صعودی بازبینی شد، در حالی که PMI رسمی خدمات ISM ایالات متحده در همان ماه با چاپ 58.3 از انتظارات پیشی گرفت.

سفارشات کارخانه‌های ایالات متحده در ماه فوریه 0.5 درصد کاهش یافت، در حالی که مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 1 آوریل به 166 هزار افزایش یافت.

آلمان تورم ماه مارس را هفته آینده گزارش خواهد کرد که انتظار می رود 7.3 درصد سالانه تایید شود. این کشور همچنین نظرسنجی ماه آوریل ZEW درباره احساسات اقتصادی را منتشر خواهد کرد که پیش‌بینی می‌شود در بحبوحه تنش‌های سیاسی کاهش بیشتری پیدا کند.

بانک مرکزی اروپا تصمیم خود در مورد سیاست های پولی را در روز پنجشنبه، 14 آوریل اعلام خواهد کرد. این بار هیچ اقدامی پیش بینی نمی شود، اما فعالان بازار به دنبال تایید افزایش نرخ های آتی در ماه سپتامبر خواهند بود.

ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده ماه مارس را منتشر خواهد کرد که انتظار می رود به 8.3 درصد در سال برسد. هسته 6.6 درصد پیش بینی شده است، نسبت به 6.4 درصد قبلی. این کشور همچنین فروش خرده فروشی مارس و برآورد اولیه شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان آوریل را منتشر خواهد کرد.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت ارز EUR/USD در چند روز گذشته کاهش شدیدی را تجربه کرده است و نزدیک به کمترین میزان سال در 1.0805 معامله می شود. شکست به زیر سطح باید درها را برای ادامه نزولی به سمت 1.0635 باز کند که پایین ترین رقم در مارس 2020 است.

نمودار هفتگی نشان می‌دهد که این جفت در زیر تمام میانگین‌های متحرک خود در حال توسعه است، با میانگین حرکتی 20 که با 61.8% اصلاحی رکود 2022، در حدود 1.1230 همگرا شده است. در همان زمان، شاخص های تکنیکال به شدت در سطوح منفی کاهش یافتند و شیب نزولی خود را در نزدیکی مقادیر بیش از حد فروش حفظ کردند.

مطالعات تکنیکال در نمودار روزانه نشان می دهد که فروشنده ها چنگ می زنند. میانگین‌های حرکتی بسیار بالاتر از سطح فعلی به سمت جنوب حرکت می‌کنند، در حالی که شاخص‌های تکنیکال در سطوح منفی و بدون نشانه‌هایی از فرسودگی نزولی باقی می‌مانند.

این جفت برای هفت روز متوالی در قرمز بسته شده است که شانس اصلاح صعودی را افزایش می دهد. با این حال، احتمالاً کوتاه مدت خواهد بود. بالاتر از 1.0900، این جفت می تواند تا 1.0965، یک سطح مقاومت فیبوناچی، قبل از رسیدن به صعود قابل پیش رو دارد. اگر EUR/USD به نحوی از دومی پیشی بگیرد، پیشرفت می تواند به سمت منطقه قیمتی 1.1140/60 ادامه یابد. یک لغزش به زیر 1.0800 در ابتدا منطقه 1.0720 را هدف قرار می دهد، قبل از 1.0635 فوق الذکر.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

طبق نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet، جفت EUR/USD کاهش خود را در هفته آینده ادامه خواهد داد، زیرا 45 درصد از کارشناسان نظرسنجی روی سطوح پایین تر شرط بندی می کنند. تعداد کسانی که به دنبال فروش هستند در نمایش ماهانه به شدت کاهش می یابد و به تنها 11٪ کاهش می یابد. از سوی دیگر، گاوها تا 59 درصد افزایش می یابند که این جفت به طور متوسط در حدود 1.0950 دیده می شود. در چشم انداز سه ماهه، این جفت در 1.0865 با توزیع یکنواخت احساسات مشاهده می شود.

از سوی دیگر نمودار نمای کلی به قدرت نزولی پایدار اشاره می کند. سه میانگین حرکتی تحت مطالعه به شدت پایین می‌آیند، در حالی که احتمال حرکت فراتر از 1.1100 محو می‌شود. در مقابل، تعداد کسانی که این جفت را زیر 1.0800 می بینند در بازدیدهای ماهانه و سه ماهه افزایش یافته است.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-is-there-hope-for-europe-and-the-eur-202204081516

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.