رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

کف احتمالی قیمت هنوز مشخص نشده است

بانک مرکزی اروپا سیاست خود را بدون تغییر و موضع محتاطانه حفظ کرد.

فشارهای تورمی جهانی توسط قرنطینه چین و حملات روسیه به اوکراین تقویت شد.

EUR/USD از نظرتکنیکال نزولی است بدون اینکه علائمی از فرسودگی نزولی نشان دهد.

جفت ارز EUR/USD برای دومین هفته متوالی سقوط کرد و به پایین ترین حد دو سال اخیر یعنی 1.0765 رسید تا در نهایت تعداد انگشت شماری از پیپ ها بالای 1.0800 فروکش کند. محرک اصلی نزولی بانک مرکزی اروپا بود، زیرا رئیس کریستین لاگارد و شرکا اعلام کردند که هیچ تغییری در سیاست پولی خود ایجاد نمی کنند.

سورپرایز ECB

فعالان بازار پیش‌بینی می‌کردند که به سمت یک موضع مناقشه‌آمیزتر حرکت کند، اما بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را متوقف کرد و تکرار کرد که برنامه‌های خرید دارایی در سه ماهه سوم به پایان می‌رسد. خالص خرید ماهانه در آوریل به 40 میلیارد یورو، در ماه مه 30 میلیارد یورو و در ژوئن 20 میلیارد یورو خواهد رسید.

اما در همان زمان، رئیس کریستین لاگارد گفت که بحث در مورد انقباض کمی «نابهنگام» است و افزود که افزایش نرخ ممکن است «مدتی پس از» پایان برنامه APP آغاز شود. در نهایت، سیاست گذاران خاطرنشان کردند که تصمیمات آتی به داده های دریافتی بستگی دارد و افزودند که در شرایط فعلی عدم اطمینان بالا، آنها «اختیار، تدریجی و انعطاف پذیری در اجرای سیاست پولی» را حفظ خواهند کرد.

درآن طرف اقیانوس، مقامات فدرال رزرو ایالات متحده به پیش بینی افزایش 50 واحدی نرخ بهره در ماه مه ادامه دادند و راه را برای کاهش ترازنامه هموار کردند. عدم تعادل بین هر دو بانک مرکزی احتمالاً بر EUR/USD  فشار خواهد آورد.

لرزش های جهانی تورم را تشدید می کند

در همین حال، هرج و مرج جهانی به احساسات ریسک گریزی می افزاید که معمولاً به دلار آمریکا دامن می زند. از یک سو، چین با قرنطینه های مرتبط با ویروس کرونا است که بر اختلال در عرضه افزوده است. از سوی دیگر، حملات روسیه به اوکراین، قیمت کالاها را به بالاترین حد در چند سال اخیر رساند. هر دو فقط بر فشار قیمت ها می افزایند.

با توجه به این موضوع، ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده ماه مارس را تا 8.5 درصد در سال گذشته گزارش کرد که بالاترین قیمت چند دهه اخیر است. رقم اصلی کمتر از حد انتظار افزایش یافت و در همان دوره به 6.5 درصد رسید و به نحوی این امید را ایجاد کرد که تورم ممکن است در نهایت به بالاترین حد خود برسد. آلمان تورم سالانه خود را 7.3 درصد در مدت مشابه تایید کرد که یک رکورد دیگر است.

دیگر اطلاعات مرتبطی که این روزها منتشر شد، شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان بود که بر اساس برآوردهای اولیه، در آوریل به 65.7 ارتقا یافت. این کشور همچنین فروش خرده فروشی ماه مارس را منتشر کرد که نسبت به ماه قبل 0.5 درصد رشد داشت. در نهایت، نظرسنجی ZEW آلمان نشان داد که احساسات اقتصادی به منفی 43 در منطقه یورو و همچنین در کشور کاهش یافته است.

هفته پیش رو از نظر داده های کلان اقتصادی بسیار سبک خواهد بود و مرتبط ترین ارقام مربوط به PMI اولیه آوریل S&P Global است. اتحادیه اروپا قرائت نهایی ارقام تورم ماه مارس را منتشر خواهد کرد، در حالی که آلمان شاخص قیمت تولیدکننده را برای همان ماه معرفی خواهد کرد.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

مورد نزولی برای EUR/USD همچنان پابرجاست. نمودار هفتگی نشان می‌دهد که شاخص‌های تکنیکال شیب نزولی خود را در نزدیکی مقادیر بیش‌ از حد فروش، بدون نشانه‌هایی از فرسودگی در نزولی حفظ می‌کنند. میانگین حرکت 20 روزه بسیار پایین تر از آن ها به سمت جنوب حرکت می کند و از ادامه نزولی در شکست به زیر منطقه قیمت 1.0760 حمایت می کند که یک سطح حمایت ایستا قوی است. در چنین حالتی، این جفت می تواند پایین ترین سطح مارس 2020 را در 1.0635 دوباره آزمایش کند.

در صورت بهبود، اولین ناحیه مقاومت مربوطه در 1.0930 است، جایی که فروشندگان احتمالاً بخواهند پوزیشن‌هایشان اضافه خواهند کرد. اگر این جفت ارز به نحوی بتواند از منطقه قیمتی 1.0930 بالا برود، پیشرفت اصلاحی می تواند تا رقم 1.1000 افزایش یابد.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که فعالان بازار به دنبال پایین‌ترین قیمت EUR/USD هستند. این جفت به طور متوسط در 1.0787 در چشم انداز هفتگی دیده می شود که 67 درصد از کارشناسان نظرسنجی روی کاهش شرط بندی کرده اند. این احساسات در نمای ماهانه و سه ماهه صعودی است، زیرا تعداد افرادی که به دنبال سطوح بالاتر هستند بسیار بیشتر از کسانی است که این جفت را پایین تر می بینند. با این وجود، این جفت به سختی فراتر از سطح 1.1200 دیده می شود.

نمودار نمای کلی تصویری کاملاً نزولی ارائه می‌کند، زیرا تمام میانگین‌های حرکت تحت مطالعه کاملاً پایین‌تر هستند. تعداد کسانی که به دنبال کاهش به سمت 1.0600 یا کمتر هستند، همچنان در بازدیدهای ماهانه و سه ماهه افزایش می یابد، که نشان دهنده علاقه فروش قوی است.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-potential-bottom-not-in-sight-yet-202204151514

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.