رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

اصلاح صعودی یا تغییر روند؟

بازگشت دارایی های پربازده در حالی که فدرال رزرو آمریکا سرپا ایستاده است.

علائم کند شدن رشد اقتصادی و تورم طولانی مدت به طور موقت نادیده گرفته شد.

بازگشت EUR/USD برای تایید ادامه روند صعودی میان مدت کوتاه است.

جفت EUR/USD برای دومین هفته متوالی پس از رسیدن به پایین ترین سطح چند ساله 1.0348 در اواسط ماه مه، برای دومین هفته متوالی پیشرفت کرد و کمی بالای 1.0700 بسته شد. ضعف گسترده دلار پشت این پیشرفت بود، و با وجود ریسک گریزی طولانی، دلار تحت فشار قرار گرفت.

سرمایه‌گذاران محتاط بودند، زیرا داده‌های اقتصاد کلان به کاهش رشد اقتصادی و فشارهای تورمی مداوم اشاره می‌کردند، در حالی که ترس از رکود به تصویر جهانی اضافه شد. با این حال، وال استریت توانست بهبود پیدا کند و شاخص‌های اصلی پس از شش هفته نزول، رشد هفتگی قابل توجهی را ثبت کردند.

فدرال رزرو غافلگیر نکرد، ECB همانطور ادامه می‌دهد

داده های ضعیف ایالات متحده و فدرال رزرو کمتر مناقشه‌آمیز بودند. فدرال رزرو صورت جلسه ماه می را منتشر کرد و این سند نشان داد که سیاستگذاران آماده هستند تا هر بار به افزایش نرخ رسمی 50 واحد ادامه دهند و در عین حال در را برای عبور از یک موضع خنثی و به سمت نرخ های محدود باز کنند. با این حال، آنها همچنین نگرانی های خود را در مورد اینکه سیاست پولی سخت تر می تواند منجر به بی ثباتی در بازارهای مالی شود، ابراز کردند.

در برخی موارد، مقامات خاطرنشان کردند که فدرال رزرو در اواخر سال جاری در موقعیت خوبی قرار خواهد گرفت تا تأثیر سیاست فعلی بر تورم را مورد ارزیابی مجدد قرار دهد. به دنبال چنین اعلامیه‌ای، فعالان بازار در ماه سپتامبر با وقفه قیمت‌ها را افزایش دادند، چیزی که رافائل بوستیک فدرال رزرو آتلانتا پیش از انتشار پیشنهاد داد. بوستیک معمولاً به عنوان مناقشه‌آمیز شناخته می شود، احتمالاً دلیل اصلی این است که کلمات او چنین تأثیری بر بازارها داشته است. در حالی که سرمایه گذاران فدرال رزرو بدون مناقشه‌ را دوست دارند، در حالی که تقاضا برای دارایی های امن کاهش یافت، سهام توانست خود را بالا بکشد.

از سوی دیگر، بانک مرکزی اروپا، مدت کوتاهی پس از پایان برنامه خرید دارایی در حال انجام، راه را برای افزایش نرخ بهره در آغاز سه ماهه سوم باز می کند. کریستین لاگارد پیش بینی کرد که آنها احتمالاً در موقعیتی خواهند بود که تا پایان سه ماهه سوم از نرخ های بهره منفی خارج شوند. یعنی حداقل دو افزایش 25 bps بین جولای و سپتامبر.

اخبار فاندامنتال چه می‌گویند

از منظر اقتصاد کلان، هیچ دلیلی برای حمایت از افزایش مستمر دارایی‌های پربازده وجود ندارد، نه سهام و نه ارز مشترک. تا زمانی که بانک مرکزی اروپا از نرخ های منفی خارج شود، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، نرخی تقریباً 2 درصدی خواهد داشت. علاوه بر این، جنگ جاری در اوکراین تنها آشفتگی اقتصادی را تشدید می‌کند، اگرچه این امر بر اتحادیه اروپا و ایالات متحده تأثیر خواهد گذاشت. کمبود نفت و سایر کالاها فشار بیشتری بر قیمت ها وارد می کند و هیچ نشانه ای وجود ندارد که وضعیت در آینده قابل پیش بینی تغییر کند.

ترفندی برای بهبود بالقوه دلار وجود دارد. این بازار مدت‌ها پیش در یک قوس سیاست پولی بسیار فشرده از سوی فدرال رزرو قیمت گذاری کرده است. هر چیزی که کمتر مناقشه‌ای باشد به عنوان آشتی جویانه تلقی می شود. از سوی دیگر، بانک مرکزی اروپا گزینه های متعددی برای مناقشه‌آمیز تر شدن دارد، اگرچه احتمال وقوع آن در حال حاضر اندک است. در این سناریو، داده های کلان اقتصادی ممکن است مرتبط تر شوند.

در هفته آینده تمرکز بر تورم خواهد بود. آلمان و اتحادیه اروپا برآوردهای اولیه از شاخص قیمت مصرف کننده ماه مه خود را منتشر خواهند کرد که هر دو به صورت سالانه شتاب گرفته اند. آلمان و اتحادیه اروپا نیز فروش خرده فروشی آوریل را منتشر خواهند کرد، در حالی که اتحادیه اروپا از شاخص قیمت تولید کننده آوریل رونمایی خواهد کرد. ایالات متحده PMI های رسمی ماه می ISM و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی می را منتشر خواهد کرد.

eurcal

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

تا کنون، کاهش دلار حداقل از منظر تکنیکال اصلاح شونده به نظر می رسد، زیرا این ارز پس از صعود از ابتدای سال به شرایط بیش از حد خرید رسیده است. با این حال، تاییدی بر تشکیل کف جدید نیست.

جفت EUR/USD تا 1.0764 معامله شد و از 50% اصلاحی 1.1184تا1.0348 ازسطح قیمت هفتگی عقب نشینی کرد. با توجه به نمودار هفتگی، پیشرفت همچنان اصلاحی است. شاخص‌های تکنیکال در سطوح منفی پیش می‌روند و پس از داده های انباشت فروش، در حال بازیابی هستد، اما هنوز بسیار پایین‌تر از حد وسط خود رسیدند. در همان زمان، این جفت پایین‌تر از میانگین‌های حرکتی خود رشد می‌کند، با میانگین 20 روزه که به طور محکم به سمت جنوب در حدود 1.0960 حرکت می‌کند.

طبق نمودار روزانه، رالی صعودی قدرت خود را از دست داده است. اندیکاتور Momentum پس از نزدیک شدن به مقادیر بیش از حد خرید، عقب نشینی می کند، در حالی که اندیکاتور RSI در حدود 55 صاف است. میانگین 20 روزه نسبتاً پایین تر از سطح فعلی است، اما میانگین های حرکتی طولانی تر شیب نزولی خود را بسیار بالاتر از سطح فعلی حفظ می کنند.

خریداران از روند نزولی حول 38.2% اصلاح ریزش فوق در 1.0670 حمایت کرده اند. این جفت قبل از برگشتن به مدت کوتاهی سطح را بریک کردند. تلاش دیگری در زیر سطح احتمالاً خریدارها را ترسانده و حمایت فیبوناچی بعدی را در 1.0545 نشان خواهد داد.

از سوی دیگر، اگر جفت ارز بتواند سود خود را به بیش از 1.0770 افزایش دهد، احتمال ادامه روند صعودی به سمت 1.0860 باید افزایش یابد. گسترش فراتر از آن در را برای آزمایش منطقه قیمت 1.0940/60 باز می کند.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

طبق نظرسنجی FXStreet Forecast، جفت EUR/USD ممکن است صعود خود را در کوتاه مدت افزایش دهد، اما پس از آن کاهش خود را از سر خواهد گرفت. خریدارها 50 درصد از کارشناسان نظرسنجی را در منظر کوتاه تر، با هدف متوسط 1.0744 نشان می دهند. با این حال، کسانی که برای ادامه پیشبرد شرط بندی می کنند، در بازدیدهای ماهانه و سه ماهه به 24 درصد و 30 درصد کاهش می یابند. در هر دو مورد، فروشنده‌ها بالای 50% هستند، اگرچه این جفت با میانگین 1.0610/40 دیده می‌شود.

نمودار نمای کلی نشان می دهد که مورد نزولی در حال از دست دادن قدرت های خود است. میانگین حرکتی هفتگی صعودی است، در حالی که میانگین‌های طولانی‌تر ثابت شده‌اند. با این حال، در چشم انداز ماهانه، اهداف بیشتری در اطراف یا کمتر از هدف فعلی جمع می شوند، در حالی که محدوده مطلوب در نمای گسترده تر 1.0400/1.0800 است. احتمال بهبودی فراتر از سطح 1.1000 دور از چشم است زیرا تنها تعداد کمی از تحلیلگران نظرسنجی چنین بهبودی را پیش بینی می کنند.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-bullish-correction-or-trend-change-202205271519

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.