رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

برای نویز بیشتر بانک های مرکزی آماده شوید.

افزایش بیش از حد تورم و کاهش رشد اقتصادی همچنان محرک های اصلی بازار هستند.

بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو آمریکا در هفته های آینده با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

EUR/USD پتانسیل صعود را در چشم انداز وسیع تر از دست می دهد، مراقب شکستن به زیر 1.0626 باشید.

جفت EUR/USD در اواسط هفته به 1.0786 رسید که بالاترین سطح خود در ماه می بود، اما تقریباً بدون تغییر در منطقه قیمتی 1.0720/30 ماند. بیشتر جهت گیری این جفت به طور مستقیم با رفتار بازده اوراق قرضه دولتی، تحت تأثیر تورم و ترس های مربوط به رشد، مرتبط بود.

زمانی که جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان، در مورد یک «طوفان» اقتصادی در افق در بحبوحه تشدید فدرال رزرو و جنگ روسیه و اوکراین هشدار داد، «رکود» بلندتر از حد معمول به نظر می رسید.

فدرال رزرو ایالات متحده: توقف کردن یا نکردن

از اول ژوئن، فدرال رزرو ایالات متحده شروع به کاهش ترازنامه عظیم خود با تقریباً 9 تریلیون دلار تا 95 میلیارد دلار در ماه کرد. از نظر مادی، تا 15 ژوئن، زمانی که 15 میلیارد دلار اوراق خزانه بدون سرمایه گذاری مجدد سررسید می شود، هیچ اتفاقی نمی افتد، و در حالی که اثرات چنین حرکتی ممکن است مدتی طول بکشد تا آشکار شود، واضح است که بازیکنان بازار در حال حاضر قیمت گذاری آن را انجام می دهند. در کنار افزایش نرخ، این اقدامات به منظور کاهش فشارهای تورمی رکوردی ناشی از اختلالات اقتصادی همه گیر کورونا است. بانک مرکزی آمریکا تصمیم سیاست پولی بعدی خود را نیز در 15 ژوئن اعلام خواهد کرد.

اخیراً، گمانه‌زنی‌هایی در مورد توقف احتمالی افزایش نرخ‌ها در ماه سپتامبر برای ارزیابی اثرات سیاست‌های پولی جاری بر اقتصاد مطرح شده است. با این حال، این ایده توسط چند تن از مقامات فدرال رزرو رد شده است. لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو گفت که بانک مرکزی به سختی چرخه افزایش نرخ فعلی خود را در میان سطوح تورم بی سابقه متوقف خواهد کرد. لورتا مستر از کلیولند گفت که تورم هنوز به اوج خود نرسیده است و برای بحث درباره توقف احتمالی در مسیر سخت‌تر شدن خیلی زود است.

امیدواری ها به اوج گرفتن تورم به وال استریت کمک کرد تا پس از مارپیچ فروش که بین ماه های مارس و می رخ داد، وضعیت خود را بهبود بخشد، اما سهام برای این هفته دوباره به حالت قرمز بازگشته است. با فشارهای طولانی قیمت ها و تخلیه پول آسان توسط بانک مرکزی، تنها یک راه برای دارایی های پربازده وجود دارد.

با این حال، دلار آمریکا نتوانست از سناریوی کاهش ریسک به طور کامل استفاده کند، زیرا به دلیل داده‌های ضعیف محلی که بیشتر مربوط به اشتغال است، آسیب دیده است. نظرسنجی ADP نشان داد که بخش خصوصی تنها 128 هزار موقعیت جدید در ماه می اضافه کرد. گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی دلگرم‌کننده‌تر بود، زیرا اقتصاد 390 هزار شغل جدید ایجاد کرد، در حالی که نرخ بیکاری در 3.6 درصد ثابت ماند. با این حال، چندین شرکت، از جمله تسلا، اعلام کردند که در حال بررسی کاهش کارکنان خود با مشکلات اقتصادی آینده هستند. این خبر تیتر دلگرم کننده NFP را تحت الشعاع قرار داد.

آشفتگی اروپا به تازگی آغاز شده است

در آن طرف اقیانوس، اوضاع بهتر از این نیست. اتحادیه اروپا ششمین بسته تحریمی روسیه را تصویب کرد که شامل تحریم واردات نفت خام است که تا پایان سال 2022 90 درصد واردات نفت را شامل می شود، با معافیت از تحویل خط لوله‌ای. همچنین سه موسسه اعتباری روسیه از سیستم SWITF حذف شدند، Sberbank، Credit Bank of Moscow و Russian Agricultural Bank. در همان زمان، بر اساس برآوردهای اولیه، تورم اتحادیه اروپا در ماه می به رکورد 8.1 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت.

جنگ اوکراین و تحریم‌های متعاقب آن توسط جهان غرب به فشار قیمت‌ها و رکود اقتصادی دامن می‌زند که عمدتاً، اما نه منحصراً، اروپا را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بانک مرکزی اروپا هفته آینده تشکیل جلسه می دهد، اما انتظار می رود که غافلگیری های کمی وجود داشته باشد. سیاستگذاران اعلام کرده اند که برنامه خرید دارایی خود را در سه ماهه سوم سال پایان خواهند داد و راه را برای افزایش نرخ بهره در اسرع وقت به میزان 50 واحد هموار می کنند. بازارها اکنون به ماه جولای به عنوان تاریخ بالقوه برای اولین حرکت نگاه می کنند. اگر اینطور باشد، نرخ اتحادیه اروپا 0.5٪ خواهد بود در حالی که نرخ ایالات متحده 2٪ خواهد بود. چنین عدم تعادلی دلیل دیگری برای پایین ماندن EUR/USD است.

تقویم اقتصاد کلان هفته آینده شامل دومین تخمین تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول اتحادیه اروپا خواهد بود که 0.3 درصد ثابت پیش بینی می شود و شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه می که انتظار می رود 8.2 درصد سالانه باشد، کمی کمتر از 8.3 درصد قبلی.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD درست زیر 50% فیبوناچی اصلاحی آخرین نوسان خود معامله می شود که بین 1.1186 و 1.0348 در 1.0770 اندازه گیری شده است. نمودار هفتگی نشان می‌دهد که این جفت به پایین‌تر از میانگین‌های حرکتی خود ادامه می‌دهد و میانگین حرکتی 20 روزه شیب نزولی خود را زیر میانگین‌های بالاتر حفظ می‌کند. در این میان، شاخص های تکنیکال شرایط انباشت فروش را اصلاح کرده اند، اما قدرت صعودی خود را در سطوح منفی از دست داده اند و در حال حاضر ثابت هستند. به طور کلی، پتانسیل صعودی محدود باقی می‌ماند، اگرچه اگر این جفت ارز به بالای 61.8% اصلاحی فیبوناچی در 1.0855 بشکند، روند ممکن است شتاب بیشتری بگیرد. افزایش بالاتر از آن می تواند به معنای گسترش به سمت رقم بحرانی 1.1000 باشد.

مطالعات تکنیکال در نمودار روزانه نشان دهنده خستگی رو به بالا است. این جفت همچنان بالاتر از میانگین 20 روزه صعودی در حال رشد است، اما شاخص‌های تکنیکال در حال کاهش هستند و ممنتوم از اطراف سطوح بیش از حد خرید عقب می‌نشیند. در همان زمان، میانگین حرکتی 100 و 200 روزه کاملاً به سمت جنوب حرکت می کنند، بسیار بالاتر از سطح فعلی. پایین ترین سطح هفتگی در 1.0626 حمایت مربوطه را فراهم می کند، با شکست زیر آن، حمایت 1.0500 را داریم.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

احساسات پیرامون EUR/USD و طبق نظرسنجی پیش بینی FXStreet در کوتاه مدت صعودی است، اما در چشم انداز وسیع تر نزولی است. 67 درصد از کارشناسان نظرسنجی انتظار دارند این جفت ارز در بالاتر از سطح فعلی معامله شود و میانگین هدف یک هفته ای آن 1.0769 باشد. فروشنده‌ها در نمای ماهانه حرف اول را می‌زنند، با هدف 1.0643 در حالی که کنترل را به صورت سه ماهه حفظ می‌کنند، زمانی که جفت به طور میانگین در 1.0600 دیده می‌شود.

نمودار نمای کلی نشان می دهد که خریداران در حال از دست دادن قدرت هستند. میانگین‌های حرکتی هفتگی و ماهانه قدرت صعودی خود را از دست داده‌اند و مسطح شده‌اند، در حالی که میانگین‌های طولانی‌تر شیب خفیف نزولی خود را حفظ می‌کنند. همین نمودار نشان می دهد که سودهای فراتر از 1.1000 در آینده قابل پیش بینی بعید است، در حالی که، از سوی دیگر، تعداد کسانی که برای پایین ترین سطح سال شرط بندی می کنند، مدام در حال افزایش است.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-gear-up-for-more-central-banks-noise-202206031513

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.