رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

تاثیرات فدرال رزرو

بانک مرکزی اروپا پیش بینی تورم خود را برای سال جاری و سال آینده به طور صعودی اصلاح کرد.

پیش از تصمیم فدرال رزرو، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه مه به بالاترین میزان در 40 سال گذشته یعنی 8.6 درصد افزایش یافت.

جفت EUR/USD کاهش خود را از سر گرفته است و مطالعات تکنیکال بلندمدت به پایین ترین سطح در آینده اشاره دارد.

جفت EUR/USD در این هفته سقوط کرد و آن را در منطقه قیمت 1.0520 به پایان رساند، زیرا ترس همه چیز را تحت الشعاع قرار داد. تقویم اقتصاد کلان مملو از سیگنال های قرمز مربوط به کاهش رشد اقتصادی و افزایش بیش از حد تورم بود که به نوبه خود باعث افزایش تقاضا برای ایمنی شد.

همه چیز به تورم برمیگردد

بانک مرکزی اروپا کاتالیزور اصلی افزایش دلار بود، هرچند نه تنها. بانک مرکزی جلسه سیاست پولی را برگزار کرد و همانطور که پیش‌بینی می‌شد، نرخ‌ها را در حالت تعلیق نگه داشت. همچنین، همانطور که انتظار می‌رفت، سیاست‌گذاران اروپایی افزایش نرخ بهره را در ماه جولای پیش‌بینی کردند، اگرچه به 25 واحد، نیمی از بازارهای مالی 50 واحدی قیمت‌گذاری می‌کردند. مقیاس هر افزایش به چشم انداز تورم میان مدت بستگی دارد.

مهم‌تر از آن، بانک مرکزی اروپا پیش‌بینی‌های تورمی خود را به سمت بالا اصلاح کرد که اکنون در سال جاری 6.8 درصد است، بسیار بالاتر از 5.1 درصد پیش‌بینی‌شده در مارس، در حالی که این نرخ در سال 2023 3.5 درصد و در سال 2024 2.1 درصد است. تخمین رشد آنها از 3.7 درصد به 2.8 درصد در سال 2022 و به 2.1 درصد برای سال 2023 کاهش یافته است. برآوردهای تورم بانک مرکزی اروپا فصل به فصل به طور افزاینده ای تجدید نظر شده است، که به وضوح نشان می دهد که سیاست گذاران از پشت آن را تعقیب می کنند و قادر به کنترل اوضاع نیستند.

رئیس کریستین لاگارد همچنین به جنگ در اوکراین اشاره کرد که قیمت انرژی و مواد غذایی را به شدت بالا می برد. اما تورم ممکن است کمترین نگرانی باشد. میلیون ها تن غله در انبارها و بنادر اوکراین نشسته است و به دلیل جنگ قابل صادرات نیست. سازمان معاملات جهانی در مورد بحران جهانی غذا هشدار داد زیرا قیمت کالاهای خوراکی از زمان حمله روسیه به کشور همسایه اوکراین افزایش یافته است.

جو بازار در روز جمعه پس از انتشار آمار تورم ایالات متحده بدتر شد. شاخص قیمت مصرف کننده ماه مه به 8.6 درصد در سال جهش کرد، در حالی که شاخص اصلی که قیمت های نوسان مواد غذایی و انرژی را حذف می کند، 6 درصد افزایش یافت، هر دو بالاتر از انتظارات بازار. کاخ سفید پیش از این هشدار داده بود که این ارقام داغ تر از حد تخمین زده می شود، اما این مانع از شوک مالی نشد. این ارقام باعث تشدید فروش وال استریت توسط بانک مرکزی اروپا شد که نشان دهنده نگرانی سرمایه گذاران است.

بعد از آن چی؟

در چهار کلمه، بیشتر از همان. نه تورم کاهش می یابد و نه رشد به این زودی افزایش می یابد. تصمیمات آتی بانک های مرکزی قبلاً قیمت گذاری شده است. در همین حال، دولت ها اقدامات ناهماهنگ و محدودی را انجام می دهند که برای مهار فشارهای قیمتی کار چندانی انجام نمی دهند.

به عنوان مثال، قیمت نفت خام به افزایش خود ادامه داد، به طوری که هر بشکه WTI اکنون بالای 120 دلار معامله می شود و در بالاترین حد خود از ماه مارس، زمانی که به 130.50 دلار در هر بشکه رسید، به بالاترین سطح چند ساله خود رسیده است.

از نظر داده ها، تمرکز هفته آینده روی فدرال رزرو ایالات متحده خواهد بود که قرار است افزایش 50 واحدی را اعلام کند. بانک مرکزی همچنین پیش بینی های جدید اقتصادی را منتشر خواهد کرد. بازیکنان بازار در مورد توقف احتمالی افزایش نرخ در ماه سپتامبر به منظور ارزیابی اثرات اقدامات قبلی بر اقتصاد گمانه زنی کرده اند. با توجه به آخرین ارقام تورم، فدرال رزرو ممکن است از پیشنهاد آن خودداری کند، اما برعکس، ادامه انقباض اعلام کند. ایالات متحده همچنین فروش خرده فروشی ماه مه را منتشر خواهد کرد که رشد متوسطی 0.2 درصدی در ماه مارس دارد.

در اروپا، آلمان داده‌های تورم ماه می و نظرسنجی ژوئن ZEW را در روز سه‌شنبه منتشر خواهد کرد، در حالی که اتحادیه اروپا همان ارقام را روز جمعه منتشر خواهد کرد.

ارز آمریکا ممکن است از شکست های موقتی رنج ببرد، اما در نهایت حتی در برابر سایر دارایی های امن تقویت خواهد شد.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD برای سومین هفته متوالی در حدود 50% اصلاحی 1.1184/1.0348 در 1.0770 با فروشندگان ملاقات کرد و اکنون زیر 23.6% اصلاحی همان لغزش در 1.0545 معامله می شود، که نشانه ای از سقوط بیشتر است.

مطالعات تکنیکال در نمودار هفتگی از حالت نزولی حمایت می‌کنند، زیرا میانگین 20 روزه پایین‌تر از شاخص‌های بالاتر است و اکنون در حدود 1.0890 به سمت جنوب حرکت می‌کند. در این بین شاخص های تکنیکال پس از اصلاح شرایط فروش بیش از حد، افت خود را در سطوح منفی از سر گرفته اند.

نمودار روزانه نشان می دهد که شاخص های تکنیکال تقریباً به صورت عمودی پایین می آیند و پس از شکستن به سمت جنوب شتاب می گیرند. میانگین 20 روزه یک روند صعودی نسبتاً متعادل را حفظ می کند، اما روز جمعه‌ی احتمال صعود بیشتر را رد کرده است، که همه اینها نشان دهنده کاهش مداوم در روزهای آینده است.

این جفت در اواسط ماه مه چند بار در سطح 1.0460، سطح حمایت فوری بعدی، به کف رسید. شکست آن می‌تواند به نفع ری‌تست  در سطح 1.0348 باشد، در حالی که زیر آن، هدف نزولی بالقوه بعدی 1.0260 است.

از سوی دیگر، بهبود قیمت بالاتر از مقاومت فیبوناچی 38.2% در 1.0665، باید به طور موقت روند نزولی را قطع کند و منجر به تست دیگری از منطقه قیمتی 1.0770/80 شود.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که احساسات پیرامون EUR/USD در کوتاه‌مدت صعودی است، عمدتاً به این دلیل که بانک مرکزی اروپا و تورم ایالات متحده به نوعی سود سوداگرانه را دور از انتظار می‌کنند. به طور میانگین، این جفت در 1.0760 دیده می شود. لحن نزولی بازدیدهای ماهانه و سه ماهه نیز پیش از تورم بانک مرکزی اروپا و ایالات متحده است، بنابراین اگر فروشنده‌ها در هفته آینده شرط‌بندی خود را افزایش دهند، جای تعجب نیست. به طور متوسط، این جفت در منطقه 1.06 دیده می شود، زیرا تقریباً 50٪ از کارشناسان نظرسنجی به دنبال ریزش‌های بیشتری هستند.

در نمودار اجمالی، سه میانگین حرکتی قدرت نزولی خود را از دست داده و صاف شده‌اند. گسترش اهداف بالقوه در چشم انداز ماهانه و سه ماهه کاملاً یکنواخت است، اگرچه تعداد پایین ترین قیمت ها همچنان در حال افزایش است که منعکس کننده قصد فروش میان مدت است.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-here-comes-the-fed-202206101512

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.