رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • یورو به پایین ترین حد خود در سال 2022, هفته آینده NFP ایالات متحده منتشر می شود.
  • ترس از رکود باعث احیای تقاضای دلار آمریکا در میان واکنش بانک‌های مرکزی به کنترل تورم شد.
  • صورتجلسات بانک مرکزی فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا می تواند مسیرهای سیاستی پیش از انتشار NFP کلیدی ایالات متحده را روشن کند.
  • EUR/USD همچنان در معاملات “فروش بیش از حد” باقی می ماند، همانطور که توسط تکنیک های روزانه مورد توجه است.

EUR/USD هفته را عمیقاً قرمز به پایان رساند و حرکت نزولی اخیر را پس از مشاهده یک مهلت کوتاه یک هفته پیش از سر گرفت. جفت ارز اصلی نتوانست در بالای سطح 1.0600 باقی بماند و تا 1.0382 سقوط کرد و به پایین ترین حد خود از اواسط ژوئن رسید. خریدارها موفق به بازگشت شدند، اما در میان ترس های رایج رکود، که احساسات اطراف دلار آمریکا را در طول هفته حفظ کرد، عقب نشینی کردند.

گمانه زنی ها در مورد مسیر تشدید سیاست های فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا همچنان در جریان بود، زیرا سرمایه گذاران نگران افزایش شدید نرخ بهره بودند که اقتصاد جهانی را وارد رکود می کند. با این حال، پرتو امیدی از چین ظاهر شد که ترس از تورم و رشد را کاهش داد و موقتاً به نفع فروشنده‌های دلار بود.

انجمن سینترا بانک مرکزی اروپا نتوانست باعث صعود یورو شود

EUR/USD هفته جدید را در ابتدای راه آغاز کرد و با وجود داده های قوی کالاهای بادوام، شتاب هفته قبل اصلاح دلار آمریکا افزایش داد. با ری‌تست احتمال کاهش رشد اقتصادی توسط سرمایه گذاران در نشست سالانه سه روزه بانک مرکزی اروپا در مورد بانکداری مرکزی در سینترا که از روز دوشنبه آغاز شد، جریان ریسک غالب شد. چین محدودیت‌های قرنطینه کووید را برای مسافران بین‌المللی کاهش داد که به خوش‌بینی بازار افزود.

با این حال، پس از بررسی اعتماد مصرف‌کننده در روز سه‌شنبه “CB” که نشان داد انتظارات تورمی مصرف‌کننده در حال افزایش است، این جفت در مسیر نزولی قرار گرفت. این بررسی نشان داد که فدرال رزرو باید با افزایش چندگانه نرخ بهره در جلسات آتی، رویکردی مناقشه‌ای را برای مبارزه با تورم حفظ کند، که بازارها را به وحشت انداخت و توجه نسبت به دلار را زیاد کرد.

اظهار نظر مناقشه‌ای ECB همچنین نتوانست خریداران یورو را جذب کند، زیرا سرمایه گذاران در اواسط هفته پیش از برگزاری نشست فوق العاده پانل سیاست گذاری در انجمن ECB محتاط شدند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، اندرو بیلی، نائب رئیس بانک مرکزی اروپا و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز چهارشنبه در سینترا در مناظره ای درباره چشم انداز سیاست بانک مرکزی شرکت کردند. این بحث بر واگرایی بین بانک‌های مرکزی تاکید کرد و تنها فدرال رزرو به موضع مناقشه‌ای خود پایبند بود و کنترل تورم را بر رشد در اولویت قرار داد. در همین حال، لاگارد نتوانست چیز زیادی در مورد ابزار جدید ضد تکه تکه شدن فاش کند و در میان انتظارات تورم بالاتر محتاط ماند.

احساسات پیرامون جفت EUR/USD همچنان به تضاد سیاستی وابسته بود، زیرا EUR/USD به پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای 1.0382 سقوط کرد قبل از اینکه تورم اصلی PCE در ایالات متحده بازگشت قوی‌تری داشته باشد. نرخ تورم ترجیحی فدرال رزرو همانطور که انتظار می رفت در ماه می به 4.7 درصد کاهش یافت و به اوج تورم اشاره کرد که می تواند باعث شود فدرال رزرو روند افزایش نرخ بهره مناقشه‌ای خود را نرم کند. دلار آمریکا از بالاترین سطح دو هفته اخیر به شدت اصلاح شد و خریدارهای یورو را نجات داد.

اگرچه نگرانی های طولانی مدت از رکود دوباره به منصه ظهور رسید و دلار را بالا برد، زیرا ارزش پول مشترک در هفته به شدت کاهش یافت. در میان تقویت قابل توجه دلار، EUR/USD بهبود خود را به سمت 1.0500 تمدید کرد، پس از اینکه تورم اولیه منطقه یورو به رکورد جدید 8.6% سالانه در ژوئن در مقابل انتظارات 8.4% رسید، که یک مورد قانع کننده برای افزایش 50 واحدی نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در جولای است. شاخص HICP اصلی در ماه گزارش شده به 3.7% کاهش یافت و پیش بینی اجماع 3.9% را از دست داد.

فدرال رزرو در مقابل بانک مرکزی اروپا و NFP ایالات متحده

موضوع اصلی کاهش ریسک احتمالاً در هفته آینده ادامه خواهد یافت، با ترس از رکود اقتصادی، نابرابری در سیاست های پولی بین فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا نیز می تواند تأثیر قابل توجهی بر این جفت ارز داشته باشد. فدرال رزرو قرار است صورتجلسه ژوئن خود را در روز چهارشنبه منتشر کند در حالی که بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه منتشر خواهد شد.

سرمایه گذاران ممکن است شاهد شروع آهسته یک هفته حساس باشند، زیرا بازارهای ایالات متحده در روز دوشنبه، به مناسبت روز استقلال، تعطیل خواهند بود. اگرچه اعتماد سرمایه گذار Sentix منطقه یورو، معامله گران را سرگرم خواهد کرد. روز سه‌شنبه نیز از نظر انتشارات اقتصادی سطح بالا کم است. با این وجود، PMI خدمات نهایی منطقه یورو و سفارشات کارخانه ایالات متحده گزارش خواهد شد. سفارشات کارخانه آلمان در روز چهارشنبه و پیش‌بینی‌های اقتصادی اتحادیه اروپا پیش از PMI خدمات ISM ایالات متحده و دقایق صورت جلسه بسیار مهم FOMC بررسی می‌شوند.

معامله گران آماده شدن برای گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در روز جمعه را در روز پنجشنبه آغاز خواهند کرد، در حالی که داده های مشاغل ADP ایالات متحده قبل از ادعاهای هفتگی بیکاری کاهش می یابد. حساب‌های سیاست بانک مرکزی اروپا نیز احتمالاً برای دیدگاه‌های تازه در مورد حرکت سیاست بعدی بانک مرکزی مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت.

لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، روز جمعه در نشست اقتصادی Aix-en-Provence, در فرانسه حضور خواهد داشت. با این حال، ریسک رویداد اصلی در روز معاملاتی آخر هفته، گزارش بازار کار ایالات متحده است.calender

تجزیه و تحلیل تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD در هفته گذشته به پایین ترین سطح رسیده است و زیر میانگین 50، 100 و 200 معامله می شود. از سوی دیگر، ذکر این نکته ضروری است که آخرین کف آن در 1.0380 بالاتر از سطح قبلی در حدود 1.0365 است و در پایین ترین سطح 2022 یعنی 1.0350 قرار دارد. فروشنده ها پیشتاز هستند، اما خریدارها حاضر به تسلیم شدن نیستد.

حمایت در پایین ترین سطح اخیر یعنی 1.0435 و پس از آن 1.0380، 1.0365 و 1.0350 منتظر می ماند. پس از آن 1.0340 قرار دارد که پایین ترین نقطه در سال 2017 بود.

مقاومت در 1.0470 قرار دارد، یک نقطه پایین در اواخر ژوئن، و پس از آن 1.0485، 1.05، و 1.535 که اخیراً EUR/USD را محدود کرده اند.

EUR_USD

دیدگاه احساسی EUR/USD

نظرسنجی FXStreet FX نشان می دهد که کارشناسان در کوتاه مدت نزولی هستند، اما انتظار بهبود قابل توجهی در آینده دارند. با وجود کاهش نسبی، میانگین اهداف نسبتاً پایدار بوده است. این ممکن است منعکس کننده انتظاراتی باشد.

EUR/USD Sentiment

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-euro-eyes-fresh-2022-lows-in-the-us-nfp-week-ahead-202207011515

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.