رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • با نزدیک شدن آمار تورم، آتش بازی های بیشتری در پیش است.
  • بانک‌های مرکزی وضعیت موجود را حفظ کردند و سود سفته‌بازی را ثابت نگه داشتند.
  • ارقام تورم آمریکا و آلمان در هفته آینده بازارهای مالی را تکان می دهد.
  • شتاب نزولی بلندمدت EUR/USD دست نخورده است، اما پیشرفت اصلاحی از جدول خارج نیست.

جفت ارز EUR/USD در روز جمعه به پایین ترین حد در 20 سال گذشته یعنی 1.0071 سقوط کرد تا هفته را در حدود 1.0170 به پایان برساند. وحشت بازارهای مالی را در بحبوحه ترس های طولانی رکود و فشارهای تورمی فزاینده که با بحران انرژی در اروپا همراه شده بود، به لطف روسیه فرا گرفت.

سرمایه گذاران به سمت امن حرکت کردند و دلار بیشترین بهره را از آن برد. تقاضا برای اوراق قرضه دولتی ایالات متحده در ابتدای هفته بر بازدهی تاثیر گذاشت، اگرچه منحنی بازدهی خزانه داری وارونه شد و شکست. بازدهی اوراق 2 ساله بالاتر از اسکناس 10 ساله است که معمولاً توسط فعالان بازار به عنوان اشاره ای به یک شکست اقتصادی در آینده تلقی می شود.

بانک های مرکزی در حالت تعلیق

در واقع، بانک‌های مرکزی در بحبوحه تصمیم سیاست‌گذاران مبنی بر عدم نوآوری در سیاست‌های پولی، کمی آب خنک روی ترس‌ها ریختند.

FOMC صورتجلسه نشست ژوئن خود را در روز چهارشنبه منتشر کرد. این آمار نشان داد که مقامات فدرال رزرو توافق کردند که تورم بالا تضمین کننده نرخ های بهره محدود کننده است و در صورت تداوم تورم، باز هم محدودتر خواهند شد. همچنین، اکثر شرکت‌کنندگان در حالی که قضاوت می‌کردند «خطر قابل‌توجهی» وجود دارد که تورم بالاتر می‌تواند ریشه‌ دار شود، یک ریسک نزولی برای رشد دیدند.

فدرال رزرو درها را برای افزایش 75 واحدی باز گذاشت، اما سرمایه گذاران از این واقعیت استقبال کردند که از اشاره به افزایش 100 واحدی  یا هر اقدام مناقشه‌آمیزتر دیگر خودداری کرد. نکته دیگری که در سند وجود نداشت اشاره به رکود بالقوه بود. این واقعیت که فدرال رزرو به آن اشاره نکرده است، به این معنی نیست که خطر وجود ندارد. فدرال رزرو پیش بینی های رشد را به طور نزولی بررسی کرد و در عین حال خاطرنشان کرد که ریسک های تورم همچنان بالاست.

روز پنجشنبه نوبت به بانک مرکزی اروپا رسید تا حساب های نشست ژوئن را منتشر کند. شورای حاکم موافقت کرد که باید اعتبار خود را «با نشان دادن عزم خود» حفظ کند. برخی از اعضا همچنان می خواستند درها را برای افزایش بیشتر نرخ بهره در جلسه ژوئیه باز نگه دارند، اگرچه رئیس کریستین لاگارد چندین بار تکرار کرد که این افزایش 25 واحد خواهد بود.

بانک‌های مرکزی با کمک به سهام برای بهبود بخشیدن به ارزش دلار، رشد موقت دلار را متوقف کردند، اما دلار آمریکا هفته را با حفظ قدرت خود در سطح FX به پایان می‌رساند.

یکی از محرک های اولیه معاملات هراس هفتگی داده های کلان اقتصادی بود، زیرا S&P Global آخرین PMI های ژوئن را منتشر کرد که نشان داد رشد اتحادیه اروپا به پایین ترین حد در 16 ماه گذشته کاهش یافته است. همچنین، خرده‌فروشی در اتحادیه در ماه می 0.2 درصد افزایش یافت، در حالی که تولید صنعتی آلمان در همان ماه 1.5 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.

از سوی دیگر، داده های ایالات متحده متناقض بود، اگرچه سرفصل ها دلگرم کننده بودند. PMI خدمات ISM ژوئن در 55.3 چاپ شد که کمتر از 55.9 قبلی اما بالاتر از 54.5 مورد انتظار بود. با این حال، زیرشاخص‌های مرتبط با اشتغال و تورم انتظارات را از دست دادند و به آشفتگی بیشتر در پیش رو اشاره کردند. گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ژوئن یک شگفتی مثبت به همراه داشت، زیرا این کشور 372 هزار شغل جدید در ماه اضافه کرد که بسیار بهتر از 268 هزار شغل مورد انتظار بود. نرخ بیکاری در 3.6 درصد ثابت ماند، در حالی که نرخ مشارکت نیروی کار به 62.2 درصد کاهش یافت. این گزارش به سختی قیمت را از نظر تصمیم فدرال رزرو تغییر داد و تأثیر محدودی بر بازار FX داشت.

تورم درمرکز طوفان

هفته آینده برای ارزها بسیار مهم خواهد بود، زیرا ایالات متحده آمار تورم ژوئن را منتشر خواهد کرد. انتظار می رود شاخص قیمت مصرف کننده از 8.6 درصد در ماه مه به 8.7 درصد در سال گذشته افزایش یابد. با این حال، قرائت اصلی از 6.0 درصد به 5.7 درصد کاهش می یابد. این کشور همچنین فروش خرده فروشی ژوئن و برآورد اولیه شاخص تمایل مصرف کننده میشیگان جولای را منتشر خواهد کرد که انتظار می رود پس از افت در ماه قبل بهبود یافته باشد.

در آن طرف اقیانوس، تمرکز بر آلمان خواهد بود، زیرا این کشور نظرسنجی ژوئیه ZEW و برآوردهای نهایی تورم ژوئن را منتشر خواهد کرد.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD در سطوحی معامله می شود که آخرین بار در دسامبر 2002 مشاهده شده است. این جفت در نمودار هفتگی بیش از حد فروش رفته. شاخص‌های تکنیکال شیب نزولی خود را در سطوح شدید، بدون نشانه‌هایی از خستگی رو به پایین حفظ می‌کنند. میانگین 20 روزه بیش از 600 پیپ بالاتر از سطح فعلی قرار دارد و تقریباً به صورت عمودی به سمت جنوب حرکت می کند و بسیار پایین تر از مقاومت ها است که نشان دهنده قدرت فروشندگان است.

نمودار روزانه به اصلاح بالقوه صعودی اشاره می کنند. شاخص‌های تکنیکال در سطوح فوق‌العاده ثابت شده‌اند، در حالی که کندل فعلی دارای یک فتیله نزولی طولانی است، اگرچه می‌توان آن را به اصلاح در آستانه آخر هفته نیز نسبت داد. علاوه بر این، جفت EUR/USD بسیار پایین تر از میانگین های حرکتی نزولی است که نشان می دهد روند نزولی ثابت است.

به عنوان هدف نزولی بعدی 1.0100 قابل انتظار است. پایین تر از آن، تا سطح 0.9860، یک منطقه حمایت ایستا اصلی ادامه یابد.

از سوی دیگر، فراتر از 1.0200، احتمال بهبود اصلاحی بیشتری وجود دارد که به مقاومت اولیه در 1.0335 و پس از آن منطقه قیمت 1.0420 خواهد رسید.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که فروشندههای یورو مایل به کاهش قیمت هستند، زیرا 67 درصد از کارشناسان نظرسنجی در کوتاه‌مدت نزولی هستند، به این معنی که به‌طور میانگین، این جفت ارز در هفته آینده سطوح زیر 1.0100 را هدف قرار خواهد داد. با این حال، شکست زیر برابری بعید به نظر می رسد. اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی روی بازگشت در چشم انداز ماهانه و سه ماهه شرط بندی می کنند که پس از بازگشت به منطقه قیمت 1.0400 مشاهده می شود.

با این حال، در نمودار کلی، فشار نزولی به سختی کاهش می یابد. بیشتر اهداف ممکن در نماهای هفتگی و ماهانه زیر سطح فعلی قرار دارند، اگرچه برخی از شرط‌بندی‌های به شدت صعودی میانگین را تحریف می‌کنند. در چشم انداز سه ماهه، برخی از شرکت کنندگان اهداف زیر 1 را مشاهده می کنند، اگرچه اکثر آنها در منطقه قیمت 1.02/1.06 جمع می شوند.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-more-fireworks-ahead-as-inflation-data-looms-202207081520

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.