رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • برای یک جلسه خیلی محافظه کارانه ECB آماده شوید.
  • تورم ایالات متحده به بالاترین حد خود در چند دهه اخیر رسید، اما فدرال رزرو کار بیشتری انجام نخواهد داد.
  • بانک مرکزی اروپا تصمیم سیاست پولی خود را روز پنجشنبه اعلام خواهد کرد.
  • EUR/USD به یک پیشروی اصلاحی احتمالی کوتاه مدت اشاره می کند اما کنترل خود را حفظ می کند.

یورو/دلار برای سومین هفته متوالی سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح 20 سال اخیر 0.9951 رسید و پس از آن اندکی جهش کرد و در منطقه قیمت 1.0080 مستقر شد. وضعیت اقتصاد جهانی همچنان رو به دشواری است و سود سفته بازی به سمت امنیت می رود و در نهایت به نفع دلار است.

اتحادیه اروپا در حال رفتن به گرداب

ترس از رکود اقتصادی ایالات متحده در چند ماه اخیر بر سرفصل های روزنامه ها غالب بوده است. با این حال، تمرکز به آرامی به اروپا منتقل می شود، زیرا وضعیت در اتحادیه حتی نگران کننده تر از آمریکا است.

جنگ اوکراین منجر به کمبود مواد غذایی و انرژی در جهان می شود و اتحادیه اروپا بیشترین آسیب را از این کمبود می بیند، زیرا برای تامین نفت و گاز به روسیه وابسته است. روز دوشنبه 11 ژوئیه، غول انرژی روسیه گازپروم خط لوله نورد استریم 1 را برای تعمیر و نگهداری بست و تامین گاز به آلمان را متوقف کرد. اواسط هفته، این شرکت اعلام کرد که نمی تواند تضمینی برای از سرگیری عملکرد خط لوله داشته باشد. رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان گفت که عدم قطعیت در مورد تحویل گاز “چشم انداز اقتصادی را در نیمه دوم سال به طور قابل توجهی مختل می کند.”

ماریو دراگی، نخست‌وزیر ایتالیا، پس از آنکه شریک ائتلافی پنج ستاره با رای اعتماد از حمایت خود کناره‌گیری کرد، اعلام کرد که استعفا می‌دهد و مشکلات بیشتری را برای طرف یورو ایجاد کرد. زمانی که جوزپه کونته، رهبر پنج ستاره، دراگی را متهم کرد که برای مقابله با بحران اقتصادی کافی نیست، ائتلاف از هم پاشید. سرجیو ماتارلا، رئیس جمهور ایتالیا، پیشنهاد استعفای رئیس سابق بانک مرکزی اروپا و نخست وزیر ایتالیا را رد کرد و از او خواست استعفا ندهد.

مسائل مربوط به زنجیره تامین در کنار بازگشت سریع اقتصادی پس از قرنطینه های اولیه مرتبط با بیماری همه گیر، تورم را به سطوحی رساند که در دهه های گذشته در سراسر جهان مشاهده نشده بود. سیاستمداران و مقامات بانک مرکزی غافلگیر شده‌اند و بانک مرکزی با سرعتی کاملاً نابرابر در سراسر اقتصادهای بزرگ به سمت سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه روی آورده‌اند.

بانک های مرکزی تحت نظارت

فدرال رزرو آمریکا در فهرست مناقشه‌آمیزها پیشتاز است. بانک مرکزی نرخ بهره را به محدوده شناور 1.50 تا 1.75 درصد رسانده است. از سوی دیگر، بانک مرکزی اروپا عقب مانده است زیرا قصد دارد در نشست پنجشنبه آینده خود برای اولین بار در سال‌ها نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد. عدم تعادل بین بانک‌های مرکزی تا حدی ضعف یورو/دلار آمریکا را توضیح می‌دهد، در کنار این واقعیت که بحران در اتحادیه در حال عمیق‌تر شدن است.

به دنبال انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ژوئن که 9.1 درصد نسبت به سال قبل جهش کرد، که بیش از پیش بینی ها بود، دلار آمریکا در روز چهارشنبه افزایش ریسک گریز بیشتری داشت. این خبر در میان امید به کاهش قیمت نفت تا ماه ژوئن که منجر به انقباض CPI خواهد شد، دلسرد کننده تر بود.

ارقام مثبت تورم این گمانه زنی را برانگیخت که فدرال رزرو می تواند نرخ بهره را 100 واحد افزایش دهد، اگرچه این حدس و گمان با اظهار نظر کریستوفر والر، عضو FOMC، که اشاره کرد ممکن است بازارها با افزایش 100 واحدی نرخ بهره در ماه جولای روبرو نشود. وی افزود که افزایش 75 واحدی بازار را به حالت خنثی خواهد رساند.

عملکرد بانک مرکزی اروپا و کسب و کارها در حال رشد

به طور کلی، داده های کلان اقتصاد سناریوی تیره را تأیید کرد. نظرسنجی ZEW آلمان نشان داد که احساسات اقتصادی در این کشور و اتحادیه اروپا در ماه جولای سقوط کرد. همچنین، تورم آلمان در ماه ژوئن 7.6 درصد سالانه تایید شد، اگرچه خرده‌فروشی ایالات متحده در ماه ژوئن 1 درصد افزایش داشت که خوش‌بینی را تقویت کرد و فشار کوتاه‌مدتی بر دلار آمریکا وارد کرد.

هفته آینده تخمین نهایی شاخص قیمت مصرف کننده ژوئن اتحادیه اروپا را به ارمغان خواهد آورد که انتظار می رود 8.6٪ تایید شود. روز پنجشنبه، بانک مرکزی اروپا تصمیم سیاست پولی خود را اعلام خواهد کرد. سیاست گذاران اروپایی به طور گسترده ای برای این جلسه خاص اولین افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره را پیش بینی کرده اند که قبلاً توسط فعالان بازار قیمت گذاری شده است. سخنرانی پرزیدنت کریستین لاگارد پس از این اعلامیه بسیار مهم خواهد بود، زیرا علاقه‌مندان گمانه‌زنی آن را برای هر گونه سرنخی در مورد آنچه در آینده در راه است بررسی می‌کنند.

در نهایت، روز جمعه، S&P Global برآوردهای اولیه PMI ماه جولای خود را برای اتحادیه اروپا و ایالات متحده منتشر خواهد کرد. انتظار می‌رود فعالیت‌های معاملاتی در ابتدای سه ماهه سوم کاهش بیشتری داشته باشد و به سختی در سطوح انبساطی باقی بماند.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD نیمی از سودهای هفتگی خود را کاهش داد و نشانه های خفیفی از فرسودگی نزولی را در نمودار هفتگی نشان میدهد، که البته اصلا کافی نیست. با این وجود، شاخص های تکنیکال شتاب نزولی خود را از دست داده اند، اگرچه RSI شیب نزولی ملایمی را در حدود 26 حفظ کرده است. در همان زمان، میانگین 20 روزه تقریباً به صورت عمودی به سمت جنوب حرکت می کند، در حال حاضر در منطقه قیمت 1.0650 و بسیار پایین تر از میانگین های بالاتر است.

نمودار روزانه نشان می‌دهد که شاخص‌های تکنیکال به طور جزئی بالاتر رفته‌اند، در حالی که در اطراف حالت بیش از حد فروش باقی مانده‌اند، که به احتمال پیشروی اصلاحی صعودی در آینده اشاره دارد. با این حال، این جفت به رشد بسیار پایین‌تر از میانگین‌های حرکتی نزولی ادامه می‌دهد که نشان‌دهنده قدرت فروشندگان است.

سطحی که باید در روند صعودی مشاهده شود، 1.0120 است، زیرا رشد فراتر از آن می‌تواند باعث افزایش بیشتر به سمت منطقه 1.0200 و سپس به منطقه قیمتی 1.0340 شود. از سوی دیگر، حمایت فوری روی 1.0020 قرار می گیرد و پس از آن، پایین ترین قیمت چند ساله این هفته در 0.9951 قرار می گیرد. شکست به زیر آن می تواند منجر به نزدیک شدن این جفت به آستانه 0.9800 شود.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

نظرسنجی پیش بینی FXStreet نشان می دهد که این جفت به پایین ترین سطح خود نزدیک است. فروشنده ها همچنان در چشم انداز هفتگی کنترل را در دست دارند، زیرا فروشنده ها 67 درصد از کارشناسان نظرسنجی را تشکیل می دهند و این جفت به طور میانگین در 1.0087 دیده می شود. با این حال، با تسلط خریدارها، در حالی که کسانی که بر روی کاهش شرط بندی می کنند، به شدت کاهش می یابد، در دیدگاه های ماهانه و سه ماهه یک تغییر قوی وجود دارد. سپس این جفت به طور متوسط به منطقه 1.0400 بازگشته است.

نمودار نمای کلی FXStreet نشان می دهد که کسانی که منتظر بهبود هستند ممکن است مایل به فروش در سطوح بالاتر باشند. سه میانگین حرکت مورد مطالعه، شیب نزولی خود را حفظ می کنند. EUR/USD در هفته آینده به سختی بالای 1.0200 دیده می شود، اما تعداد اهداف بالقوه در چشم انداز ماهانه به 1.000/1.0800 افزایش می یابد. در نهایت، و در دیدگاه سه ماهه، بیشتر اهداف بین 1.0200 و 1.0600 جمع می شوند که نشان دهنده فشار مداوم بر ارز مشترک است.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-gear-up-for-a-too-conservative-ecb-meeting-202207151521

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.