رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • همه نگاه ها به تصمیم آینده فدرال رزرو.
  • بانک مرکزی اروپا ماشه را کشید اما نتوانست یورو را تقویت کند.
  • ارقام فدرال رزرو و تولید ناخالص داخلی ایالات متحده هفته آینده در مرکز توجه قرار خواهند گرفت.
  • EUR/USD در حال تصحیح صعودی است اما همچنان با علاقه‌ی فروش قوی روبرو است.

جفت ارز EUR/USD هفته را در منطقه قیمتی 1.0220 به پایان می‌رساند و بهبودی را از پایین‌ترین سطح چند ساله 0.9951 که در اواسط ژوئیه به ثبت رسیده بود، ادامه می‌دهد. این جفت ارز در روز جمعه جهش کرد، اگرچه این پیشرفت ارتباط چندانی با ارز مشترک نداشت، اما بیشتر با عملکرد هفتگی برجسته وال استریت و کاهش بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده که افت خود را بر دلار گذاشته بود. گزارش‌های درآمدی بهتر از پیش‌بینی‌شده در کنار این امید که فدرال رزرو از تشدید سیاست‌های پولی با سرعتی فراتر از حد انتظار خودداری کند، سهام ایالات متحده را حمایت کرد.

جهان در اطراف اتحادیه اروپا چرخید

این جفت در 1.0277 به اوج رسید، اما بانک مرکزی اروپا خریدارها را کشت. بانک مرکزی در بحبوحه «ارزیابی به روز شده تورم»، برای اولین بار در بیش از یک دهه، نرخ بهره را 50 واحد افزایش داد. نرخ سپرده از -0.5% به 0% افزایش یافت در حالی که نرخ بهره از 0% به 0.5% افزایش یافت.

بانک مرکزی اروپا همچنین ابزار حفاظت از انتقال “TPI” را اعلام کرد که ابزار جدید ضد تکه تکه شدن است و آن را برای حمایت از انتقال موثر سیاست پولی در سراسر اتحادیه ضروری می داند. TPI یک طرح خرید اوراق قرضه جدید است که با هدف کمک به کشورهای بدهکار منطقه یورو و جلوگیری از تجزیه مالی در اتحادیه اروپا انجام می شود.

رئیس کریستین لاگارد بعداً سخنرانی کرد و در آن خاطرنشان کرد که طبق داده ها، خطر رکود برای سال جاری و سال آینده وجود ندارد. با این حال، او اضافه کرد که «تأثیر تورم بالا بر قدرت خرید، محدودیت‌های عرضه مداوم و عدم اطمینان بیشتر تأثیر کاهنده‌ای بر اقتصاد دارد. در مجموع، این عوامل به طور قابل توجهی چشم انداز نیمه دوم سال 2022 و پس از آن را مختل می کند.

پس از اعلام ECB، شانس افزایش نرخ بهره در آینده کاهش یافت. بازیگران بازار اکنون روی افزایش 25 واحدی در ماه سپتامبر شرط بندی می کنند. احتیاط لاگارد نسبت به عادی سازی جفت یورو/دلار آمریکا را تحت تاثیر قرار داد، زیرا بانک مرکزی بسیار کم و دیر کارش را انجام می دهد.

نکته مثبت این است که غول روسی گزپروم جریان گاز به اتحادیه اروپا را از طریق خط لوله نورد استریم 1 از سر گرفت، اگرچه اختلالات عرضه گاز طبیعی هنوز یک موضوع در اتحادیه است. تاکنون، تحویل مسکو در حدود 40 درصد ظرفیت خط لوله است که برای جلوگیری از بحران انرژی در اروپا و در عین حال حفظ فشار بر اتحادیه کافی است.

یکی دیگر از مشکلات یورو، آشفتگی سیاسی در ایتالیا بود. پس از فروپاشی ائتلاف دولتی، ماریو دراگی، نخست وزیر عملاً استعفا داد. رئیس جمهور ایتالیا، سرجیو ماتارلا، پارلمان ایتالیا را منحل کرد و درها را برای برگزاری انتخابات زودهنگام در 25 سپتامبر باز کرد.

فدرال رزرو ایالات متحده تصمیم سیاست پولی خود را چهارشنبه آینده، 27 ژوئیه اعلام خواهد کرد. فدرال رزرو مناقشه‌آمیز ترین انقباض را اتخاذ کرده است و پس از آن بانک کانادا بسته می شود، و نرخ بهره را 150 واحد از ابتدای سال، 25 مارس 50 افزایش داده است. در ماه می و ژوئن 75 واحد، که دومی فراتر از انتظارات بازار است.

با این حال، اقتصاد ایالات متحده با خطر رکود مواجه است، در حالی که تورم همچنان در حال افزایش است. آخرین داده‌های موجود نشان می‌دهد که شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه ژوئن 9.1 درصد افزایش یافته است که بسیار بالاتر از 8.6 درصد مورد انتظار و 8.1 درصد قبلی است. فدرال رزرو افزایش 75 واحدی دیگر را برای ماه جولای پیش بینی کرده است، اگرچه بازیکنان بازار چندان تعجب نمی کنند اگر این افزایش 100 واحدی باشد، علیرغم اینکه مقامات فدرال رزرو چنین انتظاراتی را کاهش داده اند. نرخ های بالاتر ممکن است ابزاری برای مهار تورم باشد، اما رشد اقتصادی را مهار می کند. فدرال رزرو بین یک سنگ و یک مکان سخت گیر افتاده است، زیرا باید تورم را بدون کاهش بیشتر پیشرفت اقتصادی که قبلاً ضعیف بود، کنترل کند.

علائم رشد نگران کننده

تقویم کلان اقتصادی در چند روز گذشته نسبتاً آرام بود، اما روز جمعه ارقام تکان دهنده ای منتشر شد. S&P Global PMI جولای خود را منتشر کرد، که نشان داد تولید تجاری اتحادیه اروپا برای اولین بار از فوریه 2021 کاهش یافته است. شاخص ترکیبی از 52 در ژوئن به 49.4 کاهش یافت، با شدیدترین کاهش در آلمان، جایی که PMI ترکیبی به 48 کاهش یافت. پایین ترین سطح از اواسط سال 2020 بیشتر شاخص‌های اروپایی از قلمرو رشد سقوط کردند که منعکس کننده کاهش بیشتر رشد اقتصادی در ابتدای سه ماهه سوم است.

در ایالات متحده، S&P Global Services PMI به 47 سقوط کرد، در حالی که شاخص تولید، از سوی دیگر، در محدوده انبساطی باقی ماند و در 52.3. با این وجود، فعالیت های معاملاتی برای اولین بار در دو سال گذشته کاهش یافت و PMI ترکیبی از 52.3 در ژوئن به 47.5 سقوط کرد. داده های ضعیف ایالات متحده اوراق قرضه دولتی را بالا برد و به زیان بازدهی اوراق قرضه تمام شد که در روز جمعه به پایین ترین حد 2 هفته اخیر رسید.

فراتر از تصمیم سیاست پولی فدرال رزرو، هفته آینده ارقام نرخ بهره را به همراه خواهد داشت. ایالات متحده برآورد اولیه تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم را منتشر خواهد کرد. انتظار می رود اقتصاد با سرعت سالانه 0.9 درصد در سه ماهه رشد کند که از افت 1.6 درصدی در سه ماه گذشته بهبود یافته است. آلمان و اتحادیه اروپا نیز برآوردهای اولیه تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم را منتشر خواهند کرد که به ترتیب 1.7 و 3.4 درصد پیش بینی شده است.

ایالات متحده سفارشات کالاهای بادوام ژوئن را به لیست رویدادهای مرتبط اضافه خواهد کرد، در حالی که اتحادیه اروپا و آلمان برآوردهای اولیه از ارقام تورم ماه جولای خود را منتشر خواهند کرد.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD نزدیک به بالاترین قیمت هفتگی خود معامله می شود، همچنین یک سطح مقاومت تشکیل داده زیرا با 50% اصلاحی فیبوناچی آخرین کاهش روزانه خود که بین 1.0614 و 0.9951 اندازه گیری می شود. این جفت چندین بار از سطح عقب نشینی کردند و به نوعی به افزایش قابل توجهی در یک شکست بالای آن اشاره کرد. مقاومت فیبوناچی بعدی و یک هدف صعودی بالقوه در 1.0360 قرار می گیرد.

چارت EUR/USD نشان دهنده تصحیح صعودی است. شاخص های تکنیکال قلمرو فروش بیش از حد را ترک کرده اند و در سطوح اصلاحی قرار دارند. در همان زمان، میانگین 20 روزه شیب نزولی خود را حفظ می کند و با میانگین های بالاتر همگرا می شود. کف موقتی هنوز تایید نشده است، زیرا این جفت ارز باید بالاترین از قیمت ماهانه ماه می خود در 1.0786 برسد تا موقعیت بلندمدت صعودی خود را بازیابی کند.

آنالیزهای تکنیکال در نمودار روزانه، با وجود بازگشت اخیر، پتانسیل صعودی را محدود می کند. فروشنده‌ها پیشرفت‌های خوبی حول میانگین 20 روزه دارند، در حالی که شاخص‌های تکنیکال قدرت جهت گیری خود را از دست داده‌اند و تثبیت شده‌اند. در نهایت، میانگین‌های حرکتی بالاتر همراستا با هم در حال نزول هستند.

این جفت می‌تواند با شکست به زیر 1.0105، یعنی 23.6% اصلاحی فیبوناچی، نزول خود را از سر بگیرد، و در را برای آزمایش مجدد پایین‌ترین سطح سال 2022 در 0.9951 باز کند.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

اکثر کارشناسان نظرسنجی این جفت را در هفته آینده پایین تر از سطح فعلی می دانند، اما خریدار‌ها در بازدیدهای ماهانه و سه ماهه درقدرت هستند. این جفت در کوتاه مدت به طور میانگین 1.0100 دیده می شود، اما در نمای گسترده تر به سمت 1.0300 بهبود می یابد.

با این حال، نمودار نمای کلی همچنان نشان می دهد که فروشنده ها کنترل را در دست دارند. میانگین‌های حرکتی در سه بازه زمانی مورد مطالعه پایین‌تر می‌روند. میانگین‌های حرکتی نسبت به آخرین رفتار قیمت عقب‌تر است، اما چیزی که بازگشت احتمالی را تأیید نمی‌کند.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-all-eyes-on-the-feds-upcoming-decision-202207221609

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.