رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • مقامات ایالات متحده در حال انکار هستند، اما بازار چه فکر می کند؟
  • اقتصاد ایالات متحده برای دومین سه ماهه متوالی افت کرد که نشان دهنده یک رکود تکنیکال است.
  • تورم در هر دو سمت اقیانوس اطلس در ماه جولای به بالاترین حد خود در چند دهه اخیر رسید.
  • موضع نزولی بلندمدت EUR/USD دست نخورده باقی می ماند و پایین ترین سطح چند ساله اخیر قابل دیدن است.

جفت ارز EUR/USD هفته آخر جولای را بدون تغییر در منطقه قیمتی 1.0190 به پایان رساند. در عین حال، دومین ماه متوالی را با زیان های شدید به پایان می رساند، اگرچه از پایین ترین سطح چند دهه اخیر یعنی 0.9951 فاصله دارد.

این جفت ارز ناشی از ترس های معمول رکود اقتصادی و فدرال رزرو آمریکا بود که آخرین تصمیم خود را در مورد سیاست پولی اعلام کرد. داده های اروپایی منتشر شده در این روزها نشان می دهد که رکود اقتصادی در ابتدای سه ماهه سوم همچنان تندتر می شود و تاثیر خود را بر روی ارز مشترک در نیمه اول هفته گذاشته است.

بازارها در روز چهارشنبه مسیر خود را تغییر دادند، زیرا فدرال رزرو با برخی موارد جدید همراه شد. همانطور که انتظار می رفت، بانک مرکزی نرخ fivi را 75 واحد افزایش داد و به 2.25%/50% رساند. جروم پاول، رئیس هیئت مدیره، خاطرنشان کرد که در این سطح، نرخ‌ها به بی‌طرفی رسیده‌اند و به کاهش شدیدتر اشاره کرد. احتمال افزایش 75 bps دیگر در ماه سپتامبر به حدود 20 درصد کاهش یافته است که یک شگفتی غیرمنتظره است. به گفته پاول، افزایش نرخ بهره آینده تصمیمی جلسه به جلسه خواهد بود.

علاوه بر این، بانک مرکزی بر تعهد خود به “کاهش سریع تورم” تاکید کرد و در عین حال یادآوری کرد که اقتصاد همچنان انعطاف پذیر است. در نهایت، پاول گفت که «هیچ چیز بدون ثبات قیمت کار نمی‌کند» و این نشان می‌دهد که سیاست‌گذاران بیشتر از کاهش سرعت پیشرفت اقتصادی نگران تورم بیش از حد هستند.

با این حال، تورم ایالات متحده همچنان در حال افزایش است. شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی از 6.3 درصد در ماه مه به 6.8 درصد در ماه ژوئن افزایش یافت، در حالی که گزارش اصلی 4.8 درصد در همان دوره افزایش یافت. فدرال رزرو بین یک سنگ و یک مکان سخت گیر افتاده است، زیرا انقباض بیشتر برای مهار تورم، باری را بر رشد اقتصادی وارد می کند. ممکن است سیاستگذاران تصویر مطمئنی ارائه کرده باشند، اما این چیزی نیست که پشت آن نهفته است.

رکودی که رکود نیست

وال استریت پس از اعلام این خبر افزایش یافت و گزارش‌های درآمدی نیز به آن کمک کرد. نگرانی ها همچنان وجود دارد، اما دلار سقوط کرد و تلاش آن برای بهبود در روز پنجشنبه با برآورد اولیه تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده شکست خورد. طبق آمار رسمی، اقتصاد با سرعت سالانه 0.9 درصد، دومین انقباض متوالی کاهش یافت.

پس از انتشار، چندین مقام آمریکایی اهمیت این رقم منفی را کاهش دادند. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز چهارشنبه آن را پیش بینی کرد و گفت که یک رقم ناامیدکننده تولید ناخالص داخلی را باید با کمی ارفاق در نظر گرفت. جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه گفت که انقباض سه ماهه دوم نشان دهنده حرکت اقتصاد به سمت رشد پایدارتر است. در نهایت، رئیس جمهور جو بایدن خاطرنشان کرد که نه تنها رئیس پاول، بلکه چندین مدیر ارشد بانکی دیگر نیز ادعا می کنند که ما در رکود نیستیم.

تشدید بحران اروپا

در اتحادیه اروپا که یورو/دلاردر پایین ترین حد محدوده سالانه خود قرار دارد، در کنار ناباوری از اقتصاد انعطاف پذیر ایالات متحده، اوضاع بهتر نیست. تخمین اولیه شاخص قیمت مصرف کننده آلمان در ژوئیه نشان داد که از 8.2 درصد در ژوئن 8.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت، در حالی که تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم در سه ماه منتهی به ژوئن رشدی نشان نداد. بر اساس برآوردهای اولیه، برای کل اتحادیه اروپا، شاخص قیمت مصرف کننده در ماه ژوئیه به بالاترین حد چند دهه اخیر یعنی 8.9 درصد افزایش یافت. با این حال، طبق برآورد اولیه تولید ناخالص داخلی، اتحادیه در سه ماهه دوم 0.7 درصد رشد کرد.

در عین حال، روسیه پس از بازگشایی خط لوله نورد استریم 1، عرضه گاز طبیعی خود به منطقه را بیشتر کاهش داده است. بحران انرژی اروپا روز به روز بدتر می شود و تورم را بالا می برد و پیشرفت اقتصادی را کاهش می دهد.

خوش بینی اخیر در بازارهای مالی موقتی به نظر می رسد و دلار در حال مبارزه با رقبای پربازده خود است. این واقعیت که مناطق امن هفته را در برابر دلار به پایان می‌رسانند، به نوعی نشان‌دهنده احساس بازار بدون توجه به لحن مثبت سهام است.

تقویم اقتصاد کلان هفته آینده سبک تر خواهد بود، اما شامل برخی از ارقام کلیدی است که سرنخ های بیشتری در مورد وضعیت اقتصادهای کلان ارائه می دهد. آلمان و اتحادیه اروپا فروش خرده فروشی ژوئن را منتشر خواهند کرد، در حالی که S&P Global آخرین PMI های جولای را برای همه اقتصادهای بزرگ منتشر خواهد کرد. ایالات متحده PMI رسمی تولید ISM را برای همان ماه معرفی خواهد کرد که در 52 پیش‌بینی شده بود که نسبت به 53 در ژوئن کاهش داشت و PMI خدمات ISM که انتظار می‌رفت از 55.3 در ژوئن به 53.7 برسد.

در پایان هفته، ایالات متحده گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی جولای را منتشر خواهد کرد. انتظار می رود این کشور 260 هزار شغل جدید در ماه اضافه کند، در حالی که نرخ بیکاری 3.6 درصد ثابت پیش بینی می شود. نتیجه ناگوار گزارش NFP یک بار دیگر هشدارها را به صدا در می آورد و زیان خود را بر اعتماد بازارها خواهد گذاشت.

cover

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD موضع نزولی بلندمدت خود را حفظ می کند. این جفت برای دومین هفته متوالی از حدود 50% اصلاحی فیبوناچی آخرین کاهش روزانه خود بین 1.0614 و 0.9951 عقب نشینی کرد و در زیر سطح 38.2% اصلاحی در 1.0205 قرار گرفت. حمایت در 1.0150، سطح فوری فیبوناچی بعدی است.

از نظر تکنیکال، نمودار هفتگی به شکل نزولی است. EUR/USD به رشد بسیار پایین‌تر از میانگین‌های حرکتی نزولی ادامه می‌دهد، و میانگین 20 روزه به طور محکم به سمت پایین در حدود 1.0600 حرکت می‌کند. در این میان، شاخص‌های تکنیکال از سطوح منفی پایین‌تر آمده‌اند که نشان‌دهنده علاقه به فروش هست.

در نمودار روزانه، این جفت برای دومین هفته متوالی در اطراف یک میانگین 20 روزه نزولی دست و پنجه نرم می کند و نمی تواند بالاتر از آن بماند. در نهایت، میانگین 100 روزه همچنان رو به پایین است و بسیار بالاتر از سطح فعلی حرکت می کند.

شکستن به زیر 1.0105 درها را برای ری‌تست دوباره باز می کند، در حالی که می توان به پایین ترین حد چند دهه اخیر با هدف اصلی نزولی در 0.9880 برسد. این جفت باید تا 1.0280 شتاب بگیرد تا از موضع منفی خود دور شود و صعود خود را به سمت 1.0360 و در ادامه تا 1.0440 گسترش دهد.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

نظرسنجی FXStreet Forecast نشان می دهد که احساسات پیرامون EUR/USD به آرامی در حال تغییر است. انتظار می رود که این جفت به صورت هفتگی خنثی بماند و پس از آن دوباره روند صعودی را به دست آورد. به طور متوسط، این جفت در هفته آینده در 1.0187 مشاهده می شود در حالی که در نمایش های ماهانه و سه ماهه به آستانه 1.0300 می رسد. تعداد کسانی که برای حرکت رو به پایین شرط بندی می کنند با گذشت زمان کاهش می یابد و در چشم انداز وسیع تر به 22 درصد کاهش می یابد.EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-us-authorities-in-denial-but-what-do-the-market-think-202207291510

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.