رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • برای تورم جدید و کاهش شدیدتر آماده شوید.
  • ایجاد شغل قوی تر در ایالات متحده در ماه جولای به طور موقت رکود را عقب انداخت.
  • داده های اروپایی نشان می دهد که یک مارپیچ انقباضی تازه در اتحادیه آغاز شده است.
  • EUR/USD از نظر تکنیکال در بلندمدت نزولی است، 1.0105 مانع دیگری ایجاد می کند.

جفت یورو/دلار آمریکا در حوالی 1.0170 در ناحیه قرمز معامله می شود که در هفته کاهش یافته است، اگرچه همچنان در محدوده 200 پیپ تعیین شده در اواسط جولای به دام افتاده است. فعالان بازار برای یافتن راهی در میان تهدیدهای هر دو اقتصاد تلاش کردند. کندی پیشرفت اقتصادی و فشارهای قیمتی در ابتدای سه ماهه سوم به وجود آمد و سیاست های پولی تأثیر محدودی بر آنها گذاشت. اما دلار در روز جمعه توانست شتاب صعودی پیدا کند، زیرا یک گزارش قوی اشتغال در ایالات متحده به طور موقت رکود را عقب انداخت.

داده های اشتغال آن روز را نجات داد

بر اساس گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، ایالات متحده در ماه جولای 528 هزار شغل جدید اضافه کرد، در حالی که نرخ بیکاری به 3.5 درصد کاهش یافت. نرخ بیکاری نیز بهتر از حد پیش بینی شده بود و به 6.7 درصد رسید. ارقام قوی بخشی از فشار را بر سیاستگذاران ایالات متحده کاهش داد، زیرا معتقدند فرود نرم امکان پذیر است، اما تقریباً منکر روند کند شدن اقتصاد می شوند.

فدرال رزرو اکنون فضای زیادی برای تمدید انقباض مناقشه‌آمیز خود دارد، علاوه بر این، با توجه به اینکه چندین مقام فدرال رزرو در مورد افزایش بیش از حد تورم در این هفته ابراز نگرانی کرده اند. در نتیجه، شرکت کنندگان بازار شرط های خود را برای افزایش 75 واحدی دیگر در ماه سپتامبر افزایش داده است.

از سوی دیگر، بانک مرکزی اروپا، رکود را برای سال جاری و سال آینده را بعید می‌داند و به سخت‌تر شدن تصمیمات محتاطانه خود پایبند است، همین دلیل دیگری برای اینکه یورو/دلار آمریکا نزدیک به پایین‌ترین سطح چند دهه اخیر یعنی 0.9951 باقی می‌ماند.

اما خطر واقعی رکود چیست؟ اقتصاد ایالات متحده برای دو فصل متوالی منقبض شد، بنابراین این روکود از نظر تکنیکال، در حال حاضر وجود دارد. علاوه بر این، سرمایه گذاران منحنی بازدهی خزانه داری را معکوس نگه می دارند و به حداکثر وارونگی آن یعنی 45 bps درست پس از انتشار NFP نگه داشته اند.

و اتحادیه اروپا چطور؟ این منطقه با بدترین بحران انرژی در تاریخ خود، با افزایش قیمت ها و افزایش فشار بر تورم داغ در میان مشکلات زنجیره تامین، مواجه است. این هرج و مرج به دلیل تنش با اوکراین به طور بالقوه به تامین مواد غذایی نیز کشیده می شود. تا کنون، داده های اتحادیه اروپا رشد ملایمی را در نیمه اول سال نشان داده است، اما زمستان پیش رو برای این منطقه سخت خواهد بود و ضرر خود را بر یورو خواهد گذاشت.

عدم تعادل داده ها

در همین حال، داده های اقتصاد کلان منتشر شده در چند روز گذشته نشان می دهد که ایالات متحده در وضعیت بهتری نسبت به اتحادیه اروپا قرار دارد. خرده فروشی آلمان و اتحادیه اروپا در ماه ژوئن به محدوده منفی سقوط کرد، در حالی که تولیدات تولیدی در منطقه یورو در ژوئیه در محدوده انقباضی قرار داشت. فعالیت خدمات در آلمان نیز رو به انقباض است، اگرچه برای کل اتحادیه اروپا در حال گسترش است. در نهایت، تولید صنعتی و سفارشات کارخانه در توسعه یافته ترین اقتصاد اروپا به صورت سالانه در ماه جولای کاهش یافت.

از سوی دیگر، بر اساس PMI های رسمی ISM، فعالیت معاملاتی ایالات متحده در ماه جولای در قلمرو رشد باقی ماند. خبر خوب این است که هزینه های پرداخت شده به شدت کاهش یافته است، خبر بد این است که سفارش های جدید نیز کاهش یافته. همچنین، سفارشات کارخانه در ماه ژوئن بیش از پیش‌بینی‌ها افزایش یافت، در حالی که تراز معامه کالاها و خدمات در همان ماه کسری 79.6 میلیارد دلاری کمتر از حد انتظار داشت.

تورم هفته آینده در کانون توجه قرار خواهد گرفت زیرا آلمان تخمین نهایی شاخص قیمت مصرف کننده جولای خود را منتشر خواهد کرد که انتظار می رود افزایش 7.5 درصدی سالانه را تایید کند. ایالات متحده همچنین ارقام ژوئیه را منتشر خواهد کرد، با پیش بینی کاهش تورم CPI از 9.1٪ به 8.7٪ در سال، اما انتظار می رود که گزارش هسته سالانه از 5.9٪ به 6.1٪ در سال افزایش یابد.

تقویم اقتصاد کلان همچنین شامل شاخص قیمت تولیدکننده آمریکا در ماه ژوئیه و برآورد اولیه شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان در آگوست خواهد بود. در نهایت، اتحادیه آگوست اعتماد سرمایه‌گذاران Sentix و تولیدات صنعتی جولای را معرفی خواهد کرد.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD بین 1.0122 و 1.0293 معامله شد، فروشندگان در حدود 50% اصلاحی فیبوناچی آخرین کاهش روزانه خود بین 1.0614 و 0.9951 در 1.0280 قرار دارند، و خریداران جلوتر از 23.6% اصلاحی فیبوناچی همان ریزش در 1.0105 آماده اند.

نمودار هفتگی نشان می دهد که موضع نزولی بلندمدت دست نخورده باقی مانده است. شاخص های تکنیکال در سطوح منفی باقی می مانند، ممنتوم در حال پیشرفت است اما RSI خود را در حدود 31 تثبیت شده. در همان زمان، میانگین حرکتی 20 روزه تقریباً عمودی به سمت پایین حرکت می کند، تقریباً 350 پیپ بالاتر از سطح فعلی اما بیش از 800 پیپ پایین تر از سطوح بالاتر است که نشانه تسلط فروشنده هاست.

نمودار روزانه سرنخ های کمی به ما می دهد زیرا جفت EUR/USD در محدوده محدودی به بالا و پایین حرکت می کند. یک میانگین حرکتی خفیف صعودی 20 روزه حمایت روزانه را فراهم می کند، زیرا علیرغم نزول های به زیر آن، این جفت ارز در طول هفته بالاتر از آن بسته شده است. از سوی دیگر، میانگین های 100 و 200 روزه، بسیار بالاتر از سطح فعلی، کاملاً به سمت پایین حرکت می کنند. در همین حال، شاخص های تکنیکال در اوایل هفته به سمت جنوب چرخیده اند و شیب نزولی خود را حفظ کرده اند.

شکستن به زیر 1.0105 راه را برای ری‌تست دوباره باز می کند، در حالی که در پایین تر از آن، پایین ترین سطح چند دهه اخیر با هدف نزولی اصلی در 0.9880 قابل انتظار است. مقاومت فوری در 1.0205، یعنی 38.2% اصلاح فیبوناچی آخرین رکود می آید، اگرچه EUR/USD باید تا 1.0280 شتاب بگیرد تا از موضع منفی دور شود و بهبود خود را به سمت 1.0360 و سپس در مسیر 1.0440 گسترش دهد.

EUR/USD technical outlook

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-get-ready-for-fresh-record-inflation-and-more-aggressive-tightening-202208051542

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.