رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • چقدر می تواند سقوط کند؟
  • فدرال رزرو ایالات متحده سیاست انقباض مناقشه‌آمیز را حفظ خواهد کرد؟
  • داده‌های مربوط به رشد که هفته آینده منتشر می‌شود، قرار است فعالان بازار را ناامید کند.
  • EUR/USD کاهش بلندمدت خود را از سر گرفت و در راه رسیدن به پایین ترین سطح چند دهه اخیر است.

جفت ارز EUR/USD در هفته گذشته سقوط کرد و دوباره در آستانه برابری معامله می شود. دلار آمریکا هفته را با یک پایه قوی در میان جریان های مخاطره آمیز آغاز کرد تا بعداً از نشانه هایی که ممکن است ایالات متحده بتواند از رکود اقتصادی شدیدتر جلوگیری کند، بهره مند شود.

چین در ابتدای هفته پس از انتشار ارقام ملایم اقتصاد کلان مرتبط با رشد، ریسک گریزی را تحریک کرد. علاوه بر این، بانک مرکزی محلی به طور غیرمنتظره ای نرخ بهره کلیدی را کاهش داد و نقدینگی را پس از بدتر شدن رکود اقتصادی به دنبال قرنطینه های کووید خارج کرد.

دلار از این روحیه ناامید کننده سود برد، در حالی که ارز مشترک تحت فشار داده های محلی ضعیف بود که گمانه زنی ها را تشدید کرد که اتحادیه در مسیر رکود است. تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم از برآورد اولیه 0.7 درصد به 0.6 درصد QoQ بازبینی شد. همچنین، نظرسنجی ZEW آلمان نشان داد که احساسات اقتصادی در ماه آگوست کاهش یافت، در حالی که تورم در اتحادیه اروپا در ماه جولای 8.9 درصد سالانه تایید شد.

سیاست انقباضی فدرال رزرو ادامه دارد

آخرین کاتالیزور که دلار را به شدت بالا برد، انتشار داده های دلگرم کننده ایالات متحده پس از انتشار صورتجلسه FOMC بود. این سند نشان می دهد که سیاست گذاران ایالات متحده قصد دارند به افزایش نرخ بهره برای کاهش تورم ادامه دهند و به دنبال آن هستند که نرخ ها را فراتر از قلمرو بی طرف سوق دهند. علاوه بر این، آنها همچنین برنامه هایی را برای دو برابر شدن سرعت انقباض ترازنامه اعلام کردند.

فعالان بازار در ابتدا این بیانیه را اندکی مبهوت کننده می دانستند، اما در روز پنجشنبه دوباره به آن فکر کردند زیرا داده های اقتصادی از ایالات متحده نشان می دهد که این کشور از یک شکست اقتصادی شدیدتر جلوگیری می کند. بخش شغل سالم است، در حالی که ارقام کسب و کار حاکی از رشد ثابت است. رکود تکنیکال می تواند به زودی معکوس شود.

مقامات فدرال رزرو ایالات متحده پس از انتشار دقایقی از گزارشات سریعاً به این موضوع پرداختند. نیل کشکاری فدرال رزرو مینیاپولیس گفت که اگر آنها به افزایش نرخ ها ادامه دهند، خطر رکود می تواند افزایش یابد، اگرچه او معتقد نیست که این کشور در حال حاضر در رکود است. از سوی دیگر، بانک سنت لوئیس جیم بولارد،با لحن مناقشه‌ای گفت که در ماه سپتامبر به سمت افزایش ۷۵ واحدی دیگر تمایل دارد.

در نهایت، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، روز جمعه خاطرنشان کرد که داده های اخیر در مورد اقتصاد قوی بوده است و بازار کار و همچنین خرده فروشی اصلی و تولید صنعتی سالم به نظر می رسد.

آیا رکود در راه است؟

زمانی که S&P Global تخمین اولیه PMI اوت را برای اتحادیه اروپا و ایالات متحده منتشر خواهد کرد، ممکن است پاسخ این سوال را دریافت کنیم. انتظار می‌رود که بیشتر شاخص‌ها در محدوده انقباض قرار گیرند که حاکی از کاهش تندتر در سه ماهه سوم سال است.

تقویم اقتصاد کلان ایالات متحده شامل تعدادی ارقام ردیف اول، از جمله سفارشات کالاهای بادوام جولای، برآورد نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم، و تورم اصلی CPE، معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای تورم است. در نهایت، فدرال رزرو سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول خود را در هفته آینده برگزار خواهد کرد.

calender

چشم انداز تکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD در پایین ترین حد هفتگی در منطقه قیمت 1.0040 قرار می گیرد و آخرین رفتار قیمت نشان می دهد که اصلاح نزولی دلار به پایان رسیده است. این جفت پس از رسیدن به 61.8% اصلاحی فیبوناچی بین 1.0614/0.9951 از 1.0365 بیشتر سقوط کرد و اکنون به انتهای محدوده نزدیک می شود. شکست زیر 0.9951 در کوتاه مدت مشهود است.

گزارش های تکنیکال در نمودار هفتگی از ادامه نزولی حمایت می‌کنند، زیرا این جفت در حال رشد کمتر از میانگین‌های حرکتی نزولی است و میانگین 20 روزه بسیار پایین‌تر از میانگین‌های بالاتر قرار دارد. در این میان، شاخص‌های تکنیکال پس از اصلاح شرایط فروش بیش از حد در اواسط ژوئن، در سطوح منفی به سمت جنوب برگشته‌اند.

حالت نزولی در نمودار روزانه بسیار واضح تر است، زیرا شاخص های تکنیکال شیب نزولی خود را بسیار پایین تر از خطوط میانی خود حفظ می کنند. میانگین 20 اندکی کاهش یافته است و در حال حاضر با کاهش 38.2 درصدی فیبو ناچی فوق در 1.0205 همگرا شده است. در نهایت، میانگین‌های حرکتی بالاتر، افت بیشتری از میانگین کوتاه‌تر دارند که منعکس‌کننده قدرت فروشندگان است.

سطوحی که باید تماشا کنید پایین ترین سطح چند دهه ای است که در جولای گذشته روی 0.9951 تنظیم شده است و پس از آن 0.9880 قرار دارد. پایین تر از آن، این جفت می تواند کاهش خود را به سمت منطقه قیمتی 0.9770 گسترش دهد. اگر جفت به بالای 1.0105 بازگردد، ممکن است حالت نزولی از بین برود، اما برای اینکه به خریدارها فرصت بدهد، باید از 1.0280 فراتر رود.

 EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

بر اساس نظرسنجی پیش بینی FXStreet، جفت ارز EUR/USD در کوتاه مدت تحت فشار باقی خواهد ماند تا در یک دیدگاه یک ماهه مقداری جایگاه خود را بازیابی کند. با این وجود و به طور متوسط، این جفت ارز در حدود 1.0150 در سه ماهه آینده معامله می شود که به نوعی نشان دهنده عدم وجود علاقه خرید در اطراف ارز مشترک است.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-how-far-can-it-fall-202208191517

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.