رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • آیا بانک مرکزی اروپا می تواند یورو را نجات دهد؟
  • بانک مرکزی اروپا برای تصمیم گیری در مورد سیاست های پولی هفته آینده تشکیل جلسه می دهد.
  • با وجود رکود جهانی، اقتصاد آمریکا به انعطاف پذیری اشاره کرد.
  • EUR/USD با نشانه های اندکی از کاهش سود، فروش برابری را حفظ می کند.

جفت ارز EUR/USD برای دومین هفته متوالی در سر به سر قرار گرفت، بی ثبات بود اما قادر به یافتن جهت نبود. دلار آمریکا بر تابلوی FX تسلط داشت، اگرچه ارز مشترک انعطاف‌پذیرترین ارز بود، زیرا EUR/USD از رسیدن به پایین‌ترین سطح چند ساله در 0.9898 خودداری کرد و در حدود 1.0000 قرار گرفت.

بررسی واقعیت برای سیاستگذاران اروپایی

یورو در اظهارات سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا در طول سمپوزیوم اقتصادd جکسون، حمایت شد، زیرا آنها به انقباض پولی مناقشه‌آمیز تر اشاره می کردند. فرانسوا ویلروی، رئیس بانک مرکزی فرانسه روز شنبه گفت که بانک مرکزی اروپا به یک افزایش «قابل توجه» نرخ در ماه سپتامبر نیاز دارد تا نرخ اصلی را به سمت خنثی رساند. ایزابل اشنابل، عضو هیئت‌مدیره بانک مرکزی اروپا، همچنین از سیاست پولی سخت‌تر، حمایت کرد، زیرا خاطرنشان کرد که «هزینه تورم بالای کنونی که در انتظارات ریشه‌دار می‌شود، به‌طور ناخوشایندی بالاست» که به این معنی است که بانک‌های مرکزی «نیاز دارند قاطعانه عمل کنند».

فعالان بازار عجله داشتند تا شانس افزایش ECB در سپتامبر را به 75 واحد برسانند که در حال حاضر حدود 67 درصد است، از تقریباً 25 درصد قبل از جکسون هول. با این خبر، با کاهش قیمت اوراق قرضه در سراسر اروپا، بازده اوراق قرضه دولتی افزایش یافت.

اتحادیه اروپا شاید با بدترین بحران از زمان تشکیل خود مواجه است، جنگ اوکراین منجر به تحریم‌هایی علیه مسکو شده است که با قطع عرضه انرژی به اتحادیه اروپا مقابله به مثل کرد. کمبود گاز در سراسر قاره کهن قیمت انرژی را به بالاترین حد خود سوق می دهد که تنها باعث افزایش بیش از حد تورم می شود. کمیسیون اروپا در حال مطالعه یک مداخله اضطراری برای محدود کردن قیمت ها است، اما با نزدیک شدن به فصل زمستان، نگرانی ها افزایش می یابد، زیرا هیچ نشانه ای وجود ندارد که بحران به زودی حل شود.

در همین حال، در اتحادیه اروپا، ارقام رسمی نشان داد که تورم در ماه اوت 9.1 درصد در سال گذشته افزایش یافته است و طبق برآوردهای اولیه، یک رکورد جدید است. شاخص قیمت مصرف کننده آلمان در مدت مشابه 7.9 درصد افزایش یافت که از 7.5 درصد بدتر شد.

پیام قدرتمند پاول

در ایالات متحده، اشارات کلان اقتصادی نشان داد که پیشرفت اقتصادی، علیرغم کندتر بودن، همچنان ادامه دارد و به نوعی بخشی از بار فدرال رزرو را بر عهده می گیرد. با این وجود، بانک مرکزی اذعان کرد که سیاست‌های کلان اقتصادی فعلی به خانوارها و مشاغل آسیب می‌زند، اما همچنین تأکید کرد که تمرکز بر مهار تورم را حفظ خواهد کرد. صحبت از آن، برخی از نشانه های دلگرم کننده در این مورد وجود دارد. قیمت‌های پرداختی زیرمجموعه PMI تولید آگوست ISM به شدت در ماه از 60 به 52.5 کاهش یافت. شاخص تولید رسمی در 52.8 ثابت ماند که بهتر از 52 مورد انتظار بود.

علاوه بر این، گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی که در روز جمعه منتشر شد نشان داد که میانگین درآمد ساعتی در ماه آگوست کمتر از حد انتظار افزایش یافته است، در حالی که این کشور 315 هزار موقعیت شغلی جدید اضافه کرده است که کمی بالاتر از پیش بینی بود. از جنبه منفی، نرخ بیکاری با افزایش نرخ مشارکت به 62.4 درصد به 3.7 درصد افزایش یافت.

فراتر از تحولات در دو اقتصاد بزرگ، شایان ذکر است که چین شهر چنگدو را که خانه‌ی حدود 21 میلیون نفر جمعیت است، در قرنطینه قرار داده است. چنین اقداماتی در دومین اقتصاد بزرگ جهان تأثیر خود را بر پیشرفت اقتصاد جهانی گذاشته و تقریباً آخرین شکست را به همراه داشته است. مراقب تأثیرات احتمالی چنین تصمیمی در ماه های آینده باشید.

بانک مرکزی اروپا در مرحله بعدی قرار می گیرد

هفته پیش رو پاسخ هایی خواهد داشت که می تواند نوسانات زیادی را به همراه داشته باشد. بانک مرکزی اروپا نشست سیاست پولی خود را در روز پنجشنبه 8 سپتامبر برگزار خواهد کرد و فعالان بازار در نهایت متوجه خواهند شد که آیا بانک مرکزی اروپا به جای حفظ رشد شکننده، به سمت مهار تورم متمایل شده است یا خیر. اگر سیاستگذاران اتحادیه اروپا افزایش نرخ بهره را 75 واحد تایید کنند، ارز مشترک ممکن است بتواند بیشتر بهبود یابد و به طور بالقوه پایین بودن موقتی را در یورو/دلار آمریکا تایید کند.

قبل از این رویداد، فعالان بازار محتاط خواهند بود. با این وجود، تقویم اقتصاد کلان شامل فروش خرده فروشی جولای اتحادیه اروپا و PMI خدمات ISM آگوست ایالات متحده می شود. همچنین، اتحادیه اروپا تخمین نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم را منتشر خواهد کرد که بدون تغییر 3.9 درصد پیش‌بینی شده است، در حالی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، در جریان اخبار خواهد بود.

calenderچشم انداز تکنیکال EUR/USD

تصویر تکنیکال بلند مدت برای EUR/USD نزولی است. در نمودار هفتگی، شاخص ممنتوم شیب نزولی خود را حفظ می کند، در حالی که شاخص RSI در حال حاضر در حدود 30 تثبیت شده است، بدون اینکه علائمی از فرسودگی نزولی داشته باشد. در عین حال، این جفت بسیار پایین تر از خط روند نزولی روزانه است که از بالاترین سطح امسال در 1.1490به 1.0220 در هفته آینده سقوط می کند. در نهایت، میانگین 20 روزه قدرت نزولی خود را بالاتر از خط روند حفظ می کند، در حالی که میانگین های حرکتی بالاتر با 1000 پیپ فاصله سطح فعلی به سمت جنوب می چرخند.

نمودار روزانه نشان می دهد که این جفت دو هفته گذشته را در محدوده برابری سپری کرده است، بدون اینکه مسیر آینده را مشخص کند. شاخص‌های تکنیکال از حالت بیش از حد فروش خارج شدند، اما در سطوح منفی باقی مانده‌اند. در همین حال، میانگین 20 روزه بالاتر از سطح فعلی به سمت جنوب حرکت می کند و مقاومت دینامیکی فوری در حدود 1.0090 ایجاد می کند.

این جفت برای دومین هفته متوالی در منطقه 1.0080/90 قرار گرفت، که به این معنی است که یک شکست واضح در بالای این منطقه باید به عنوان نشانه ای از کاهش علاقه فروش خوانده شود. فراتر از این سطح، خط روند فوق در 1.0220 سطح بعدی برای شکستن را نشان میدهد و مقاومت در منطقه قیمت 1.0340 است.

سطح حمایت متوسط ​​0.9950 است و پایین ترین سطح سالانه آن 0.9898 است. شکستن زیر آن می تواند در را برای کاهش شدیدتر به سمت منطقه قیمت 0.9800/20 باز کند.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet اشاره‌ای به حفظ یورو/دلار آمریکا در نزدیکی محدوده پایانی سال در کوتاه‌مدت دارد، زیرا فروشنده‌ها بر چشم‌انداز هفتگی تسلط دارند و این جفت را به طور متوسط ​​در اطراف برابری نگه می‌دارند. با این حال، با شروع تسلیم شدن فروشنده ها، خریدارها بر دیدگاه های ماهانه و فصلی تسلط دارند. خریدارها به ترتیب در 47% و 52% هستند و این جفت به طور میانگین بالای 1.0100 دیده می شود.

نمودار نمای کلی نشان می‌دهد که میانگین حرکتی کوتاه‌مدت ثابت مانده است. چشم انداز ماهانه و فصلی شیب نزولی ملایمی را حفظ می کند، اگرچه گسترش اهداف بالقوه قابل توجه است، که نشان می دهد فروشنده ها شروع به تردید کرده اند.

EUR/USD sentiment poll

منبع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-could-the-ecb-come-to-the-rescue-of-the-eur-202209021527

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.