رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • اوج مناقشه‌ی فدرال رزرو، پیام نه چندان سریع و مصمم برای کاهش دوباره این جفت.
  • EUR/USD در پاسخ به داده های تورم بالا در ایالات متحده، افت کرد.
  • تصمیم فدرال رزرو برای EUR/USD نامشخص است.
  • نمودار اواسط سپتامبر نشان می دهد که فروشنده ها پیشتاز هستند.
  • نظرسنجی FX به ضرر بیشتر این جفت ارز اشاره دارد.

قرارداد شکسته شد – تورم ایالات متحده بی امان است، این داستان “فدرال رزرو” را به هوا پرتاب می کند و دلار را تقویت می کند. تلاش های اروپا برای کاهش بحران انرژی برای مقاومت در برابر قدرت دلار ناکافی بود. اکنون همه چشم‌ها به مهم‌ترین بانک مرکزی جهان دوخته شده است و همه چیز در حال نواختن هست.

تورم داغ ایالات متحده

بازارها از باور لفاظی های مناقشه‌آمیز جروم پاول، رئیس فدرال رزرو خودداری کردند و فراتر از افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، به تعدیل تورم و سیاست های سخت تر نگاه کردند. با این حال، افزایش قیمت ها بی وقفه است. شاخص قیمت مصرف کننده اصلی در ماه آگوست 0.6 درصد افزایش یافت که دو برابر انتظارات اولیه است. سایر شاخص های CPI نیز افزایش یافتند و گمانه زنی ها در مورد افزایش 100 واحدی نرخ بهره را برانگیخت.

EUR/USD سقوط کرد و تنها جهش های کوچکی را در پاسخ به داده های ضعیف تر ایالات متحده مانند ارقام فروش خرده فروشی تحت تاثیر قرار داد. هزینه مصرفی در حال افزایش است، اما فقط به صورت کتبی- قادر به نگه داشتن تورم نیست.

در قاره کهن بحران انرژی همچنان برجسته بود، اما دو تحول به حفظ پول مشترک کمک کرد. اولاً، به نظر می رسد رهبران اتحادیه اروپا در حال پیشرفت به سوی دستیابی به توافقی در مورد یارانه دادن به مصرف هستند که از طریق مالیات بادآورده تأمین می شود.

ثانیاً، اوکراین پیشرفت‌های قابل توجهی در میدان جنگ داشته است، سرزمین‌های از دست رفته را تصرف کرده و نیروهای روسی را فراری داده است. کیف به رهبران اتحادیه اروپا کمک می کند تا اقدامات خارق العاده را توجیه کنند.

با بازگشت به سیاست پولی، مقامات بانک مرکزی اروپا در یک گروه تقریباً هماهنگ از افزایش نرخ بهره در ماه اکتبر حمایت کردند. این در تضاد با پیام ظریف تر کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا پس از آخرین تصمیم نرخ بهره است.

در مجموع، یورو در حال مبارزه است – اما سلطه دلار بر تاج و تخت قوی به نظر می رسد.

تماشای جنگ، گفتگوهای انرژی

جنگ کی تمام می شود؟ سخت است که بدانیم، اما پیشروی غافلگیرکننده اوکراین بن بست را شکست و از حمایت مستمر اروپا از کشور درگیر حمایت می کند. با فرض اینکه آتش بس فوری وجود نداشته باشد، قیمت های بالای گاز قرار است همچنان بر اقتصادهای اروپایی تاثیر بگذارد.

به نوبه خود، این امر بر اتحادیه اروپا فشار می آورد تا پیشنهادات اولیه خود را به تصمیم گیری تبدیل کند. هر چه سریعتر تصمیم گیری شود – و هر چه واقع بینانه تر باشد – برای یورو بهتر است. اگر نوعی سهمیه بندی در پیشنهاد نهایی ظاهر شود، احتمالاً از ارز حمایت می کند. علیرغم آسیب های اقتصادی، سهمیه بندی به عنوان پذیرش واقعیت و اجتناب از خاموشی تلقی می شود.

اظهارنظرهای بیشتر از سوی مقامات بانک مرکزی اروپا می تواند باعث حرکت یورو شود، اما احتمالاً به سمت نزولی خواهد رفت. پس از انبوهی از نظرات مناقشه‌ای، برای برانگیختن علاقه – و در جهت منفی – به یک اظهار نظر ملایم نیاز است. اذعان به رکود اقتصادی در هفته های اخیر بسیار اندک بود و ممکن است اکنون یورو را تحت الشعاع قرار دهد.

شاخص‌های اولیه مدیران خرید “PMI” از S&P Global در تقویم اقتصادی برجسته هستند. همه شاخص ها در ماه آگوست به زیر 50 رسیدند که نشان دهنده انقباض است. احتمال وخامت بیشتر، به ویژه در PMI تولیدی آلمان بسیار مهم است. سهمیه بندی گاز به لوکوموتیو صنعتی اروپا آسیب می رساند. از سوی دیگر، بخش خدمات می تواند خوش بینانه تر باشد.

رویدادهای منطقه یورو در تقویم فارکس به شرح زیر است:

calender

رویدادهای ایالات متحده: فدرال رزرو در کانون توجه قرار دارد

اغراق در اهمیت تصمیم روز چهارشنبه فدرال رزرو برای بازارهای مالی سخت است – من فکر می کنم که ما شاهد معاملات پرتنش قبل از انتشار، سپس انفجاری از نوسانات، با اثرات موج دار در اواخر هفته خواهیم بود. سناریوی پایه این است که فدرال رزرو نرخ بهره را از محدوده 2.25-2.50٪ به 3.00-3.25٪ افزایش دهد.

target rate

منبع: گروه CME

این گزارشگر تغییر فدرال رزرو در ماه ژوئن – افزایش نرخ بهره را 75 واحد به جای 50 واحد که وعده داده شده بود، منتقل کرد. این روش بانک برای دور زدن “دوره خاموشی” خودخواسته بود. ده روز قبل از اعلام نرخ، مقامات از صحبت در جمع خودداری می کنند.

انتظارات فعلی برای سومین بار متوالی افزایش نرخ با دوز سه گانه، 75 bps است. در زمان نگارش مقاله، بازارهای اوراق قرضه شانسی بیش از 70 درصد برای آن نتیجه قیمت دارند. اگر پیش‌نمایش Fed به این خط پایبند باشد، می‌توانیم لبه دلار را پایین‌تر ببینیم. یک پیشنهاد 100 واحدی، دلار را به محض اینکه مقاله به بازار رسید، افزایش می‌دهد.

با فرض افزایش 75 واحدی، تمرکز بر روی “نقطه نقطه” خواهد بود – پیش بینی بانک برای رشد، تورم، بیکاری و نرخ بهره، مهمترین معیار. فدرال رزرو تاکید کرده است که از کاهش نرخ بهره در سال آینده خودداری خواهد کرد و اوج نرخ بهره فقط بالای 4 درصد خواهد بود. اکنون نظرات عمومی آن در پیش بینی ها مورد تست قرار می گیرند.

«نرخ پایانی» نزدیک‌تر به 5 درصد می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی مغرور باشد و دلار را بالاتر ببرد. از تخمین های بازار فراتر خواهد رفت. در مقابل، یک سطح متوسط 4.50 درصدی می‌تواند نتیجه «شایعه را بخر، واقعیت را بفروش» و باعث کاهش ارزش دلار شود.

پیش بینی این بانک برای هزینه های استقراض در پایان سال جاری و سال آینده نیز قابل توجه است. با توجه به اینکه تنها دو جلسه در سپتامبر باقی مانده است، پیش‌بینی‌ها برای سال 2022 قابل اطمینان‌تر از پیش‌بینی‌های سال 2023 در نظر گرفته می‌شوند. در حال حاضر بازارها به احتمال زیاد نرخ بهره سال را با نرخ 4.25-4.50 درصد به پایان می‌رسانند که 125 واحد بالاتر از 3.00 خواهد بود. -3.25٪، با فرض افزایش 75 bps.

target rate

آخرین اما نه کم اهمیت، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار است یک کنفرانس مطبوعاتی در ساعت 18:30 به وقت گرینویچ، 30 دقیقه پس از اعلام، برگزار کند. هر گونه اشاره در مورد حرکات بعدی که به نوعی با طرح نقطه در تضاد باشد، می تواند اقدامات بعدی را آغاز کند.

نظرات پاول در مورد احتمالات یک رکود “و اینکه چگونه فدرال رزرو می تواند آن را تحمل کند” نیز حیاتی است. تا کنون، بانک اجازه داده است تا بازارهای سهام سقوط کنند.

اذعان به خطرات رکود – و پذیرش آنها – باعث تقویت بیشتر دلار خواهد شد. این نشان می دهد که فدرال رزرو قرار است حتی در مواجهه با ناملایمات اقتصادی، جنگ علیه تورم، به افزایش نرخ بهره ادامه دهد.

از سوی دیگر، نشان دادن نگرانی در مورد افزایش بیکاری بر دلار تاثیر خواهد گذاشت. فدرال رزرو دو وظیفه دارد: ثبات قیمت و اشتغال کامل. وقتی بازار کار داغ است، تمرکز بر تورم آسان است. با این حال، مانند تورم، بیکاری نیز می تواند افزایش یابد.

سایر تحولات احتمالاً تحت الشعاع فدرال رزرو قرار خواهند گرفت. سرمایه‌گذاران احتمالاً در چنین هفته‌ای نگرانی‌های مربوط به بخش مسکن و شاخص‌های PMI S&P Global را رد خواهند کرد.

در اینجا رویدادهای برنامه ریزی شده در ایالات متحده آمده است:

calender

تحلیل تکنیکال EUR/USD

جفت EURUSD در روند نزولی قرار دارد و در تلاش است تا اصلاح معنی‌دار داشته باشد.این جفت پس از تشکیل دوقله درنواحی 1.0200 به شدت کاهش یافت و در نمودار چهار ساعته به زیر میانگین حرکتی 50 روزه “SMA” سقوط کرده است. این یک علامت نزولی است. شاخص RSI در طول تلاش برای بازیابی زیر 50 باقی ماند.

مقاومت ها در 1.0024هست و پس از آن 1.0058، 1.0162 و 1.0203، اوج ماه سپتامبر، قرار دارند.

حمایت قوی در منطقه 0.9861-0.9877، پایین ترین سطح چند دهه است. پایین تر از آن اگر به فیبوناچی از محدوده وسیع 0.9861 تا 1.0203 نگاه می کنم – 138.2٪ به قیمت 0.9727 و 161.8٪ در 0.9646 می رسد.

chart

تحلیل احساسی EUR/USD

حتی اگر فدرال رزرو در نهایت کاهش نرخ بهره را زودتر و از نرخی پایین‌تر از آنچه که می‌گوید آغاز کند، مقامات باید پیامی مصمم و صریح از مبارزه با تورم را منتقل کنند – هر چه که لازم باشد. این قدرت دلار را افزایش می‌دهد.

نظرسنجی FXStreet نشان می‌دهد که کارشناسان نسبت به EUR-USD نزولی نشان می‌دهند، زیرا در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و طولانی‌مدت حدود 0.99 کاهش یافته است، با میانگین هدف تا حدودی بالاتر در بلندمدت.

EUR/USD sentiment

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-peak-fed-hawkishness-not-so-fast-determined-message-to-send-pair-plunging-202209161509

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.