رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • اصلاحات قیمت دیگر تمام شده، روند صعودی دلار بازگشته است.
  • فدرال رزرو آمریکا 75 واحد افزایش نرخ بهره را در آستین خود دارد.
  • اتحادیه اروپا فضای کمی برای جلوگیری از رکود اقتصادی گسترده دارد.
  • EUR/USD روند نزولی غالب خود را از سر می گیرد و به پایین ترین حد در سال 2022حرکت می کند.

جفت ارز EUR/USD رالی خود را در نیمه اول هفته افزایش داد، اما در حوالی برابری به شدت شکست خورد و آن را در حدود 0.9750 به پایان رساند و یک ضرر هفتگی متوسط ​​را ثبت کرد. خوش بینی در ابتدای سه ماهه آخر سال حاکم شد، به طوری که وال استریت پیشرفت‌های چشمگیری را به ثبت رساند و اوراق قرضه دولتی نیز صعود هفته قبل را حفظ کردند.

EUR/USD توسط ریسک‌پذیری حمایت می شود

ریسک پذیری ناشی از این باور بازیگران بازار است که ریسک فزاینده رکود جهانی بانک های مرکزی را مجبور می کند که سرعت انقباض کمی خود را زودتر کند کنند. بانک مرکزی استرالیا، نرخ نقدی را 25 واحد، کمتر از حد انتظار افزایش داد، که در کنار تقاضا برای دارایی های پربازده، به چنین سفته بازی هایی دامن زد.

اما حال و هوای شادمانه زیاد دوام نیاورد. در حالی که اتحادیه اروپا دور دیگری از تحریم ها را علیه روسیه به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه اعلام کرد، ارزش پول مشترک روز چهارشنبه شروع به ریزش کرد. تحریم‌ها پس از الحاق غیرقانونی مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژژیا اعمال شد و شامل محدودیت قیمت نفت روسیه، در کنار محدودیت‌هایی برای واردات و صادرات از و به این کشور بود.

مشکلی در اتحادیه اروپا وجود دارد

علاوه بر این، داده‌های ضعیف اتحادیه اروپا نگرانی‌های مربوط به عقب‌نشینی اقتصادی در اتحادیه را احیا کرد و احساسات مثبت ریسک را کاهش داد. S&P Global به طور نزولی PMI های سپتامبر خود را بازبینی کرد که نشان دهنده انقباض شدیدتر در بخش معاملات است. در همان زمان، تورم در سطح عمده‌فروشی در اتحادیه اروپا در ماه آگوست افزایش یافت و 43.3 درصد افزایش یافت، در حالی که خرده‌فروشی در همان ماه 0.3 درصد در ماه کاهش یافت، در حالی که فروش آلمان 1.3 درصد کاهش یافت.

ارز مشترک همچنین تحت تأثیر حساب های جلسه سیاست پولی بانک مرکزی اروپا قرار گرفت. این سند نشان داد که برخی از مقامات افزایش گسترده تر نرخ بهره را به میزان 50 واحد ترجیح می دهند. علاوه بر این، میانگین انتظارات تورمی سه ساله در سطح 3 درصد باقی مانده است. سیاستگذاران خاطرنشان کردند که کاهش ارزش یورو می‌تواند فشارهای تورمی را تشدید کند و افزودند که اقدام «قاطعانه» در حال حاضر از نیاز به افزایش با سرعت تهاجمی‌تر در آینده جلوگیری می‌کند.

مقامات فدرال رزرو ایالات متحده بیش از هر زمان دیگری مناقشه‌آمیز هستند

پس از اینکه سخنرانان فدرال رزرو آمریکا با تکرار لفاظی معروف مناقشه‌آمیز خود، به چالش کشیده شد، احساسات بازار بیشتر بدتر شد. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، گفت که آنها باید کارهای بیشتری در مورد تورم انجام دهند، و افزود که در واقع، خطر بیش از حد وجود دارد، اما آنها تقریباً هیچ مدرکی دال بر اوج گرفتن تورم نمی بینند. چارلز ال. ایوانز، مدیر اجرایی بانک فدرال رزرو شیکاگو، و رئیس بانک فدرال رزرو کلیولند، لورتا مستر، تکرار کردند که تورم اولویت اصلی آنهاست. در نهایت، فرماندار کریستوفر والر گفت که دلیل کمی برای کاهش سرعت سیاست های فدرال رزرو می بیند.

در همین حال، داده های ایالات متحده گمانه زنی ها را برانگیخت که فدرال رزرو ایالات متحده مسیر انقباض پولی مناقشه‌ای خود را حفظ خواهد کرد. گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در سپتامبر نشان داد که این کشور 265 هزار شغل جدید در ماه اضافه کرده است که بهتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد اما کمتر از قبل است. نرخ بیکاری به طور غیرمنتظره ای به 3.5 درصد کاهش یافت، در حالی که نرخ مشارکت نیروی کار کمتر از حد انتظار کاهش یافت و از 62.4 درصد در ماه اوت به 62.3 درصد رسید. این گزارش پس از یک سری ارقام ناامیدکننده اشتغال ایالات متحده منتشر شد.

روز سه‌شنبه، فعالان بازار دریافتند که تعداد فرصت‌های شغلی در ماه اوت به شدت کاهش یافته است، در حالی که اخراج‌ها بالای 1.5 میلیون نفر باقی مانده است. علاوه بر این، گزارش کاهش مشاغل Challenger منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که در ماه سپتامبر، کارفرمایان مستقر در ایالات متحده 29989 کاهش را اعلام کردند که 46.4 درصد نسبت به اوت و 67.7 درصد بیشتر از یک سال قبل است. در نهایت، مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 30 سپتامبر به طور غیرمنتظره ای به 219 هزار افزایش یافت که بدتر از 200 هزار مورد پیش بینی شده بود.

ارقام مختلط همچنان نشان می دهد که بخش اشتغال به اندازه کافی قوی است که بتواند افزایش نرخ را تحمل کند.

همه چیز در مورد تورم است

هفته پیش رو رویدادهای برنامه ریزی شده کمتر اما جالب تری خواهد داشت. فدرال رزرو ایالات متحده صورتجلسه آخرین نشست خود را روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد، در حالی که این کشور شاخص قیمت مصرف کننده سپتامبر را در روز پنجشنبه منتشر خواهد کرد. تورم سالانه 8.1 درصد افزایش یافته است که اندکی بهتر از 8.3 درصد قبلی است. اگر اینطور باشد که CPI در ماه آگوست کاهش یابد، احتمالاً تأثیر محدودی بر آنچه بازار معتقد است فدرال رزرو انجام خواهد داد، خواهد داشت. آلمان شاخص هماهنگ شده قیمت مصرف کننده ماه سپتامبر را منتشر خواهد کرد که انتظار می رود 10.9٪ تایید شود. در نهایت، تمرکز بر خرده فروشی سپتامبر ایالات متحده در روز جمعه خواهد بود.

calender

چشم اندازتکنیکال EUR/USD

جفت EUR/USD برای مدت کوتاهی بالاتر از فیبوناچی اصلاحی 61.8% از محدوده 1.0197/0.0535 در 0.9945 معامله شد، اما هفته را زیر سطح اصلاحی 38.2% در 0.9790 به پایان می رساند، که نشان می دهد پیشرفت اصلاحی ممکن است به پایان برسد. این جفت ممکن است حتی در روزهای آینده به پایین‌ترین حد ممکن برسد.

نمودار هفتگی نشان می دهد که این جفت نیز درست قبل از خط روند نزولی روزانه از بالاترین سطح سال 1.1494 تزلزل پیدا کرده است، که بیشتر به ادامه نزولی در آینده اشاره دارد. میانگین 20 روزه شیب نزولی محکمی را بالای خط روند و بسیار پایین تر از میانگین های بالاتر حفظ می کند. در این میان، شاخص‌های تکنیکال، در نزدیکی مقادیر بیش از حد فروش، فاقد قدرت جهت‌گیری هستند.

اصلاح 23.6% رکود روزانه فوق، حمایت فوری را در حدود 0.9690 فراهم می کند. سطح بعدی که باید تماشا کرد رقم 0.9600 است که کمی بالاتر از پایین ترین سطح چند ساله 0.9535 است.

فروشندگان اکنون احتمالاً در حدود 0.9870 و 0.9945 قبل از برابری این جفت منتظر خواهند بود. حتی اگر جفت بالاتر از آن بهبود یابد، برای جلوگیری از خطر سقوط، باید خط روند را در حدود 1.0050 بشکند.

EUR/USD technical outlook

نظرسنجی احساسی EUR/USD

نظرسنجی FXStreet Forecast نشان می دهد که EUR/USD احتمالا در هفته های آینده تحت فشار فروش باقی خواهد ماند. فروشنده‌ها در تمام بازه های زمانی مورد مطالعه اکثریت هستند. به طور متوسط، این جفت از هم اکنون تا پایان سال در منطقه 0.97 پایدار دیده می شود.

نمودار کلی تصویری تاریک برای یورو ترسیم می کند. سه میانگین حرکتی پایین‌تر می‌روند و کاهش خود را از سر می‌گیرند و به پایین‌ترین حد سالانه می‌رسند. بیشتر مرتبط تر، نماهای ماهانه و سه ماهه نشان می دهد که تعداد فزاینده ای از فعالان بازار اکنون پایین ترین سطح را برای سال زیر 0.9500 پیش بینی می کنند، با احتمال کاهش به 0.9000.

EUR/USD sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/eur-usd-weekly-forecast-call-off-the-correction-dollar-bulls-are-back-202210071614

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.