رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر
  • فروشندگان امیدوار هستند در حالی که قیمت زیر سطح کلیدی فیبوناچی است.
  • GBP/USD برای اولین بار در چهار هفته گذشته افزایش یافت، اما روند نزولی همچنان پابرجاست.
  • خوش‌بینی نسبت به PMI بریتانیا به دلیل مشکلات سیاسی، اعتصاب راه‌آهن و پاول خوش‌بین.
  • 61.8٪ فیبو در 1.2360 یک مهره سخت برای خریدار‌ها است که چشم به پاول و بیلی دارد.

GBP/USD یک روند نزولی سه هفته ای را پشت سر گذاشت و علیرغم عوامل مختلف ترکیبی فاندامنتال از بریتانیا، بازگشتی مناسب داشت. عقب نشینی دلار آمریکا از بالاترین سطح دو دهه، کانال را سرپا نگه داشت، اگرچه در محدوده معاملاتی آشنا 200 پیپ بود. تورم مداوم و نگرانی های رکود، سرمایه گذاران را در خطر نگه داشت.

پوند/دلار آمریکا وارد فاز تثبیت شد

GBP/USD محدوده خود را بین 1.2160 و 1.2360 حفظ کرد و پس از شروع کمی خوش‌بینانه در هفته، برای یک سوگیری جهتی واضح تلاش کرد. پس از معکوس شدن رشدهای قبلی و بهبودی در روز جمعه، کانال در نیمه اول هفته خودش پیدا کرد، زیرا دلار آمریکا از بالاترین سطوح در بیش از بیست سال گذشته در برابر همتایان اصلی خود عقب نشینی کرد. در حالی که سرمایه گذاران از فروش سهام جهانی هفته قبل در بحبوحه اعلامیه های افزایش نرخ توسط فدرال رزرو و BOE استقبال کردند، احساس ریسک پذبری بهبود یافت. در همین حال، اظهارات سایمون کلارک وزیر جونیور خزانه داری بریتانیا مبنی بر اینکه بعید است اقتصاد بریتانیا وارد رکود شود، موجب رشد پوند شد.

علاوه بر این، اظهارات محتاطانه جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، در مورد پیامدهای رهنمودهای سختگیرانه بانک، همراه با اظهارنظرهای مناقشه‌آمیز BOE، به جهش GBP/USD در اوایل هفته کمک کرد. کاترین مان، سیاستگذار BOE، در ماه آگوست در بحبوحه ضعیف‌تر شدن پوند، افزایش نرخ بهره را دو برابر اعلام کرد. در همین حال، هاو پیل، اقتصاددان ارشد BOE در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که انتظار دارد در ماه های آینده سخت تر شود.

رشدی در روز چهارشنبه به دلیل بازگشت جریان های مخاطره آمیز، و ارقام نسبتاً ملایم تر تورم بریتانیا بر جفت پوند/دلار آمریکا تأثیر گذاشت. نرخ تورم سالانه بریتانیا به بالاترین سطح از مارس 1982 به 9.1 درصد در ماه مه رسید و اجماع بازار را برآورده کرد. با این حال، تورم اصلی CPI “به استثنای اقلام مواد غذایی و انرژی نوسان” کاهش یافت و به 5.9٪ در ماه گذشته در مقایسه با 6.2٪ در آوریل کاهش یافت. بازارها احتمال افزایش 50 واحدی نرخ BOE را در ماه آگوست مجدداً قیمت گذاری کردند، با این شانس که به دنبال داده های ترکیبی CPI بریتانیا از 74 درصد به 60 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، احساسات پیرامون پوند با اعتصاب راه آهن بریتانیا، که بزرگترین اعتصاب در بیش از 30 سال گذشته بود، تضعیف شد، زیرا اتحادیه های راه آهن خواستار افزایش دستمزدها برای مقابله با تورم شدند.

هر بازگشت اندکی به GBP/USD فرصت فروش خوبی در نیمه دوم هفته بود. شاخص اولیه فعالیت معاملات خدمات بریتانیا در ماه ژوئن در 53.4 ثابت در مقایسه با کاهش مورد انتظار به 53.0 است. غافلگیری مثبت در مورد PMI خدمات ژوئن بریتانیا به سرعت با گزارشات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که تعهد قوی بانک مرکزی به مبارزه با تورم را به نمایش گذاشت، فروخته شد. پاول در روز دوم گزارش خود گفت که فدرال رزرو متعهد به کاهش تورم است و اقتصاد آمریکا بسیار قوی و در موقعیت مناسبی برای مدیریت سیاست های پولی سخت تر است. دلار تقویت بسیار مورد نیاز خود را از پاول دریافت کرد، اما روند صعودی توسط گزارش های ناامیدکننده PMI تولید و خدمات ایالات متحده محدود شد و به گاوهای GBP اجازه تنفس داد.

خریداران پوند/دلار آمریکا روز جمعه تلاش دیگری برای بازیابی کردند، اما به دنبال انتشار متناقض خرده‌فروشی بریتانیا و شکست حزب محافظه‌کار در انتخابات میان‌دوره‌ای پارلمانی، برای یافتن تقاضای اضافی تلاش کردند. خرده فروشی بریتانیا در ماه می 0.5 درصد در مقایسه با کاهش 0.7 درصدی مورد انتظار کاهش یافت، در حالی که به صورت سالانه، این سنج در ماه مه 4.7 درصد در مقابل افت 4.5 درصدی مورد انتظار و 5.7 درصد کاهش پیش از آن کاهش یافت. اوایل روز جمعه، حزب حاکم محافظه‌کار بریتانیا با از دست دادن دو کرسی محافظه‌کاران پس از رای‌گیری در ویکفیلد، تیورتون و هونیتون، انتخابات میان‌دوره‌ای را از دست داد و رهبری نخست‌وزیر بوریس جانسون را زیر نظر گرفت.

هفته پیش رو: تمرکز بانک های مرکزی

هفته پیش رو با سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده و فروش خانه های معلق که قرار است روز دوشنبه منتشر شوند، آغاز می شود. روز سه‌شنبه شاهد داده‌های اعتماد مصرف‌کننده CB ایالات متحده و سخنرانی جان کانلیف، معاون فرماندار BOE خواهیم بود. داده های ایالات متحده می تواند نکات جدیدی در مورد قدرت اقتصاد ارائه دهد که می تواند تأثیر قابل توجهی بر احساسات فدرال رزرو و معاملات دلار داشته باشد.

در روز چهارشنبه، معامله گران برای بازنگری نهایی چاپ GDP سه ماهه اول ایالات متحده آماده می شوند. با این حال، میزگردی با عنوان “پانل سیاست” در انجمن ECB در مورد بانکداری مرکزی در سینترا، پرتغال، مورد توجه قرار خواهد گرفت. پاول، رئیس فدرال رزرو، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا و اندرو بیلی، فرماندار BOE، در این میزگرد شرکت خواهند کرد که آن را به مورد انتظارترین رویداد هفته تبدیل می کند.

آخرین تولید ناخالص داخلی سه ماهه بریتانیا و به دنبال آن ادعاهای بیکاری ایالات متحده و شاخص قیمت اصلی PCE منتشر می شود. PMI تولید ISM ایالات متحده یک هفته نسبتاً سبک را به پایان خواهد رساند. صحبت‌های پیرامون یک رکود بالقوه، عدم اطمینان سیاسی در بریتانیا، و شرط‌بندی سخت‌گیرانه بانک‌های مرکزی، عوامل اصلی حرکت بازار باقی خواهند ماند.calender

GBP/USD: چشم انداز تکنیکال

GBP/USD با اولین مقاومت در 1.2360 مواجه است، جایی که اصلاح فیبوناچی 61.8% آخرین روند نزولی قرار دارد. میانگین 20 روزه نیز این سطح را تقویت می کند. در صورتی که جفت موفق شود آن مانع را برطرف کند و شروع به استفاده از آن به عنوان حمایت کند، این می تواند به عنوان یک پیشرفت صعودی تلقی شود. در آن سناریو، 1.2500 “میانگین 50 روزه” و 1.2600 “نقطه شروع روند نزولی” را می توان به عنوان اهداف صعودی بعدی در نظر گرفت.

در جهت نزولی، ناحیه 1.2200/1.2220 “سطح روانی، فیبوناچی 38.2% اصلاح” به عنوان حمایت قبل از 1.2130 ” فیبوناچی 23.6% اصلاحی” و 1.2000 “نقطه پایانی روند نزولی” همسو می شود.

در همین حال، شاخص “RSI” در نمودار روزانه کمی به پایین‌تر از 50 حرکت می‌کند که نشان می‌دهد خریداران فعلاً در حاشیه هستند.

GBP/USD: Technical outlook

GBP/USD: نظرسنجی احساسی

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نمی‌تواند در کوتاه‌مدت یک سرنخ جهت روشن ارائه کند. با این حال، در دیدگاه یک ماهه، اکثریت کارشناسان نظرسنجی نسبت به GBP/USD با میانگین هدف نزدیک به 1.2400 صعودی باقی می مانند.

GBP/USD: Sentiment poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gbp-usd-weekly-forecast-sellers-remain-hopeful-whilst-below-key-fibo-level-202206241518

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.