رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

بازگشت پوند با کمک فدرال رزرو، بدون توجه به زحمات بورس جانسون

GBP/USD از رشد مجدد دلار آمریکا آسیب دیده است.

تصمیم فدرال رزرو، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و سیاست بریتانیا قرار است برمعامله مسلط شوند.

نمودار اواسط ژانویه نشان می دهد که شرایط اضافه خرید کاهش یافته است.

نظرسنجی FX به کاهش تدریجی رو به جلو اشاره دارد.

ترس بالاخره رسید – تورم، سیاست تهاجمی فدرال رزرو، کندی اقتصاد چین و اقدام نظامی احتمالی روسیه. همه چیز از دلار امن حمایت کرد و به اصلاح مورد نیاز پوند کمک کرد. تصمیم فدرال رزرو اکنون در کانون توجه قرار گرفته است.

این هفته به GBP/USD: ترس از فدرال رزرو بازگشت

بازگشت دلار: دلار آمریکا به عنوان منطقه امن از نگرانی های مختلفی بهره مند شد، در درجه اول تصمیم فدرال رزرو آتی. چندین تأثیرگذار برجسته بازار مانند جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان و گلدمن ساکس، خلاء ناشی از دوره خاموشی فدرال رزرو را پر کردند و بر روی اصرار بر اقدام برای مهار تورم تاکید کردند.

گمانه زنی ها در مورد پایان فوری تیپرینگ، افزایش دو برابری نرخ بهره در ماه مارس، و همچنین یک سری افزایش نرخ ها، بازارها را مخدوش کرد و سرمایه ها را از سهام به سمت دلار فرستاد. نگرانی در مورد تورم بالا باعث فروش اوراق قرضه شد و بازدهی را به بالاترین میزان از فوریه 2020 رساند و در نتیجه دلار را جذاب کرد.

نگرانی در مورد چین بر این ناامیدی افزود. خرده فروشی ضعیف، ترس از بخش املاک کشور و موارد اضافی کرونا علیرغم نبود سیاست کووید بر ترس ها افزوده است. تنش های روسیه و اوکراین نگرانی ها را تشدید کرد.

بازار کار در بریتانیا همچنان قوی است و نرخ بیکاری در ماه نوامبر به 4.1 درصد کاهش یافته است که بالاتر از انتظارات است.

تورم بریتانیا در ماه دسامبر با 5.4 درصد سالانه، بالاتر از 5.2 درصد پیش بینی شده بود. اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان گفت که موسسه او باید واکنش نشان دهد و آتش بر آتش بیفزاید.

داده های مثبت پوند انگلیس پیشنهاد استرلینگ را حفظ کرد، اما عدم اطمینان در مورد آینده سیاسی نخست وزیر بوریس جانسون با هر افزایشی مقابله کرد. در حالی که داونینگ استریت از مردم می‌خواهد منتظر نتایج تحقیقات رسمی باشند، برخی از نمایندگان محافظه‌کار ظاهراً علیه نخست‌وزیر توطئه می‌کنند. نظرسنجی های نامطلوب به این تلاش ها کمک می کند.

خبر خوب از بریتانیا از جبهه ویروس می آید – موارد کووید در سرتاسر کشور رو به کاهش است و نویدبخش کاهش بستری شدن در بیمارستان و تسکین اقتصادی است.

موارد بستری جدید

رویدادهای بریتانیا: وضعیت خطرناک جانسون در کانون توجه است

چه کسی می خواهد نخست وزیر شود؟  سوال درستی برای معامله گران پوند باشد. به نظر می رسد که نخست وزیر فعلی در حال خروج است، زیرا او به تدریج حمایت مردم و حزب خود را از دست می دهد. برای پوند، بهترین نتیجه یک مسابقه رهبری سریع در داخل محافظه‌کاران است، که در آن ریشی سوناک، رئیس خزانه‌داری، به سمت بالاترین شغل می‌رود. او به عنوان یک جفت دست امن در اقتصاد دیده می شود.

یک رقابت طولانی مدت برای رهبری که در آن لیز تراس، وزیر امور خارجه یا یکی دیگر از نامزدهای راست‌گرا برنده می‌شود، نتیجه چندان مطلوبی نخواهد داشت. اجبار رای اعتماد به جانسون یا استعفای مستقیم او به پوند ضربه می زند، اما می تواند به سرعت در پاسخ «شایعه را بخر، واقعیت را بفروش» بهبود یابد. بعداً می تواند از دوره “ماه عسل” نامزد برنده لذت ببرد.

به طور کلی، درام سیاسی می تواند به یک رویداد مثبت پوند تبدیل شود.

پس از یک هفته انتشار رده بالا، تقویم بریتانیا دوباره سبک تر شده است و تنها شاخص متمایز,شاخص اولیه مدیران خرید مارکیت برای ژانویه است. PMI خدمات به عنوان بزرگ ترین بخش بریتانیا از اهمیت خاصی برخوردار است. کاهش به سمت 50 – آستانه جداکننده انبساط از انقباض – بر پوند فشار می آورد.

در اینجا لیست رویدادهای بریتانیا از تقویم آمده است:

ECONOMIC calender

رویدادهای ایالات متحده: فدرال رزرو در کانون توجه

معاملات در هفته آخر ژانویه بر روی اولین تصمیم فدرال رزرو در سال 2022 متمرکز خواهد شد. توافق بر این است که هیچ تغییری در افزایش نرخ در این مقطع وجود نداشته باشد – اما یکی در ماه مارس، زمانی که طرح خرید اوراق قرضه بانک منقضی می شود، اتفاق می افتد. برخی گمان می کنند که تورم بالاتر می تواند رئیس جروم پاول و همکارانش را مجبور به پایان خرید در ژانویه کند.

از سوی دیگر، خرده فروشی ضعیف و آشفتگی بازار می تواند فدرال رزرو را از حرکت بیش از حد تهاجمی باز دارد. اگر پاول از پایبندی به سیاست مناقشه‌آمیزتر خودداری کند، فدرال رزرو سهام را بالاتر و دلار را پایین می آورد.

پیش از فدرال رزرو، PMI اولیه مارکیت مورد توجه است. آیا تورم خوش‌بینی کسب‌وکار را کاهش داده است یا اقتصاد همچنان با سرعتی سریع در حال رشد است؟ ارقام دسامبر در حدود 57 واحد در نوسان بود که منعکس کننده یک گسترش سالم است. سنجش اعتماد مصرف کننده همچنین می تواند بازارها را حرکت دهد، به خصوص اگر بازتاب نظرسنجی موازی دانشگاه میشیگان باشد و سقوط کند.

پس از فدرال رزرو، رویداد اصلی اولین انتشار تولید ناخالص داخلی “GDP” برای سه ماهه آخر سال 2021 است. متغییر کووید دلتا بر رشد در سه ماهه سوم تأثیر گذاشت، اما سه ماه آخر شاهد گسترش سریع تری بودیم. اقتصاددانان انتظار دارند که نرخ رشد سالانه 5.8 درصد باشد، اما پیش‌بینی‌ها متفاوت است و اولین انتشار بازارها را شگفت‌زده می‌کند.

در حالی که تصمیم فدرال رزرو در کل هفته غالب است، یک شکست یا از دست دادن قابل توجه در تولید ناخالص داخلی می تواند نمایش را بدست گیرد. در هر صورت، مسلماً سایر نشریات مانند کالاهای بادوام و همچنین ادعاهای بیکاری را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

آخرین اما نه کم اهمیت‌ترین، سنجش ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم روز جمعه منتشر می‌شود. اصل PCE در ماه نوامبر به 4.7 درصد سالانه رسید که بسیار بالاتر از هدف 2 درصدی بانک بود. احتمالاً در دسامبر از 5 درصد فراتر رفت، بنابراین در سال 2021 به عنوان یک اخطار برای فدرال رزرو عمل کرد.

در اینجا رویدادهای برتر ایالات متحده در این هفته آمده است:

calender

تقویم اقتصادی فشرده به این معنی است که کووید می‌تواند کنار گذاشته شود، اما فشار مداوم بر بیمارستان‌ها و ترس مصرف‌کنندگان از این بیماری تأثیر اقتصادی دارد – حتی بدون محدودیت. نشانه های آزمایشی سقوط در موارد ابتلا مورد استقبال قرار می گیرد.

موارد بستری شده

تحلیل تکنیکال GBP/USD

GBP/USD از اوج خود عقب نشینی کرده و اصلاحات مورد نیاز را انجام داده است. در حالی که این ممکن است به معنای یک روند صعودی دیگر باشد، تصویر ضعیف تری است. شتاب صعودی در نمودار روزانه و معاملات بالاتر از میانگین حرکتی ساده 50 روزه و 100 روزه به معنای صعود است. با این حال، GBP/USD هنوز نتوانسته است خط مقاومتی روند نزولی را فتح کند، و همچنین خط حمایت از روند صعودی را فتح نکرده است. یکی دیگر از دلایل مکث، عدم نگه داشتن قیمت در بالاتر از میانگین 200 روزه است.

مقداری مقاومت در انتظار 1.3560 است که در اکتبر و اواسط ژانویه این جفت را پوشش داد. خط دور 1.37 پس از ایفای نقش در هر دو جهت در ماه‌های اخیر، یک سقف مهمی است. قله 1.3750 در سال 2022 یک مانع صعودی حیاتی است. شکستن بالاتر از این خط، در را به 1.3840 باز می کند.

حمایت در 1.3570 منتطر است که در ژانویه و اکتبر افت قیمت را کند کرد. پس از آن 1.3495، پایین ترین نوسان ثبت شده در اوایل سال، و 1.3430 و 1.3380 قرار دارد.

GBP/USD technical analysis

تحلیل احساسی GBP/USD

یک چرخش ملایم از سوی فدرال رزرو می تواند حرکت رو به بالا بعدی را آغاز کند. واگرایی سیاست های پولی احتمالاً بر نگرانی های مربوط به رشد جهانی که ناشی از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، ویروس یا ژئوپلیتیک است، غلبه خواهد کرد.

نظرسنجی پیش بینی FXStreet به کاهش بیشتر GBP/USD اشاره دارد. کارشناسان در مجموع پیش بینی های خود را کاهش داده اند و انتظار دارند این جفت ارز در افق سه ماهه به 1.33 برسد.

GBP/USD sentiment

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gbp-usd-weekly-forecast-sterling-set-rebound-with-help-from-the-fed-ignoring-boris-travails-202201211510

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.