رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

در بازی سیاست، خریدارها با یک مشکل سخت روبرو می شوند.

GBP/USD  در میان تورم شدیدتر بریتانیا و دقایقی ازجلسات ناگوار فدرال رزرو به سقف ماهانه متمایل می‌شود.

صعود بیشتر ارزش پوند در میان مشکلات سیاسی نامحدود بریتانیا سخت به نظر می رسد.

میانگین حرکتی 200 روزه به عنوان مقاومت بحرانی بعدی برای این جفت تراز می شود.

GBP/USD با ثبت سه صعود هفتگی متوالی به هفته ای تازه می رود. پوند انگلیس با قدرت بالا در برابر بحران روسیه و اوکراین که در تمام طول هفته حاکم بود، مقاوم باقی ماند، زیرا تورم داغ تر بریتانیا انتظارات افزایش نرخ بهره را از بانک انگلستان “BOE” افزایش داد. معامله گران مشتاقانه منتظر PMI های اولیه تجاری از هر دو سوی اقیانوس اطلس، گزارش سیاست پولی BOE “MPR” و شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو برای دستورالعمل های معاملاتی جدید هستند.

GBP/USD در آینده: تورم داغتر بریتانیا خطرات سیاسی را تحت الشعاع قرار می دهد

پوند بار دیگر احتمال افت قیمت را به چالش کشید و برای سومین هفته متوالی در مقایسه با دلار آمریکا یک برنده آشکار شد. این جفت ارز از خرید مقرون به صرفه لذت برد و بر اساس سودهای هفته قبل بود. خریدارها در آغاز هفته جدید در روز ولنتاین تحت فشار نزولی قرار گرفتند، زیرا معامله بدون ریسک از اواخر روز جمعه پس از گزارش ایالات متحده مبنی بر حمله احتمالی روسیه از آغاز این هفته گسترش یافت. هیچ عشقی در روز دوشنبه ولنتاین وجود ندارد، زیرا تقویم کاملاً خالی بود.

روز سه‌شنبه همچنین شاهد خطر فروختن شدید به تنش‌های روسیه و اوکراین بود و قیمت اصلی به پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای 1.3485 سقوط کرد، زیرا مقامات آمریکایی نسبت به خروج نیروهای روسیه از مرز اوکراین ابراز تردید کردند و افزودند که اگر چیزی وجود داشته باشد، روس‌ها این کار را انجام می‌دهند. جمع آوری نیروهای بیشتر روز چهارشنبه، خریدارها وارد شدند و به بهبود چشمگیر V شکل کمک کردند، زیرا دلار آمریکا در آستانه انتشار صورتجلسه فدرال رزرو در سراسر جهان سقوط کرد. در همین حال، معامله گران پوند به گزارش مختلط بازار کار بریتانیا توجه چندانی نکردند. نرخ بیکاری رسمی بریتانیا در ماه دسامبر به 4.1 درصد در مقابل 4.1 درصد پیش بینی شده ثابت ماند. تعداد افرادی که مدعی مزایای بیکاری بودند در ژانویه به -31.9 هزار کاهش یافت.

GBP/USD روند صعودی خود را در روز چهارشنبه افزایش داد، زیرا نرخ تورم سالانه بریتانیا به بالاترین حد خود در 30 سال اخیر رسید و به 5.5% رسید، کمی گرمتر از 5.4% مورد انتظار. افزایش شدید تورم در بریتانیا انتظارات برای افزایش مناقشه‌ی نرخ BOE در سال آینده را تقویت کرد. از سوی دیگر، دقایق ژانویه فدرال رزرو تحلیل‌گران را ناامید کرد و موج جدیدی از فروش دلار را به راه انداخت.

بازارهای Swap در بحبوحه وضعیت جنگ مانند روسیه و اوکراین، احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو 50 واحد “bps” در ماه مارس را کاهش دادند. گزارش‌های رسانه‌های روسی در روز پنج‌شنبه، به نقل از ارتش اوکراین و شورشیان، نارنجک‌ها و خمپاره‌ها را در چهار منطقه جمهوری خلق لوهانسک “LPR” شلیک کردند. خطر در منطقه جنگ زده دونباس پس از هشدارهای ایالات متحده در مورد تهاجم احتمالی روسیه به اوکراین تشدید شد که رگه صعودی را زیر بالاترین سطح از 1.3645 هفته قبل نگه داشت.

روز جمعه، خریدار‌های GBP در بحبوحه بهبود احساس خطر، به دلیل کاهش ترس ها از یک جنگ قریب الوقوع، تلاش کرد تا کنترل خود را افزایش دهد. نیروهای روسیه پس از اتمام رزمایش های خود به بازگشت به پایگاه ها ادامه دادند، در حالی که مقامات آمریکایی برنامه ریزی کرده بودند با همتایان روسی خود گفتگو کنند که امید به دیپلماسی و کاهش تنش را برانگیخت. در بحبوحه درگیری روسیه و اوکراین، نگرانی‌های احتمالی برکسیت به عقب نشست، زیرا سیاست پیشتاز بود.

GBP/USD: هفته پیش رو

این هفته با گزارش‌های PMI تولید و خدمات مارکیت اولیه بریتانیا در روز دوشنبه آغاز می‌شود، اگرچه با توجه به روز رئیس‌جمهور در بازارهای ایالات متحده، شروعی کند خواهد بود.

روز سه‌شنبه، انتظارات رشد صنعتی متوسط بریتانیا و سخنرانی دیو رامسدن، معاون فرماندار BOE، قرار دارد. در همین حال، ایالات متحده PMI های اولیه معاملات Markit را منتشر می کند.

MPR سه ماهه BOE در روز چهارشنبه قبل از سخنان افتتاحیه روز پنجشنبه توسط اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی، در اولین کنفرانس سالانه BEAR BOE در لندن منتشر خواهد شد. تجدید نظر دوم تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده و مطالبات بیکاری هفتگی نیز معامله گران را در نیمه دوم هفته سرگرم خواهد کرد.

جمعه شاهد انتشار داده های شاخص قیمت PCE ایالات متحده و کالاهای بادوام است و به دنبال آن احساس مصرف کننده UoM خواهد بود. بریتانیا هیچ چیز مرتبطی برای ارائه در آخرین روز معاملاتی هفته ندارد.

علیرغم یک هفته نسبی کم حجم، موضوع اصلی توسط به روز رسانی های سیاسی روسیه و اوکراین تعیین خواهد شد. دیدار برنامه ریزی شده بین آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، کلید بازارها خواهد بود.

calender

GBP/USD: تجزیه و تحلیل تکنیکال

به نظر می رسد مقاومت موقت برای GBP/USD در 1.3650 پس از اقدام این هفته شکل گرفته باشد. در صورتی که این جفت با بستن روزانه بالاتر از آن مانع عبور کند، احتمالاً با مقاومت سفت در 1.3700 “میانگین حرکتی 200 روزه، سطح روانی، سطح ایستا” جلوتر از 1.3750 “سطح ایستا، بالاترین سطح 23 فوریه” روبرو خواهد شد.

در جهت نزولی، 1.3600 “سطح روانشناختی، مقاومت سابق” به عنوان اولین حمایت همسو می شود. اگر جفت به زیر آن سطح سقوط کند و شروع به استفاده از آن به عنوان مقاومت کند، اهداف نزولی بعدی را می توان در 1.3500 “میانگین 100 روزه، میانگین 50 روزه، اصلاح فیبوناچی 38.2% آخرین روند صعودی” و 1.3450 “فیبوناچی 50% اصلاحی” مشاهده کرد. .

در همین حال، شاخص قدرت نسبی “RSI” در نمودار روزانه بالای 50 است که نشان می‌دهد سوگیری صعودی در کوتاه‌مدت دست نخورده باقی می‌ماند.

GBP/USD: Technical Analysis

GBP/USD: نظرسنجی پیش بینی

نظرسنجی پیش‌بینی FXStreet نشان می‌دهد که کارشناسان نمی‌بینند که GBP/USD بر اساس سودهای این هفته با میانگین یک هفته‌ای روی 1.3592 است. با این حال، چشم انداز یک ماهه به شدت نزولی است.

GBP/USD: Forecast poll

منابع: https://www.fxstreet.com/analysis/gbp-usd-weekly-forecast-bulls-to-face-an-uphill-battle-with-geopolitics-in-play-202202181523

ارسال نظر

topprotrader.com © 2023 تمام حقوق سایت محفوظ است.

قالب چند منظوره و فروشگاهی Kicker

© 2023 ژاکت. تمامی حقوق سایت محفوظ است.